Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Ben Stiller Ben Stiller
Nar. 1965 je americký herec, filmový režisér a scenárista. Pred televíznou kamerou sa prvýkrát objavil v desiatich rokoch. Po absolvovaní strednej školy Calhoun School v New Yorku išiel študovať film na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles, ale po necelom roku štúdium ukončil. Prvú filmovú rolu získal v roku 1986 vo filme Stevena Spielberga Ríša slnka. Od roku 1989 pracoval ako herec a scenárista v zábavnom programe Saturday Night Live televízie NBC. O rok neskôr si založil vlastnú televíznu show The Ben Stiller Show, ktorá sa vysielala na stanici FOX. Napriek úspechu bola zrušená a Ben Stiller za ňu v roku 1993 získal Cenu Emmy. Medzi jeho najznámejšie filmové snímky patria Stratení na Manhattane (1996), Tú starú treba zabiť! (2003), Starsky a Hutch (2004), Vybíjaná: Choď do toho na plné gule(2004), Jeho foter, to je lotor! (2004), Noc v múzeu (2006), Fotri sú lotri (2010), Majstrovský plán (2012).

Ben Stiller
Smooth Daddy, Inc.
629 N La Brea Ave.
Los Angeles, CA 90036-2013, USA


Vin Diesel Vin Diesel
Nar. 1967 je americký filmový herec obsadzovaný najmä do akčných filmov. Postupne sa stal jedným z najžiadanejších hollywoodskych hercov. Zahral si vo filme Ochranca. Tiež sme ho videli v snímke Riddick: Kronika temna. Tu opäť stvárnil postavu, ktorú hral v pôvodnom filme Čiernočierná tma. V minulosti sa Diesel preslávil najmä filmom Rýchlo a zbesilo v režii Roba Cohena. S Cohenom sa znova stretol pri nakrucaní akčného hitu xXx. Zatiaľ naposledy si zahral agenta DEA vo filme F. Garyho Graya Osamelý pomstiteľ.

Vin Diesel
One Race Productions, Inc.
3940 Laurel Canyon Blvd.,Suite 839
Studio City,CA 91604,USA


Patrick Swayze Patrick Swayze
(1952-2009) bol americký herec, tanečník, spevák a skladateľ. Debutoval v roku 1979 ako Ace v komédii Skatetown, U.S.A. Preslávil sa stvárnením tanečného inštruktora Johnnyho Castlea vo filme Hriešny tanec (1987). Pre tento film napísal aj úspešnú pieseň She's Like the Wind. Neskôr si po boku Whoopi Goldberg a Demi Moore zahral vo filme Duch (1990), čo mu prinieslo druhú nomináciu na Zlatý Glóbus. V roku 1991 sa po boku Keanu Reevesa objavil v akčnej snímke Bod zlomu (1991). V deväťdesiatych rokoch patril medzi obsadzovaných a obľúbených hercov. V roku 2003 sa vrátil na Broadway, kde oživil muzikál Chicago. Zomrel na rakovinu pankreasu.Christopher Meloni Christopher Meloni
Nar. 1961 napriek dokončenej univerzite, pracoval ako stavebný robotník, vyhadzovač či osobný tréner, kým sa dostal k herectvu. Začínal v rôznych seriáloch a béčkových filmoch, kým prišla prvá skutočná rola - thriller Bound v roku 1996. Po ňom nasledovala Nevesta na úteku po boku Julie Roberts a filmová kariéra sa mohla začať. Poistili to Nebezpečné známosti, či úspešná komédia Zahulíme, uvidíme. Obrovskú popularitu mu priniesli dva seriály : z produkcie HBO v r. 1998 seriál OZ, kde stvárnil bisexuálneho zabijaka Chrisa Kellera a seriál Zákon a poriadok, ktorý sa vysiela dodnes. Z ďalšej filmografie : 12 opíc, Junior, Leto k neprežitiu.

Christopher Meloni
"Law And Order: SVU"
Wolf Films Pier
62 Hudson River W. 23rd Street
New York,NY 10011,USA


Doug Savant Douglas Savant
Nar. 1964 je americký herec. Prvé filmové úlohy prišli v priebehu 80. rokov, kedy si Doug zahral po boku Michaela J. Foxa v hororovej komédii Teen Wolf. V roku 1986 sa objavil v hlavnej úlohe hororu Trick or Treat. O dva roky neskôr hral v mysterióznom romantickom thrilleri Maškaráda. Jeho životná príležitosť prišla v roku 1992, kedy získal rolu homosexuála Matta Fieldinga v seriáli Melrose Place. O šesť rokov neskôr sa objavil ako seržant O'Neal v akčnom sci-fi Godzilla. A od roku 2004 ho diváci môžu vidieť ako Toma Scavu v seriáli Zúfalé manželky. Medzi jeho posledné filmové počiny patrí hlavná úloha profesora Anthonyho McAlistera v akčnom filme Praskliny.

Doug Savant
"Desperate Housewives"
Touchstone Television
100 Universal City Plaza,Bldg. 2128,Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Cuba Gooding Jr. Cuba Gooding Jr.
Nar. 1968 je americý herec. Svoj debut na filmovom plátne zrealizoval po boku Eddieho Murphyho v Ceste do Ameriky v roku 1988. Potom nasledovali Chlapci zo susedstva a kladne hodnotený vojenský súdny triler Zopár správnych chlapov. V roku 1996 si zahral futbalovú hviezdu v snímke Jerry Maguire a za túto získal oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Tak nasledovali viac menej len epizodne roličky ( napr. Tak dobre ako sa len dá, Smrtiaca epidémia ). Trochu významnejším počinom je komédia Norbit, ktorá oslovila aj kritikov.

Cuba Gooding Jr.
3 Arts Entertainment
9460 Wilshire Blvd.,7th Floor
Beverly Hills,CA 90212,USA


Gary Sinise Gary Sinise
Nar. 1955 je americký herec, krorý sa výraznejšie do povedomia filmového publika zapísal až filmom Forrest Gump. Neskôr zažiaril v katastrofickej snímke Apollo 13. Veľký úspech zaznamenal ako únosca syna podnikateľa Mela Gibsona vo filme Výkupné. V Hadích očiach hral po boku Nicholasa Cagea. Mihol sa v Zelenej míli, zažiaril v Ľudskej škvrne. V súčasnosti slaví úspechy ako detektív Mac Taylor v seriáli CSI : kriminálka New York.

Gary Sinise
"CSI: NY", CBS Productions
4024 Radford Avenue,Bldg 7,2nd Floor
Studio City,CA 91604,USA

Christian Bale Christian Bale
Nar. 1974 je britský herec. Ako desaťročný hral v divadelnej hre nazvanej Šprt. Prvá filmová úloha prišla len v trinástich rokoch v snímke Stevena Spielberga Ríša slnka. V glam-rockovej dráme Zamatová extáza si zahral reportéra, aby si vzápätí zahral úlohu mentálne zaostalého mladíka Bobbyho v dráme All the Little Animals. Úlohu sériového vraha si zahral v snímke Americké psycho. Tento film mu otvoril bránu do Hollywoodu. Režisér Rob Bowman sa snažil oživiť éru drakov v akčnom fantasy filme Kráľovstvo ohňa. Žánru sci-fi ostal Christian verný aj v akčnom thrilleri Equilibrium. Ostatným úspechom je zatiaľ úloha robotníka Trevora Reznika, tichého a osamelého muža trpiaceho nespavosťou v španielskom horore Mechanik. V súčasnosti najočakávanejšou snímkou je ďalšie pokračovanie filmu Batman začína.

Christian Bale
Endeavor Agency
9601 Wilshire Boulevard,3rd Floor
Beverly Hills,CA 90210,USA


James Pickens James Pickens Jr.
Nar. 1954 je viac televízny ako filmový americký herec, ktorý sa do povedomia publika zapísal hlavne rolou doktora Richarda Webbera v televíznom seriáli Klinika Greys ( Grey's Anatomy ). Okrem toho sa objavil v mnohých ďalších seriáloch Another World, Západné krídlo, Roseanne, Beverly Hills 90210, JAG alebo Odpočívaj v pokoji a v snímkach Reportérka, Smrtiace triky, Nespútaná vášeň, Za bránami pekla, Spáči...

James Pickens Jr.
Christopher Wright Management
3207 Winnie Drive
Los Angeles,CA 90068,USA


James Denton James Denton
Nar. 1963 je americký herec známy ako Mike Delfino zo seriálu Zúfalé manželky. Na začiatku kariéry väčší úspech zaznamenal až v seriáli Chameleón. Hral aj v iných seriáloch - JAG, Ally McBeallová a Západné krídlo. Ale až Zúfalé manželky a postava sexi inštalatéra z neho urobili známu a populárnu tvár. V roku 1997 získal rolu záhadného sociopata pana Lylea v úspešnej dráme The Pretender. Nasledovali televízne filmy Pretender 2001 a Pretender: The Island of the Haunted. ďalej sme ho mohli vidieť v snímkach Živí mŕtvi, Snívať v oblakoch, Matrix: Možná hrozba.

James Denton
"Desperate Housewives"
Touchstone Television
100 Universal City Plaza
Bldg. 2128,Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Justin Chambers Justin Chambers
Nar. 1970 je americký herec a mužský model, ktorý bol tvárou reklamnej kampane spoločnosti Calvin Klein. Od roku 2005 hrá v americkom televíznom seriáli Klinika Grace (Grey's Anatomy), kde stvárňuje postavu doktora Alexa Kareva. Hral aj v niekoľkých filmoch, za zmienku stoja Svadby podľa Mary, kde hral spolu s Jennifer Lopez, Mušketier, Zodiac, Dom na zlej adrese a pôvodný film HBO s názvom Duševná slepota. Chambers bol obsadený do jednej z popredných rolí v kriminálnom seriáli televízie CBS Odložený prípad, ale odišiel po tom čo hral v iba štyroch epizódach. V roku 2006 bola jemu a jeho kolegom zo seriálu Kliniga Grace udelená cena Screen Actors Guild Award.

Justin Chambers
Industry Entertainment Productions
955 S. Carrillo Drive,Suite 300
Los Angeles,CA 90048,USA


Richard Kiel Richard Kiel
(1939-2014) bol americký (2,18 m vysoký) herec. Hereckú kariéru začal v rôznych televíznych seriáloch a jeho prvý celovečerný film bol Eegah. Jeho nesporne najslávnejšia rola je bondovský záporák Jaws (v českom dabingu známy ako Zub), ktorý je vybavený železnými čeľusťami a dokáže čokoľvek rozhrýzť. Stvárnenie tejto úlohy bolo úplne geniálne a Jaws patril k tomu najlepšiemu, čo bolo v bondovkách realizované. V tejto úlohe pôsobil Kiel absolútne vierohodne. V bondovke Agent, ktorý ma miloval začal dokonca jesť auto. U divákov dosiahol taký úspech, že ho obsadili aj do ďalšieho dielu Moonraker, kde napríklad prekusol oceľové lano z lanovky. Ku koncu sa s Bondom (Roger Moore) aj spriatelil a pomohol mu zachrániť svet. V roku 1992 mal vážnu automobilovú nehodu a od tej doby mal problémy s rovnováhou. Pri chôdzi používal palicu a na dlhšie trate jazdil na skútri. Vo filme Rivali ho kamera zaberá len od pása hore. Vlastnil filmovú produkčnú spoločnosť.

Richard Kiel
Fan Club
P.O.Box 1138
Clovis,CA 93612-1138,USA


Ron Perlman Ron Perlman
Nar. 1950 aj keď je rodeným Američanom, herecky začínal na starom kontinente vo francúskych filmoch Boj o oheň (1981) a Meno ruže (1986). Potom sa objavil v rozprávke Mesto stratených detí (1995) a sci-fi horore Votrelec: Vzkriesenie (1997), kde zaujal ako vesmírny pirát so žumpou namiesto úst. Dnes si Perlman, majúci za sebou hororové béčka, za ktoré sa nehanbí (Ostrov Dr. Moreaua/1996), touto európskou prácou vydobyl rešpekt i hollywoodskych producentov. Okrem Policajnej akadémie - Moskovská misia, si zahral napríklad v Beznádeji. Naši diváci ho poznajú predovšetkým ako ozrutného dobráckeho čerta z Hellboy 2: Zlatá armáda.

Ron Perlman
Kritzer Levine Wilkins Entertainment Llc.
11872 La Grange Avenue,1st Floor
Los Angeles,CA 90025,USA


Leslie Nielsen Leslie Nielsen
(1926-2010) bol americký herec. V roku 1956 debutoval na filmovom plátne vedľajší rolou v snímke Ransom! Dlhé roky potom účinkoval vo vedľajších rolách, kým neprišla snímka Pripútajte sa, prosím!, ktorá mu priniesla celosvetovú slávu. Týmto filmom sa zaradil do komediálnej prvej ligy, aj keď je niekedy veľmi ťažko hovoriť o umelecky hodnotnejších snímkach. U divákov však mali a majú veľký ohlas : Bláznivá strela 2 1/2, Draculoviny, Agent W4C, Vesmírna prda...

Leslie Nielsen
Points of America #2
2200 S. Ocean Lane,Suite 2802
Ft. Lauderdale,FL 33316,USA


Jason Biggs Jason Biggs
Nar. 1978 je americký herec, známy predovšetkým jeho rolou Jima Levensteina v komediálnej sérii Prci, prci, prcičky. Svoj prvý televízny debut mal v seriáli Drexell's Class roku 1992. Biggs krátko v roku 1996-1997 navštevoval New York University, neskôr sa však opäť vrátil k herectvu. Vďaka obrovskému úspechu Prcičiek sa ďalšie významné roly hrnuli. Najprv to bola romantická komédia s Freddiem Prinzom v hlavnej úlohe Boys and Girls a potom Pekelná ženská. Komediálny žáner Jasonovi sedí a preto zrejme aj v budúcnosti ho uvidíme hrať v komédiách.

Jason Biggs
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Jamie Foxx Jamie Foxx
Nar. 1967 vlastným menom Eric Morlon Bishop, americký herec. Koncom 80. rokov odišiel z Texasu do L.A. Tu si zmenil meno a potĺkať sa ako komik nočnými klubmi, až sa postupne prepracoval do komediálnej televíznej show In Living Color. Už v začiatkoch budovania svojej filmovej kariéry spolupracoval s Barrym Levinsonom a Robinom Williamsom na komédii Hračky, ale v nasledujúcich rokoch ho do nejakého filmu obsadili zriedka. Za skutočný zlom pokladáme stretnutie s Oliverom Stoneom v dráme Rozhodne sa v nedeľu s Al Pacinom v titulnej úlohe. V roku 2004 bol Jamie Foxx nominovaný na dvoch Oscarov.Prvú nomináciu získal za film Collateral,konkrétne za rolu losangelského taxikára Maxa.Jamiemu sa na zlato premenila nominácia za rolu hudobníka Raya Charlesa v životopisnej snímke Taylora Hackforda Ray.V roku 2005 hral len v dvoch filmoch. Napríklad rolu drsného seržanta Sykesa stvárnil v osobitej (anti)vojnovej tragikomédii neortodoxného Sama Mendesa Mariňák s Jakeom Gyllenhaalom .V roku 2006 mal Jamie druhýkrát spolupracovať s Cruiseom a tretí raz s Mannom,ale nakoniec sa vyplnilo iba to druhé, a v našich kinách je možno vidieť Miami Vice.

Jamie Foxx
c/o King Management
4477 Sherman Oaks Circle
Sherman Oaks,CA 91403-3818,USA


Ben Foster Ben Foster
Nar. 1980 je americký herec. Považujú ho za jeden z najvšestrannejších talentov svojej generácie. Mimoriadny úspech zožal vo filme Alpha Dog, za rolu Jaka Mazurskeho bol ocenený prestížnou cenou Movieline’s Hollywood Life Breakthrough Performance Award. V súčasnosti pracuje na filme Craiga Lucasa Laws of Motion, kde hrá spolu s Hillary Swank a Matthewom Perrym. Medzi Fosterove najznámejšie úlohy patrí postava Warrena Worthingtona z filmu X-Men: Posledný vzdor. K jeho ďalším významným filmovým projektom patrí thriller Rukojemník, kde si zahral po boku Brucea Willisa, krimi Kat, kde sa objavil spolu s Johnom Travoltom a tiež i jeho filmový debut- komédia (Liberty Heights).Z televíznych úloh spomenieme napríklad postavu Russella Corwina zo seriálu Odpočívaj v pokoji (Six Feet Under), ďalej ste ho mohli zaznamenať v televíznom filme Projekt Laramie (The Laramie Project) alebo v niekoľkých epizódach kultového hitu Machri a šprti (Freaks and Geeks).

Ben Foster
Ken Jacobson,Inc.
11271 Ventura Blvd.,Suite 464
Studio City, CA 91604, USA


Steve Martin Steve Martin
Nar. 1945 je jedným z najvšestrannejších a najplodnejších umelcov súčasného filmového priemyslu. Svoju kariéru začal v druhej polovici 60. rokov ako televízny scenárista a za prácu na obľúbenom seriáli The Smothers Brothers Comedy Hour získal cenu Emmy. V roku 1988 si zahral s Michaelom Cainom vo filme Dirty, Rotten Scoundrels a s Mary Steenbergen a Dianne Wiest vo filme Parenthood (Rodičovstvo). Potom napísal scenár a stal sa jedným z vedúcich výroby pri komédii L. A. Story (Príbeh z Los Angeles), v ktorom tiež hral hlavnú úlohu.Krátko nato sa objavil vo filme Grand Canyon a obsadil s Diane Keaton hlavné roly v komediálnom hite Father of the Bride (Otec nevesty), za ktorú získal People’s Choice Award. Rovnakú cenu obdržal aj v roku 1992 za komédiu House Sitter (Prepáč,si ženatý), v ktorej si zahral s Goldie Hawn.A nastalo úspešné obdobie mnohých filmových hitov. V roku 2003 si zahral s Queen Latifah v komediálnom trháku Bringing down the house (Neserte nám pestúnku), ktorý zarobil viac ako 130 miliónov dolárov. Nasledovala komédia Looney Tunes: Back in Action (Looney Tunes opäť v akcii),v ktorej si zahral po boku Brendanna Frasera a Jenny Elfman a komerčne najúspešnejší film jeho kariéry – Cheaper by the Dozen (Dvanásť do tucta) v réžii Shawna Levyho. Rodinná komédia,v ktorej si zahral s Bonnie Hunt a Hillary Duff, zarobila len v USA vyše 135 miliónov dolárov. Martin si zahral tiež v jej nedávnom pokračovaní a romantickej komédii Shopgirl s Claire Danes a Jasonom Schwartzmanom, ku ktorej napísal aj scenár,založený na svojom knižnom bestselleri.

Steve Martin
The Martin/Stein Company,Llc.
1528 North Curson Avenue
Los Angeles,CA 90046,USA


Mathew St. Patrick Mathew St. Patrick
Nar. 1968 je americký herec. Debut zažil v rokoch 1998-2000 v mydlovej opere Všetky moje deti. V rokoch 2001-2005 si zahral jednu z hlavných postáv policajta Keitha Charlesa v seriáli Odpočívaj v pokoji z produkcie HBO.Objavil sa aj v iných seriáloch ( Diagnóza vražda, Beverly Hils 90210, Právo a poriadok ) U nás je známy z filmov Reunion, Fantóm hlbín, Vojna, Oceľoví žraloci, Alien Raiders...Vo voľnom čase rád hráva basketbal a dva roky spieval v gospelovom zbore.

Mathew St. Patrick
Untitled Entertaiment
1801 Century Park E. Suite 700
Los Angeles,CA 90067, USA


Alan Rickman Alan Rickman
Nar. 1946 je britský herec. Vyštudoval dizajn na Royal Academy of Art a tri roky pracoval ako grafik v Soho. V tejto dobe sa tiež zoznámil s Rimou Hortonovou, prvou a jedinou ženou svojho života. Jeho prvou skvelou filmovou rolou bol Hans Gruber v Smrtonosnej pasci (1988) s Bruceom Willisom v hlavnej úlohe. Vo svojom doterajšom umeleckom živote si zahral len v jedinom filme hlavnú úlohu. Bola to rola Franza Antona Mesmera, nazývaného tiež otec hypnotizmu, vo filme Mesmer (1994). Avšak film sa pre finančné problémy do kín nedostal a skončil len na videokazetách. Napriek tomu je Alan veľmi talentovaný herec, ktorého hlavne v rolách zloduchov môžeme poznať z mnohých filmov : Rasputin, Temný prístav, Zimný hosť, Snehová torta, Láska nebeská, filmová sága Harry Potter...

Alan Rickman
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House, 76 Oxford Street
London W1D 1BS,UK
Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19Page up