Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Danny Trejo Autograph Danny Trejo
Nar. 1944 je americký herec. Búrlivá mladosť poznačená drogami, väzením, boxerským ringom i alkoholom sa odrazila v celom jeho živote. Už ako 25 ročný podstúpil liečenie z drogovej závislosti. K herectvu sa dostal úplnou náhodou. V roku 1985 si naňho spomenul scenárista Eddie Bunker, ktorý ho raz dávno videl boxovať v jednej z väzníc, a ponúkol mu malú epizódnu rolu vo filme Runaway Train. V začiatkoch svojej filmovej kariéry sa mihol v akčných a hororových béčkach (Splašený vlak, Prianie smrti 4, Tajomné zlo, Maniac Cop 2). Do popredia sa dostáva až vďaka režisérovi Robertovi Rodriguezovi, ktorý ho obsadil do mexickej vyvražďovačky Desperado, kde mu ponúkol rolu nebezpečného zabijaka Navajasa. V roku 2003 sa objavil aj vo voľnom pokračovaní filmu Vtedy v Mexiku. Pred tým však ešte stihol zažiariť ako Razor Charlie v dodnes oceňovanej snímke Od súmraku do úsvitu. Ako jediný herec hral v celej trilógii. Zväčša záporne ladené charaktery si po roku 2000 zahral aj v oveľa lepších filmoch, ako sú xXx, Jaguár, Con Air, Grind House. Zahral si v seriáloch Monk, Zúfalé manželky, Akty X, Aliasa j v českej reklame na Mountfield z roku 2009.

Danny Trejo
c/o AEF
5055 Wilshire Blvd., Suite 865
Los Angeles, CA 90036, USA


Ed Harris Ed Harris
Nar. 1950 je americký herec a režisér. Vyštudoval Kolumbijskú univerzitu a pôvodne sa chcel stať futbalistom. Zlákalo ho však herectvo. Pred kamerou sa ocitá pravidelne už od polovice 70. rokov. Jeden z jeho prvých filmových počinov sa nazýva V kóme. Zlom v jeho hereckej kariére nastal scifi thrillerom režiséra Jamesa Camerona Priepasť z roku 1989. Po tomto úspechu sa na mnoho ďalších rokov usadil medzi najlepšími hercami v Hollywoode. Nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus mu vyniesla rola šéfa katastrofického letu v snímke Apollo 13. Vstupom do 21. storočia sa presadil aj ako režisér - v životopisnom filme Pollock, ktorý aj produkoval a zahral si v ňom rovnomenného maliara. Ed Harris Autograph Za jeho herecký výkon ho neminula oscarová nominácia. Z jeho ďalších filmových úloh vyberáme : šerif Alan Pangborn z adaptácie románu Stephena Kinga Needful Things, šťavnatá lecterovská variácia v dusnom thrilleri so Seanom Connerym Vražedné alibi, manžel Sally Fieldovej, trpiaceho vraždou dcéry v snímke Oko za oko, major König v Nepriateľovi pred bránami, vzbúrený brigádny generál v explozívnom hite Michaela Baya Skala a desiatky ďalších úspešných počinov.

Ed Harris
c/o PMK/HBH
700 San Vicente Boulevard,Suite G 910
West Hollywood,CA 90069,USA


Jean Paul Belmondo Jean Paul Belmondo
Nr. 1933 je francúzsky herec. Pochádza z umeleckej rodiny. Jeho otec bol francúzsky sochár Paul Belmondo, matka (sicílskeho pôvodu) bola maliarka. Brat Alain je režisér a producent a sestra Muriel tanečnica. Mladý Belmondo sa o školu príliš nezaujímal, bol nedisciplinovaný a bavil ho najmä futbal a box. Vo veku 16 rokov sa rozhodol, že sa stane hercom. V roku 1951 bol prijatý na národnú akadémiu dramatických umení (CNSAD). V roku 1953 si vzal za manželku Elodie Constantinovú, s ktorou mal tri deti.Filmová kariéra Jeana-Paula Belmonda sa začala vo filme Molihre (1956), jeho prvou veľkou rolou však bola postava anti-hrdinu Michela Poiccarda vo filme Na konci s dychom režiséra Jeana-Luca Godarda z roku 1960. Neskôr účinkoval vo filozofickom filme Jeana-Pierra Melvilla Léon Morin,kňaz,ďalších dvoch Godardových filmoch (Žena je žena,(1961) a Bláznivý Petríček,(1965). Postupne sa však začína presadzovať v komerčnejších projektoch, najmä v akčných filmoch alebo komédiách ako Muž z Ria (1965). Až do polovice osemdesiatych rokov hrával Belmondo najmä akčných, často cynických hrdinov. V neskoršom veku sa koncentroval na divadlo, po mŕtvici v roku 2001 sa stiahol z verejného života. V apríli 2007 bol vyznamenaný najvyšším francúzskym štátnym vyznamenaním, rádom čestnej légie.
Porovnajte si originálny a sekretársky podpis pána Belmonda >>>>

Paul Belmondo
c/o Cinéart
36,rue de Ponthieu
75008 Paris,FranceEric Stoltz Eric Stoltz
Nar. 1961 je americký herec. Svoje hudobné nadanie zdedil po rodičoch a prostredníctvom hudby sa dostal k herectvu. Výraznejší úspech spred filmovej kamery sa datuje do roku 1985, keď získal rolu tragickej postavy Rockyho Dennisa, chlapca sa znetvorenou tvárou, v melodráme podľa skutočnej udalosti Maska a za ktorú získal nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 1990 sa blysol v úlohe zraneného leteckého radistu Dannyho Dalyho vo vojnovej dráme Memphiská kráska. V roku 1992 stvárnil spisovateľa Joela Garciu v hlavnej úlohe drámy Tanec na vode. Ďalšie významné roly prišli o dva roky neskôr, keď si zahral priekupníka drog Lankeho v čiernej kriminálnej komédii Pulp Fiction - Historky z podsvetia a v rovnakom roku sa objavil po boku Susan Sarandon a Winony Ryder v dráme Malé ženy. Naposledy na seba výrazne upozornil v roku 2004 jednou z hlavných rolí v sci-fi thrilleri Osudový dotyk. V súčasnosti je preslávený hlavnou rolou v scifi seriáli Caprica.

Eric Stoltz
c/o Landmark Artists
4111 West Magnolia Blvd.,Suite 101
Burbank,CA 91505,USA


Gérard Barray Gérard Barray
Nar. 1931 je francúzsky herec. Začal študovať medicínu, ale čoskoro štúdium opustil s predstavami stať sa hercom. Skladal piesne, spieval a navštevoval herecké kurzy. Preslávil sa rolami vo francúzskych historických a dobrodružných filmoch natočených hlavne v 60. rokoch. Medzi jeho najslávnejšie postavy patrí rola D'Artagnana v jednom z najznámejších sfilmovaní Dumasovej klasiky Traja mušketieri. Medzi ďalšie úspešné filmy patria Rytier Pardaillan, Poklad Aztékov, Pyramída boha Slnka alebo Korzickí bratia. Gérard Barray Časom však začal kurz historických dobrodružných filmov upadať a Barray už nedostával toľko ponúk ako iní herci. Zahral si ešte v niekoľkých filmoch iných žánrov (kriminálnych, špionážnych). Postupne sa však jeho meno vytratilo z filmového plátna. Presťahoval sa s rodinou do malého prímorského mestečka na juhu Španielska – Marbella. Tu otvoril v hoteli Puente Romano Piano bar. Bývalý rytier filmového plátna dnes žije životom obyčajného pracujúceho človeka.

Gerard Barray
c/o Agénce A
34, rue Vivienne
750 02 Paris, France


Patrick Prejéan Patrick Prejéan
Nar. 1944 je francúzsky herec. Pred kamerou debutoval menšou rolou robotníka vo filme Requiem pre vodcu z roku 1964. Potom sa objavoval po boku významnejších kolegov v populárnych komédiách ako Tetovaný, Veľký šéf, Manželia z roku II. Patrick Prejéan Najväčšiu popularitu mu však priniesla rola žandára Perlina v komediálnej sérii Žandárov zo Saint Tropez. V ostatných rokoch sa sústreďuje skôr na dabing (Zúfalé mmanželky, Dr.House). Zhral si aj v českom seriáli Cirkus Humberto.

Patrick Prejéan
c/o Babette Pouget
10 av. Georges V.
750 08 Paris, France


Jean Marais Jean Marais
(1913-1998) občianskym menom Jean Alfred Villain-Marais bol francúzky herec, maliar, sochár a dlhodobý priateľ umelca Jeana Cocteaua. Patril k najpopulárnejším francúzskym filmovým hercom. Prvú väčšiu filmovú úlohu vytvoril v dráme Pavilón hrôzy, po nej nasledovala Posteľ s baldachýnom a Carmen. Jean Marais Skutočným prelomom bol však pre neho až Večný návrat v roku 1943. Scenár napísal Jean Cocteau priamo pre neho. Najväčšie úspechy mali u divákov jeho historicko-dobrodružné filmy:Ruy Blas, Gróf Monte Cristo, Napoleon, Hrbáč, V službách kráľa, Kapitán Fracasse, Oslia koža, Joseph Balsamo. Z komédií boli najpopulárnejšie o Fantomasovi, v ktorých hral s Louisom de Funésom (Fantomas, Fantomas sa hnevá, Fantomas kontra Scotland Yard).V roku 1996 bol vyznamenaný radom Čestnej légie.Paul Preboist Paul Preboist
(1927-1997) bol francúzsky herec, ktorý sa vo svete filmu ukázal po prvý raz v roku 1954. Nikdy nedostal veľkú úlohu, zostal hercom epizódnych rolí a hlavne v 70.rokoch sa vypracoval na tvorcu potrhlých charakterov,popletov,komických sluhov a riaditeľov. Bol kmeňovým hercom Lousa de Funésa. Z filmografie:Cartouche, Muž z Hong-Kongu, Veľký flám, Lakomec, Oskar, Žandár vo výslužbe, Piti piti pa, Hybernatus.Max Riemelt Max Riemelt
Nar. 1984 je nemecký herec. Prvýkrát stál pred kamerou v roku 1998 pri natáčaní viacdielneho televízneho filmu Matthiasa Steurera Zwei Alleine. V roku 2000 ho angažovala Dana Vávrová do detského dobrodružného filmu Hurá na medveďa. O rok účinkoval v komédii Baby to chcú tiež rolou Flina, aj v jej úspešnom pokračovaní. Nasledovali epizódy v televíznych seriáloch Kobra 11, Balko, Wolffov revír. V roku 2002 natočil Max televízny film Lottoschein ins Glück. Jeho najznámejšia a snáď najúspešnejšia rola je v snímke Napola : Hitlerova elita z roku 2004. O štyri roky neskôr účinkuje v snímke Náš vodca.

Max Riemelt
c/o HR2 Management
Dieselstraße 18
14482 Potsdam,Germany


Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio
Nar. 1974 je americký filmový herec a producent. Výraznú popularitu získal filmom Zo života chlapca. Krátko na to účinkoval vo filme Čo žerie Gilberta Grapea; jeho rola mentálne postihnutého brata Gilberta (Johnny Depp) mu priniesla nominácie na Zlatý glóbus a Academy Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. Celosvetovo slávnym sa stal vďaka roli Jacka Dawsona vo filme Titanic. Hral v mnohých ďalších úspešných filmoch ako Rómeo a Júlia, Chyť ma, ak to dokážeš či Krvavý diamant, za ktorý bol nominovaný na Academy Award za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Ďalšou nomináciou na Oscara bola za jeho rolu Howarda Hughesa v Letcovi, režírovanom Martinom Scorsesem. So Scorsesem spolupracoval aj na filmoch Gangy New Yorku, Na druhej strane a Prekliaty ostrov.

Leonardo Dicaprio
Appian Way Productions
9255 Sunset Blvd.,Suite 615
West Hollywood,CA 90069,USA


Christopher Plummer Christopher Plummer
Nar. 1929 je pôvodom kanadský herec. Začínal ako divadelný herec, čo mu zostalo ako hlavné povolanie dodnes. Pred kamerou po prvý raz stál koncom 50. rokov. Uplatňoval sa hlavne v historických a výpravných filmoch (Za zvukov hudby, Muž, ktorý chcel byť kráľom, Sarajevský atentát), ako Sherlock Holmes v snímke Vražda na úrovni, či komediálna postava lupiča Harryho Reikla vo filme Tichý spoločník. V televízii si zahral mnohé postavy, ktoré sa zapísali do dejín televíznej tvorby : kardinál di Contini-Verchese vo Vtákoch v tŕní, titulná postava v Hamletovi v Elsinore, multimilionár Alexandra Addington v seriáli Protiúder. Nové milénium prinieslo roly vo filmoch Láska na inzerát, Syriana, Alexander Veľký, Číslo 9, Kazateľ.

Christopher Plummer
49 Wampum Hill Road
Weston,CT 06883,USA


Jason Patric Jason Patric
Nar. 1966 Svoju prvú úlohu získal v televíznom filme Toughlove v roku 1985. Skvelo stvrárnil postavu mladíka, ktorý prepadne kultu upírov vo filme Stratení chlapci. Beštia o dva roky neskôr mu ponúkla možnosť stvárniť postavu ruského vojaka v Afganistane. V roku 1993 zaujal filmom Geronimo: Americká legenda. Potom nasledovala dráma Dobrodružstvo Augusta Kinga, kde hral vdovca, ktorý pomôže utečenej otrokyni. V roku 1996 exceluje v hviezdne obsadenej dráme Spáči. Po tom prijal úlohu v Nebezpečnej rýchlosti 2: Zásah. Jeden zo svojich najlepších výkonov podal v snímke Tvoji priatelia a susedia v r. 1998. Neskôr prichádzajú snímky Narkotiká, Skratky ku šťastiu a Pevnosť Alamo. Odmietol hlavnú úlohu vo Firme (1993) a aj úlohu Ježiša v Umučení Krista (2004). V ostatnom čase sme ho mohli vidieť vo filmoch Kauza CIA, V údolí Elah, Čas vypršal alebo v rodinnej dráme Je to i môj život.


Jason Patric
Mosaic Media Group
9200 Sunset Boulevard,10th Floor
Los Angeles,CA 90069,USA


Jeremy Sisto Jeremy Sisto
Nar. 1974 je americký herec pochádzajúci z Chicaga. Už v 11. rokoch začal vystupovať v divadle. O päť rokov neskôr dostal prvú veľkú rolu vo filme Grand Canyon. Po nakrúcaní dokončuje strednú školu a vyštuduje Univerzitu v Los Angeles. Po rolách vedľa Gwyneth Paltrow vo filme Moonlight & Valentino a Christophera Walkena vo filme Suicide Kings dostáva životnú príležitosť v seriáli HBO Odpočívaj v pokoji ( Six Feet Under ), kde hral postavu Billyho Chenovitha. V roku 2002 si zahrá s Jennifer Lopez v krimi snímke Policajtka. V roku 2004 natočí drámu Trinástka a horror Pach krvi. O dva roky neskôr scifi Populácia 436. Medzi ostatné snímky, ktoré Jeremy nakrútil je zamilovaný flm Bezmocná s Brittany Murphy, dráma Neznámy s Jamesom Caviezelom v hlavných úlohách a seriál Právo a poriadok.

Jeremy Sisto
2211 Holly Ridge Dr
Los Angeles,CA 90068,US


Jonathan Jackson Jonathan Jackson
Nar. 1982 je americký herec. Herecky začínal v televízii v seriáli Nemocnica Chicago Hope. Jeho filmovým debutom sa stal film Všetko je dovolené (1994). Potom nasledovali dva televízne filmy Legenda o Ruby Silver a Prisoner of Zend, Inc. V roku 1999 si zahral problematického syna Michelle Pfeiffer vo filme Stratení v mori. O tri roky neskôr sa objavil ako syn Sissy Spacek a Williama Hurta vo filme Tajomstvo nesmrteľných. V roku 2004 si zahral bohatého chlapca Jamesa Phelpsa vo filme Hriešny tanec 2 a v roku 2006 si trúfol na rolu sériového vraha Kennyho Kimese vo filme Vražda ako maličkosť. Jeho ostatným úspešným snímkom je Prebudenie tmy z roku 2007.

Jonathan Jackson
5512 NE 107th Avenue
Vancouver,WA 98662,USA


Henry Winkler Henry Winkler
Nar. 1945 je americký herec. Ako mnoho hercov, aj on začínal svoju kariéru účinkovaním v reklamách. Jeho prvá filmová rola bola v roku 1974 v snímke Pán Flatbush. V 70. rokoch účinkoval v seriáli Happy days. O niekoľko ť rokov neskôr účinkoval v seriáloch MacGyver a Sabrina, mladá čarodejnica. Potom nasledovali filmy Jeden a pol policajta, Únos dieťaťa, Roznášač vody, Klik, Krycie meno kaderník. V roku 1983 režíroval snímok Môj život bez teba. V rokoch 2003 až 2007 bol spoluautorom 12 noviel pre deti s hrdinom Lin Oliverom, ktoré sú opisom jeho boja s dyslexiou. V súčasnosti pôsobí v mnohých charitatívnych organizáciách.

Henry Winkler
c/o Dinkum Productions
6767 Forest Lawn Dr #111
Los Angeles,CA 90068,USA


Greg Kinnear Greg Kinnear
Nar. 1963 Usmievavý a pohľadný blondiak, vždy v pohode, elegantný, šarmantný, uvoľnený a dámskym publikom zbožňovaný. Po štúdiu žurnalistiky sa presadil ako obľúbený televízny moderátor a scenárista vlastnej talk show. Greg na seba výrazne upozornil v roku 1997 vďaka Jamesovi L. Brooksovi a jeho netradičnej romantike Tak dobre, ako sa len dá. O rok neskôr sa objavil v Láske cez internet. V dráme Auto Focus stvárnil úspešného televízneho herca Boba Cranea, zapletúceho sa s technikom do sexuálnych orgií, čo má katastrofálne dopady na ich súkromný život. Z ďalších úloh : Údolie tieňov, Bratia ako sa patrí, Godsend.

Greg Kinnear
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills,CA 90212,USA

Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up