Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Thomas Dekker Thomas Dekker
Nar. 1987 je americký herec, spevák a producent. Napísal a vydal dva albumy (Psyanotic, Protean) a taktiež vytvoril niekoľko soundtrackov a piesní k rôznym seriálom. Prvýkrát si zahral vo svojich šiestich rokoch (1993)v televíznom seriáli Young and Restless. Neskôr začal pracovať na filme, ktorý sám napísal, produkoval, režíroval a hraje v ňom hlavnú rolu(Whore,2008). Do podvedomia divákov sa dostal najmä ako John Connor v televíznom seriáli Terminator: The Sarah Connor Chronicles (2007).

Thomas Dekker
William Morris Endeavor Entertainment
9601 Wilshire Blvd.,3rd Floor
Beverly Hills,CA 90210,USA


Eric Balfour Eric Balfour
Nar. 1977 je americký herec a spevák, frontman kapely Born As Ghost. Už ako dieťa sa objavil v roku 1991 v TV show Kids incorporated. V roku 1997 hral v pilotnom filme k TV seriálu Buffy-premožiteľka upírov. Potom sa objavil ako tanečník v hudobnom videoklipe speváčky Fergie. V úspešnom televíznom seriáli HBO Odpočívaj v pokoji (2001) hral násilníckeho priateľa Claire, Gabriela Dimasa. O dva roky neskôr si zahral v remaku filmu Texaský masaker motorovou pílou z roku 1974 v hlavnej úlohe s Jessicou Biel. V roku 2005 hral v kanadskej romantickej dráme Lie with me. V prvých ôsmich epizódach TV seriálu (2001) 24 hodín hrá počítačového technika Mila Pressmana a o päť rokov neskôr si úlohu zopakoval. Ale po devätnástich epizódach odišiel na vlastnú žiadosť. Z ďalšej filmografie: Jazdci apokalypsy, Pekelná jazda, Starší syn, Tvár teroru, Veritas, Trójska vojna, Polícia New York, Po čom ženy túžia.

Eric Balfour
Principato Young Management
9465 Wilshire Blvd.,Suite 880
Beverly Hills,CA 90212,USA


Patrick Dempsey Patrick Dempsey
Nar. 1966 je americký herec, ktorý už v 15 rokoch objavil svoje herecké nadanie, kedy cestoval po Anglicku ako žonglér, komik a iluzionista. O šesť rokov neskôr dostal svoju prvú významnejšiu filmovú rolu v snímke Láska nie je v cene (1987). V roku 1989 hral hlavnú úlohu vo filme Loverboy po boku Kirstie Alley a v Bláznivej spolubývajúcej (1990) s Helen Slater. V 90 rokoch Dempsey uvádzal niekoľko televíznych show, účinkoval vo filme The Player (1997) a v televíznom seriáli About a Boy (2003). Jeho prvou významnejšou televíznou rolou bola úloha Willa - športového reportéra v televíznom seriáli Will & Grace (1998). Následne pokračoval v úlohe Aarona Brooksa, psychicky nevyrovnaného brata herečky Stelly Wards v snímke Once & Again (2004). Dempsey si za túto rolu vyslúžil nomináciu na cenu Emmy. V súčasnosti je hviezdou seriálu Klinika Grace (2005) a romantických komédií Ako ukradnúť nevestu (2008) a Valentín (2009).
Patrick Dempsey

"Grey's Anatomy"
ABC-TV, Production Office
Los Feliz Tower,4th Floor
4151 Prospect Ave.
Los Angeles,CA 90027,USA


Peter Fonda Peter Fonda
Nar. 1940 je americký herec, dvojnásobný držiteľ ceny Zlatý glóbus a dvakrát nominovaný na Oscara. Je synom herca Henryho Hondu, brat herečky Jane Fondovej a otec herečky Bridget Fondovej. Divadlu sa venoval od detstva, ktoré nebolo príliš šťastné. Jeho matka spáchala samovraždu, keď mal 10 rokov. Vyštudoval nebraskú univerzitu, kde sa popri štúdiu venoval aj herectvu. Po skončení školy začína na Broadwayi. V Hollywoode debutoval v roku 1963 v snímke Tammy and the Doctor. Prvým významnejším filmovým počinom jeho kariéry sa v roku 1963 stala snímka Víťazi. Počas 60. rokov aktívne protestoval proti vojne vo Vietname. V roku 1969 si zahral vo svojom najslávnejšom filme Bezstarostná jazda, za ktorý bol prvýkrát nominovaný na Oscara. Druhá nominácie na Oscara sa dostavila sa snímkou Uleeovo zlato z roku 1997. Z ďalšej filmografie: Peteky s diablom, Veľké preteky, Nebezpečná hra, Útek z L.A., Angličan, Príbeh z Wahingtonu, Ako sme vyrastali, 3:10 Vlak do Yumy

Peter Fonda
CESD Talent Agency
10635 Santa Monica Blvd.,Suite 130/135
Los Angeles,CA 90025,USAPeter Krause Peter Krause
Nar. 1965 Prvú skúsenosť s hraním získal v divadelnom predstavení na strednej škole. Po vyštudovaní Gustavus Adolphus College v Minnesote sa presťahoval do New Yorku a prihlásil sa do hereckého kurzu. Ako už to u študentov býva, privyrábal si ako čašník. Vďaka tomu sa zoznámil so scenáristom Aaronom Sorkinom, s ktorým v roku 1998 rozbehol televíznu show Sports Nights. Jeho prvá filmová rola bola v snímke Blood Harvest. Z tejto etapy jeho života spomeňme epizódne úlohy v Beverly Hills 90210, Caron And Company alebo vedľajšie role v Truman Show. Najväčšia a doposiaľ životná rolaprišla v roku 2001, kedy vyhral konkurz a päť sezón hral postavu Nate Fischera v úspešnom seriáli HBO Odpočívaj v pokoji. Táto rola mu vyniesla nielen celosvetovú popularitu, ale aj tri nominácie na EMMY, nominácie na Zlaté Glóbusy a cenu Screen Award, ktorú dostal v rokoch 2003 a 2004. A to všetko v kategórii Najlepší herec v dráme. Z ďalšej fimografie : Už tunežijú, Izba č.10, Dvojité ostrie, Netvor.

Peter Krause
Wishlab, Inc. 1617 Cosmo Street,Suite 409
Hollywood,CA 90028,USA


Elliot Gould Elliot Gould
Nar. 1938 je americký herec, prvý manžel Barbry Striesand. Na filmovom plátne sa objavil už v 60. rokoch minulého storočia. Najväčší úspech zožal flmom MASH 4077 z roku 1970 a v ostatných rokoch ho preslávila trilógia Dannyho parťáci. Rola v snímke Bob & Carol & Ted & Alice mu vyniesla nomáciu na Oscara. Zahral si v seriáli Pohotovosť a v seriáli Priatelia - ako otec Moniky a Rossa Gellerovcov. Z ďalšej filmografie : Dlhé lúčenie, Telefonát, Kult hákového kríža, Kšeft...

Elliot Gould
Ohigan Production Inc.
2050 S.Bentley Ave. No. 201
Los Angeles,CA 90025,USA


Shia LaBeouf Shia Saide LaBeouf
Nar. 1986 je americký herec. Shia znamená v hebrejčine dar od Boha a priezvisko La Beof hovädzie. Po seriáli Stevensovci v roku 2003 sa objavuje v malej úlohe v Charlieho Anjeloch. Tak dostáva roly, ktorými sa pomaly presadzuje v Hollywoode - Golfový sen, Ja, robot a Constantine. Po roku 2007 sa však stal medzinárodnou mladou hviezdou vďaka thrilleru Disturbia, či ako prostý Sam v letnom blockbustere Transformers. Padol do oka Stevenovi Spielbergovi, ktorý povedal, že Shia je druhý Tom Hanks. A tak ho obsadil do svojho flmu Indiana Jones a kráľovstvo krištáľovej lebky po boku Harrisona Forda. V roku 2009 už ako hviezda spolu s Megan Fox zachraňovali svet v Transformers 2. V súčasnosti slaví úspech s Michaelom Douglasom v pokračovaní drámy z prostredia finančnej burzy Wall Street 2–Peniaze nikdy nespia.

Shia LaBeouf
Crosby/Spilo Management
1310 North Spaulding Avenue
Los Angeles,CA 91146,USA


Joaquin Phoenix Joaquin Phoenix
Nar. 1974 V americkej televízii sa začal objavovať už v roku 1982 v malých hosťujúcich seriálových. Keď sa jeho úspešný brat River predávkoval drogami a zomrel, Joaquin hereckú kariéru zavesil na klinec. Keďže Joaquin a jeho zosnulý brat River mali rovnakého manažéra, ten priviedol Joaquina opäť k herectvu. Joaquin sa objavil vo filme Zomrieť pre v úlohe mladého, nie veľmi inteligentného študenta. Film bol kritikmi pozitívne uznaný a Joaquin si nemohol želať lepší návrat. Potom si zahral vo filmoch U-Turn, Clay Pigeons a Poprava. V snímke 8mm z roku 1999 si zahral Maxa Californiu. Prelomovým filmom bol pre neho Gladiátor v roku 2000, ktorý mu vyniesol nomináciu na Oscara. Nasledovali filmy ako Perom Markíza de Sade či Ukradni čo môžeš. V roku 2002 začal Joaquin spolupracovať s režisérom M. Night Shyamalanom, z čoho vzišli filmy Znamenia a Osada. V oscarovom filme Hotel Rwanda (2004) sa Joaquin objavil ako zarastený novinár len v 3 scénach, avšak vo filne Okrsok 49 hrá hlavnú úlohu hasiča popri Johnovi Travoltovi. Jeho ďalším filmom je Walk The Line (2005), kde mu patrí úloha zosnulého country speváka Johnnyho Casha a doposiaľ posledným filmom je snímka Milenci.

Joaquin Phoenix
Iris Burton Agency
8916 Ashcroft Avenue
Los Angeles,CA 90048,USA


Toshiro Mifune Toshiro Mifune

(1920-1997) bol jeden z najslávnejších japonských hercov. Účinkoval v 170 filmoch. Debutoval v roku 1947, ale za hereckú prípravu a medzinárodný úspech vďačí svetoznámemu japonskému režisérovi Akirovi Kurosawovi, pod ktorého vedením od r. 1948 vytvoril celkovo v 16 Kurosawovych filmoch rozsiahlu plejádu rôznorodých hrdinov. S týmto režisérom nakrútil jeden z najslávnejších filmov - Sedem samurajov. V roku 1960 natočil americký režisér John Sturges remake filmu pod názvom Sedem statočných. Táto americká verzia sa radí medzi najúspešnejšie westerny všetkých čias. Strhujúci výkon ocenený na MFF v Benátkach 1965 podal Toshiro Mifune v dráme Červená brada. Ako jediný japonský herec sa počas 60. a 70. rokov presadil v Hollywoode. V neskoršom veku ho preslávila úloha v americkom seriáli Shogun / Zajatec japonských ostrovov. Jednou z jeho posledných úloh bola rola starého eskimáckeho šamana Krúmaka v dobrodružnej dráme z ďalekého severu Tieň vlka. Z ďalšej filmografie : Opitý anjel, Rašomon, Krvavý trón, Idiot, Zlý chlap spí dobre, Záznamy živej bytosti...Bruce Lee Bruce Lee

(1940-1973) vlastným menom Lee Jun Fan, bol herec, majster a popularizátor bojových umení. Svojou hereckou prácou ovplyvnil natáčanie a popularitu aj súčasných akčných filmov. Krátko po svojej smrti sa stal legendou a dodnes je známy ako najvplyvnejšia osobnosť bojových umení 20. storočia. Jeho učiteľom bol majster Wing Chun Yip Man. Toto dovtedy nie príliš populárne bojové umenie priviedol k dokonalosti. Dokázal sám pomenovať každý pohyb a úder a sám ich všetky predviedol s absolútnou presnosťou. Potom čo si v Hongkongu vydobyl slávu, vybral sa do USA. Tam vyštudoval filozofiu na Washingtonskej univerzite. Ovládal cudzie jazyky a okrem angličtiny vedel plynulo japonsky, mandarínska a kantónsky. V tom čase si ho Hollywood konečne začal všímať. Hral síce menšie úlohy, ale v Hollywoode sa stal známy. Niekoľko hercov, na čele so Steve McQueenom a Jamesom Coburnom, od neho začali brať lekcie bojového umenia. A tak už mal tento Malý drak bránu do filmového priemyslu pootvorenú. Väčšinou hral vo filmoch statočnných hrdinov, ktorí bojujú za slobodu svojho národa. Pri svojich bojových scénach vydával rôzne zvuky zvierat, aby sa tým viac na rolu sústredil. Jeho film Návrat draka vyvolal po celom svete davové šialenstvo a stal sa tak jeho najslávnejším dielom. Jeho premiéry sa však nedožil. Pri natáčaní Hry so smrťou sa mu urobilo zle a išiel si domov ľahnúť. Už sa však nikdy nezobudil. Príčina smrti nie je dodnes jasná. Zomrel 3 týždne pred premiérou Návratu draka.Paolo Villaggio Paolo Villaggio

Nar. 1932 taliansky herec, ktorý pochádza z dvojčiat. Štúdiá na univerzite zanechal a odišiel do Veľkej Británie, kde pracoval ako hlásateľ rozhlasovej stanice BBC, či ako navigátor v jednej plavebnej spoločnosti. Po niekoľkých rokoch postupne prešiel od spevu k herectvu. Koncom 60. rokov sa začal objavovať na filmovom plátne, hlavne v rolách malého, obtlstlého, nemotorného smoliara - bankového úradníčka Huga Fantozziho (Fantozziho pomsta, Fantozzi v raji, Maléry pána účtovníka, Báječný Fantozzi, Pán účtovník ide do dôchodku a podobne). V neskoršom období nakrútil ešte množsvo filmov, ale žiadne mu už nepriniesli u publika takú popularitu, ako postava Fantozziho. Z ďalšej filmografie : Drakulov sluha, Dúfajme, že to dokážem, Hlas luny...Za svoj celoživotný prínos talianskej kinematografii mu bol v roku 1992 udelený Zvláštny Zlatý lev na MFF v Benátkach.Michael Douglas Michael Douglas

Nar.1944 s hraním v hollywoodskych filmoch začal koncom 60. rokov,ale chuť úspechu ochutnal až vďaka seriálu V uliciach San Francisca po boku mentorujúceho Karla Maldena presláveného veľkým nosom. Ako herec prerážal cez vedľajšie úlohy (lekársky triler z pera Michaela Crichtona V kóme, kameraman Richard po boku Jane Fondovej a Jacka Lemmona v Čínskom syndróme) sa prebojoval do titulnej roly v úspešnej dobrodružnej komédii Honba za diamantom. Koncom 80. rokov hral v prvej zo svojej slávnej erotickej trilógie, konkrétne v Lyneovej Osudovej príťažlivosti. Základný inštinkt holandského provokatéra Verhoevena sa stal ešte väčším trhákom a obsahoval veľmi odvážne scény. Michaelova erotická trilógia sa uzavrela adaptáciou bestselleru Michaela Crichtona Škandalózne odhalenie. Nemalým oddychom bolo i chlapské (a oscarové!) dobrodružstvo v temnom srdci Afriky Lovci levov. Mnohí pokladajú za jeho životnú rolu drsného finančného žraloka Gordona Gekka so Stoneovej drámy Wall Street, za ktorého si herec odniesol Oscara a Zlatý glóbus. V podobnom duchu bohatých mužov si Douglas zahral vo Fincherovom rafinovanom paranoickom trileri Hra a v hitchcockovskom remaku Dokonalá vražda...

Michael Douglas
c/o Furthur Films
100 Universal City Plaza,Bldg. 1320
Universal City,CA 91608,USAVal Kilmer Val Kilmer
Nar. 1959 Prvým väčším úspechom v jeho filmovej kariére sa stala dobrodružná fantasy Willow z r. 1988. Väčší medzinárodný úspech zaznamenal postavou Jima Morrisona vo filme Olivera Stona Doors. Po tomto úspechu sa zviditeľnil v postave Batmana v tretej časti tejto série s názvom Batman navždy. V roku 1995 si zahral po boku Roberta De Nira a Al Pacina v dráme Michaela Manna Heat. O dva roky neskôr mal hlavnú úlohu vo Svätom. Tento film a Ostrov Dr.Moreaua sa stali prepadákmi. Neskôr nakrútil ďalšie priemerné filmy : Na prvý pohľad či Červená planéta.

Val Kilmer
ICM Los Angeles
10250 Constellation Boulevard
Los Angeles,CA 90067,USA


Christoper Crawford Christoper Chace Crawford
Nar.1985 je americký herec. Jeho otec Chris je dermatológ a matka Dana pracuje ako učiteľka. Chace má mladšiu sestru Candice, ktorá v roku 2008 vyhrala titul Miss Missouri USA. Po absolvovaní strednej školy sa presťahoval do Malibu v Kalifornii, kde študoval rozhlasovú žurnalistiku na Pepperdine University. V roku 2006 sa objavil v televíznom filme Stratení na mori a v tom istom roku si zahral v horore Sily temna. Rok 2007 bol pre neho prelomový - stal sa jedným z hlavných ťahúňov amerického seriálového hitu Gossip Girl, v ktorom stvárňuje postavu Nate Archibalda. Z ďalšej filmografie : Dávno stratený syn, Twilight : Sága vyvolených, Twelve...

Chace Crawford
Podwall Entertainment
710 N. Orlando Avenue,Loft 203
West Hollywood,CA 90069,USA


Gunnar Hansen Gunnar Hansen
Nar.1947 je írsky herec a spisovateľ. Začínal ako počítačový operátor a divadlu sa začal venovať počas štúdia na vysokej škole. Jeho výška 193 cm ho predurčila tiež na dráhu úspešného športovca. V roku 1973 sa dozvedel, že sa začína nakrúcať film Texaský masaker motorovou pílou a rozhodol sa zúčastniť konkurzu. Vyhral rolu maskovaného zabijáka Leatherfacea, ktorá ho preslávila na celom svete. Horror sa stal filmovou klasikou. Po nakrútení filmu sa vzdal na istý čas herectva a venoval sa písaniu kníh a článkov do časopisov. Odmietol rolu v kultovom horrore The Hills Have Eyes. V roku 1987 sa vrátil k herectvo a odvtedy natočil viac ako 20 filmov. V súčasnosti sa venuje písaniu scenárov a režírovaniu dokumentárnych filmov.

Gunnar Hansen
P.O. Box 368
Northeast Harbor,ME 04662,USA


Simon Baker Simon Baker
Nar. 1969 v Tasmánii. V roku 1989 sa začal venovať modelingu. V rovnakom čase začal pracovať aj ako asistent režiséra v spoločnosti, ktorá točila firemné prezentácie a hudobné videoklipy. Zo začiatku sa objavoval len v epizódnych roličkách. V roku 1996 sa ale rozhodol pre svoju kariéru urobiť niečo viac a presťahoval sa z Austrálie do Los Angeles. O rok dostal menšiu rolu v LA-prísne tajné. Prichádzajú ďalšie roličky - Vedenie s diablom, Červená planéta či Sunset trip. V roku 2001 bol za rolu v seriáli Ten, kto ťa chráni nominovaný na Zlatý glóbus za najlepšieho herca v dráme. Potom sa objavil vo filmoch Krajina mŕtvych aj Kruh 2. Avšak celosvetovú sláu mu priniesol seriál Mentalista.

Simon Baker
"The Mentalist" - Warner Bros Studios
4000 Warner Blvd.,2nd Floor,Bldg.193
Burbank,CA 91522,USA

Isaiah Washington Isaiah Washington
Nar. 1963 je americký herec a držiteľ cien NAACP Image Award a Screen Actors Guild. Keď mal trinásť rokov, jeho otca zastrelili. Strednú školu vo Willowridge dokončil v roku 1981. Isaiah slúžil ako letec a navštevoval Howardskú univerzitu. Po promócii sa odsťahoval do New Yorku. Vo svete filmu sa preslávil v snímkach Hra smrti a Sex po telefóne. Najväščiu celosvetovú popularitu mu však priniesol seriál Klinika Greys a úloha kardiochiruga Prestona Burka. Z ďalšej filmografie : Mŕtvi prezidenti, Zakázané ovocie, Rómeo musí zomrieť.

Isaiah Washington
Three Tier Entertainment, Llc.
8981 Sunset Blvd.,Suite 103
West Hollywood,CA 90069,USA


Benjamin Bratt Benjamin Bratt
Nar. 1963 americký herec. Hrá od konca 80. rokov. Na televíznej obrazovke na seba upozornil v seriáli Zákon a poriadok, za ktorý dostal cenu Emmy. Vo filmoch na seba prvý raz strhol pozornosť v akčnej sci-fi komédii Demolition Man. So Sandrou Bullock spolupracoval v kriminálnej komédii Miss špeciálny agent. V roku 1994 hral v dvoch hollywoodskych hitoch - Jasné nebezpečenstvo a Divoká rieka. V roku 2000 sa ukázal v hviezdne obsadenej mozaikye Stevena Soderberga Traffic, jednalo sa ale o maličkú rolu. K dobru mu nepomohla ani romantická melodráma s Madonnou Správna vec, ani ambiciózne sci-fi Červená planéta. Z ďalšej filmografie : Catwoman, Opustená, 6.Batalion...

Benjamin Bratt
Dontanville/Frattaroli
8607 Washington Blvd.
Culver City,CA 90232,USA


Ashton Kutcher Ashton Kutcher
Nar. 1978 Prvý veľký zaznamenal sitcomom Tie roky sedemdesiate. Potom sa začal objavovať v komédiách v rolách prihlúplych fešákov napr. Hej, kámo, kde mám faro ? Ďalšie nenáročné komédie Medové týždne s Brittany Murphy, Šialené rande s Tarou Reid alebo Dvanásť do tucta so Steve Martinom. Zatiaľ najvýraznejšou a jednou z minima dramatickejších rolí je sympatický, ale tento krát navyše už aj inteligentný študent Evan, ktorý sa dokáže prostredníctvom dávnych denníkových zápiskov preniesť do minulosti, ale všetko, čo v nej urobí, sa proti nemu desivo zvrtne v budúcnosti. Reč je o prekvapivo úspešnej sci-fi časovke Osudový dotyk. Z ďalšej filmografie : Medové týždne, Dcéra môjho šéfa, Záchranári, Samec, Vzájomné objatia.

Ashton Kutcher
Katalyst Films
6430 Sunset Boulevard,Suite 1400
Los Angeles,CA 90028,USA


Steve Guttenberg Steve Guttenberg
Nar. 1958 je americký herec. V roku 1977 začal študovať medicínu a zároveň sa začal uplatňovať v malých úlohách v televízii a vo filme. Jeho prvým významnejším filmom bol thriler Chlapci z Brazílie, kde mal úlohu paraguajského lovca nacistov. Potom už na dvere zaklopali 80. roky jeho najväčšej slávy. Postava roztržitého a rebelantského seržanta Mahoneyho v komédii Policajná akadémia (1984) z neho razom urobila hviezdu a jeho ďalšie filmy, v ktorých opakoval stále rovnaký typ sympatického nezbedníka jeho postavenie len upevnili. Boli to najmä ďalšie diely úspešnej komédie Policajná akadémia, sci-fi komédia Číslo 5 žije, kde hral konštruktéra robotov Newtona Crosbyho a tiež americký remake Traja muži a nemluvňa. Zo zabehnutej šablóny sa mu podarilo vystúpiť len v hitchcockovskom thrilleri Okno zo spálne (1987). Z filmografie : Dobrodružstvo Poseidonu, Veža hrôzy, Domáci tím...

Steve Guttenberg
Binder & Associates
1465 Lindacrest Dr.
Beverly Hills,CA 90210,USA
Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up