Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors


Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Kevin Costner Kevin Costner
Nar. 1955 je americký herec, režisér a producent. Svoj herecký debut si odohral v roku 1982 vo filme Nočná smena. Po niekoľkých ďalších filmoch sa mu naskytla príležitosť zahrať si hlavnú rolu v komediálnom filme Fandango. Táto rola prišla v roku 1985. Ďalšiu hlavnú rolu si strihol v gangsterskom filme Neúplatní. Dramatický film Pomsta natočil v roku 1990, zahral si opäť hlavnú úlohu a ujal sa prvýkrát produkcie. Toho istého roku si skúsil réžiu a opäť produkciu - svojho nového filmu Tanec s vlkmi, ktorý získal neuveriteľných sedem Oscarov. Dve sošky išli priamo pre Costnera. Za výkon v hlavnej úlohe sa musel uspokojiť iba s nomináciou. S Whitney Houston si zahral v dramatickom thrilleri Osobný strážca. V roku 1993 uskutočnil úlohu utekajúceho väzňa vo filme Dokonalý svet. Druhý film, ktorý Kevin režíroval, bol dobrodružný film Vodný svet, ktorý úplne prepadol. Sci-fi film Posol budúcnosti natočil o dva roky neskôr. O ďalšie dva roky sa objavil vo filme Odkaz vo fľaši. Tisícročie zakončil filmom Trinásť dní. V roku 2002 Na krídlach vážky. O štyri roky neskôr Záchranári a v roku 2013 Muž z ocele.

Kevin Costner
One Talent Management
607 N. Huntley Drive
West Hollywood, CA 90069, USA


Colin Egglesfield Colin Egglesfield
Nar. 1973 je americký herec a model. Vyrastal v katolíckej rodine a preto absolvoval katolícku strednú školu. Najskôr chcel ísť v šľapajách otca a stať sa lekárom. Potom sa rozhodol pre štúdium na University of Iowa, kde získal bakalársky titul z biológie. Prvé úspechy začal žať v modelingu vďaka svojmu príťažlivému športovému vzhľadu. Od modelingu býva len krok ku herectvu. Začínal v seriáloch Charmed (1998); Zákon a poriadok (1990); Gilmorove dievčatá (2000); Bratia a sestry (2006); Melrose Place: Nová geberácia (2009). V súčasnosti žiari už aj vo filmových projektoch. Pán dokonalý (2005), pilot Joe v snímke Stratený v oblakoch (2006), ako očarujúci snúbenec Dex vo filmovej adaptácii Tvoj snúbenec, môj milenec (2011) po boku Kate Hudson, či bohatý sukničkár Tucker Longstreet v mysterióznom filme Nora Roberts: Vražedná nevinnosť (2011). V roku 2005 bol Colin vymenovaný magazínom People jedným z najsexi mužov sveta.

Colin Egglesfield
CESD Talent Agency N.Y.
257 Park Avenue South,Suite 900
New York, NY 10010-7304, USA


Mel Gibson Mel Gibson
Nar. 1956 je austrálsky herec. Navštevoval National Institute of Dramatic Arts na univerzite v Sydney. Prvú šancu dal Gibsonovi režisér George Miller, keď ho obsadil do hlavnej roly filmu Mad Max. Tento film priniesol Gibsonovi celosvetové uznanie. Ďalšia rola vo filme Tim mu vyniesla cenu Austrálskeho filmového ústavu pre najlepšieho herca. Medzinárodné uznanie získal po nakrútení druhého a tretieho pokračovania filmu Mad Max. Jeho ďalšou úspešnou trilógiou bola séria filmov Smrtiaca zbraň. Film Hamlet bol prvým, v ktorom Mel nielen stvárnil hlavnú postavu,ale sa na ňom podieľal aj ako producent.V produkcii Icon nasledovali filmy Forever Young,Maverick,Muž bez tváre,ktorý bol Gibsonovým režijným debutom...Jeho veľkým úspechom bola snímka Braveheart, za ktorú dostal dvoch Oscarov (najlepší film a najlepšia réžia) a Zlatý glóbus (najlepšia réžia). Nasledovali Patriot, Statočné srdce.

Mel Gibson
Spanky Taylor
3727 W.Magnolia,Suite 300
Burbank,CA 91505,USA


Burt Reynolds Autograph Burt Reynolds
Nar. 1936 je americký herec. V štrnástich rokoch utiekol z domu a neskôr študoval vďaka futbalovému štipendiu. Stal sa úspešným hráčom amerického futbalu. V roku 1956 sa predstavil v brodwayskej inscenácií Pán Roberts. Svoje kaskadérske schopnosti začal stále viac uplatňovať aj pred filmovou kamerou, kde bol spočiatku obsadzovaný vo westernoch (Navajo Joe, 100 pušiek, Sam Whiskey). Postupne sa vypracoval medzi komerčne najúspešnejších hollywoodských hercov a od polovice 70. rokov sa venoval tiež filmovej réžii a produkcii. V roku 1979 otvoril na Floride vlastnú scénu Burt Reynolds Dinner Theatre a taktiež vytvoril hereckú inštitúciu pre chudobných študentov herectva. Bol niekoľkokrát nominovaný na Oscara a Zlatý Glóbus. Za svoju úlohu v snímke Hriešne noci získal Zlatý Glóbus a ocenenie za najlepší výkon vo vedľajšej úlohe.

Burt Reynolds
Clematis Films
P.O. Box 3288
Tequesta, FL 33469, USA


Josh Duhamel Autograph Josh Duhamel
Nar. 1972 je americký herec a model. Vyštudoval prestížnu Minot State University. Na škole ho najviac bavil futbal a chémia s biológiou. Vždy ho bavilo byť stredobodom pozornosti a tak sa cez svoju priateľku dostal až do sveta modelingu. Následne sa presťahoval do San Francisca. Práve tu sa spriatelil s hercom Ashtonom Kutcherom, ktorý ho priviedol do sveta filmu. Prvú úlohu dostal v nekonečnom seriáli All my children. O čosi viac na seba upozornil vo filmovej adaptácií knihy Oscara Wildea Obraz Doriana Graya, v ktorom si zahral hlavú rolu. Popularitu mu priniesol až seriál Las Vegas, kde hrá detektíva Danny McCoya. Objavil sa aj v nevýraznej komédií Rande s celebritou a v priemernom horore Turistas. Doposiaľ najväčšou skúsenosťou pre neho bolo natáčanie trháku Michaela Baya Transformers.

Josh Duhamel
Independent Artists Agency, Inc.
9601 Wilshire Blvd., Suite 750
Beverly Hills, CA 90210, USA


Andy Garcia Autograph Andy Garcia
Nar. 1956 celým menom Andres Arturo Garci-Menendez je americký herec kubánskeho pôvodu. Narodil sa v Havane. Keď mal Andy päť rokov, kvôli politickým dôvodom emigrovala jeho rodina do Spojených štátov. V celovečerných filmoch hral až od začiatku 80. rokov a na svoje konto si v tom čase pripísal spoluprácu napríklad s Johnom G. Avildsenom v Noci v raji. Už v roku 1990 ale dokázal, že na to má, keď bol nominovaný za najlepší mužský herecký výkon v podpornej úlohe po boku Al Pacina v nejmenej slávnej časti Coppolaovej mafiánskej ságy - Krstný otec III. Preč sú časy Nepodplatiteľných. Po menšej prestávke, vyplnenej trilerom Znovu po smrti, sa obliekol opäť do policajnej kože, tentokrát v temnom trileri Jennifer 8. V roku 2001 sa zhostil hlavnej zápornej úlohy v elegantnom remakeu Dannyho jedenástka. Medzitým sme ho videli napríklad takto: spisovateľ v dráme Muž z Elyzejských polí; tajomný agent FBI v zlodejskom Chladnokrvne opäť po boku Dustina Hoffmana; ďalšia skutočná rola talianskeho maliara Modigliania v rovnomennom filme Modigliani; zvláštny policajt v zamotanom trileri Kľúč k vražde.

Andy Garcia
Paradigm Talent Agency
360 North Crescent Dr., North Bldg.
Beverly Hills, CA 90210, USA


Mads Mikkelsen Mads Mikkelsen
Nar. 1963 je dánsky herec. Skôr než sa vydal na hereckú dráhu, pracoval osem rokov ako profesionálny tanečník. Svoj filmový debut v celovečernej snímke absolvoval v roku 1996 v akčnej dráme Dealer. Po tejto výraznej úlohe prišli ďalšie vedľajšie roly v niekoľkých dánskych filmoch a niekoľko hlavných záležitostí. Medzinárodnému publiku sa výraznejšie predstavil v roku 2003 v španielskej komédii Torremolinos 73 a o rok neskôr nasledovala vedľajšia úloha Tristana v celosvetovo úspešnom historickom akčnom filme Kráľ Artuš. V roku 2006 si zahral hlavného zloducha Le Chiffrea v bondovke Casino Royal. V roku 2010 to bol Súboj titanov, v roku 2012 Traja mušketieri a hlavná úloha v Kráľovskej afére.


Richard Chamberlain Richard Chamberlain
Nar. 1934 je americký herec, ktorý bol v 60. rokoch idolom v titulnej úlohe televízneho seriálu Dr. Kildare (1961-1966). V televízii sa začal objavovať od 50. rokov. Zostal však verný aj divadlu. Koncom 60. rokov sa presťahoval do Veľkej Británie, kde sa opäť venoval divadlu. K jeho najznámejším rolám patrí účinkovanie v televíznom seriáli Šógun (u nás známy ako Zajatec japonských ostrovov) a Vtáky v tŕní. Z filmov je nášmu publiku známy z titulov ako Traja mušketieri, Návrat mušketierov, Muž so železnou maskou, Gróf Monte-Christo, Agent bez mena a podobne. V roku 1989 prišiel francúzsky časopis Nous Deux s odhalením jeho homosexuality. On sám sa k nej prihlásil až v roku 2003 vo svojej autobiografii Shattered Love. So svojím partnerom žije uprostred oázy ticha na Havajských ostrovoch. Má hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.


Eric McCormack Eric McCormack
Nar. 1963 je americký herec pôvodom z Kanady. Debutoval v roku 1986 v kanadskom seriáli Chlapci zo Syrakúz. Prielomom v jeho kariére bola rola právnika Willa Trumana v sitcome Will A Grace (1998-2006), za ktorý bol nominovaný na päť Zlatých glóbusov a tri ceny Emmy, z ktorých premenil jednu nomináciu na víťaznú v roku 2001. V ostatnom čase zaujal hlavnou postavou v životopisnom filme Kto je Clark Rockefeller ? Film zobrazuje neuveriteľný životný príbeh falošného umelca Christiana Karla Gerhartsreiter, ktorý bol skutočným majstrom podvodov a jedným z nich bolo aj tvrdenie, že je Clark Rockefeller, člen mocnej rodiny Rockefellerovcov. Z ďalšej filmografie : Nesmrteľný, Guru, Srdcia na pôžičku, Kmeň Andromeda, Sila vôle, Príbeh Audrey Hepburnovej.

Eric McCormack
Coronel Group
1100 Glendon Avenue, 17th Floor
Los Angeles, CA 90046, USAPatrick Bruel Patrick Bruel
Nar. 1959 je francúzsky herec a spevák alžírskeho pôvodu. Umeleckú kariéru začal v roku 1977, kedy bol počas školských prázdnin angažovaný ako spevák v klube Méditerranée. Neskôr bol obsadený do role mladšieho syna rodiny Narboniovcov v komédii Závan Sirocca. Po natáčaní odišiel do USA. Po návrate do Francúzska sa začiatkom 80. rokov uplatnil ako herec v televízii a v rokoch 1981-1983 vystupoval v divadle. Skúsenosti zbieral aj vo filme, kde na seba upozornil úlohou jedného zo štyroch mladých profesorov v komédii P.R.O.F.S. Psychologicky náročnejšiu rolu vytvoril v dráme Vyvraždený dom. Inú hereckú polohu si vyskúšal v postave policajta v kriminálnom thrilleri Posvätný zväzok. Popri herectve sa venuje hudobnej kariére. Od svojho prvého albumu Marre de Catto nana-la z roku 1985, ktorý z neho urobil hviezdu francúzskej populárnej hudby, nahral niekoľko ďalších úspešných platní. Z ďalších filmov vyberáme : Nespoľahlivý, Sabrina, Také dlhé čakanie, Tajomstvo.

Patrick Bruel
Artmédia
20 av. Rapp
75007 Paris, FranceMandy Patinkin Mandy Patinkin
Nar. 1952 je americký herec a spevák. Na Broadwayi debutoval v roku 1977 rolou pacienta umierajúceho na rakovinu v dráme Michaela Cristofera Krabica tieňov. Pred filmovú kameru sa uviedol rolou čističa plaveckého bazénu v thrilleri Veľké účtovanie. Svoje spevácke schopnosti uplatnil v snímke Barbry Streisand Yentl. Za rolu sympatického chirurga Jeffreyho Geigera v TV seriáli z nemocničného prostredia Chicago Hope (1994) získal cenu Emmy a Zlatý glóbus. Divadelnú cenu Tony získal za účinkovanie v muzikáli Evita. V ostatnom čase sme ho mohli vidieť v seriáli Myšlienky vraha, kde stvárnil postavu šéfa vyšetrovacieho tímu federálnych agentov. Z ďalšej filmografie : Havária letu 323, Muži so zbraňami, Zvonár od Matky Božej, Doktor.

Mandy Patinkin
Planetarium Station
P.O. Box 64
New York, NY 10024, USAWoody Harrelson Woody Harrelson
Nar. 1961 je americký herec. Detstvo mal veľmi ťažké. Jeho otec bol profesionálnym nájomným vrahom a bol odsúdený na doživotie. Woody sa dostal za mreže len na krátko, keď ako stúpenec legalizácie marihuany v USA na protest zasadil štyri semienka tejto rastliny. Vysokú školu vyštudoval v Indiane. Jeho prvým skutočným filmom sa stali Divoké mačky z roku 1986. Aj ked pred kamerou debutoval ako herec už v roku 1978 v snímke Harper Valley P.T.A. Nasledoval Vlak peňazí, Šéf či Po západe slnka. Za výkon vo filme Ľud verzus Larry Flynt (1996) ho nominovali na Oscara. Na konte má aj niekoľko ďalších ocenení, vrátane Emmy za postavu v seriáli Na zdravie (1982) a ceny americkej hereckej asociácie Screen Actors Guild za Táto krajina nie je pre starých (2007).

Woody Harrelson
c/o Slate PR
9000 Sunset Blvd,Suite 915
West Hollywood, CA 90069, USADavid Arquette David Arquette
Nar. 1971 je americký herec. Začínal v televíznych seriáloch. Vo filme debutoval ako 19-ročný v snímke Marca Roccoa Where the Day Takes You (1991). Mohli sme ho vidieť v stredoškolskom upírskom seriáli Buffy-premožiteľka upírov (1992), ale aj v komédií Rockeri (1994). Tiež je známy z hororovej série Vreskot, zahral si v akčnej komédii Na plný plyn (1997), v horrore Vyhladovaní (1999), v romantickej komédii Nepobozkaná (1999) či vo vojnovej dráme Šedá zóna (2001).

David Arquette
c/o United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd., Suite 500
Beverly Hills, CA 90212-2401, USAChristopher Lambert Christopher Lambert
Nar. 1957 je francúzsky herec. Pochádza z rozdielnej rodiny. Matka Belgičanka, otec Francúz. Narodil sa v New Yorku, vyrastal v Ženeve. Životnou rolou sa mu stal slávny Tarzan, kde stelesnil titulného hrdinu Johna Claytona. Rovnako veľkú slávu mu priniesla aj fantasy Russella Mulcahya Highlander. V druhej polovici 80. rokov hral vo filme Mystická krása. Neskôr účinkoval prevažne v thrillerových príbehoch Ťah jazdcom, Duel v púšti, či Klavírista. Jednou z ostatných naozaj úspešných rolí bola v polovici 90. rokov adaptácia počítačovej hry Mortal Kombat, v ktorej sa predstavil ako lord Raiden.

Christopher Lambert
c/o Agence Artistique UBBA
6 rue de Braque
75003 Paris, FranceDavid Caruso David Caruso
Nar. 1956 je americký filmový a televízny herec. Jeho asi najznámejšia rola je v seriáli C.S.I.: Kriminálka Miami, v ktorej hrá detektíva - Horacia Cainea. Je írskeho a talianskeho pôvodu a bol vychovávaný ako katolík. Je spolumajiteľom obchodu s oblečením a nábytkom v Miami. Hereckú kariéru začínal začiatkom 80. rokov v televízii, kde sa najprv objavil ako rozhnevaný mladý vodca írskeho gangu v detektívnom seriáli Policajsti z Hill Street. Ale popularitu a Zlatý glóbus 1994 mu priniesla až ústredná postava ryšavého detektíva Johna Kellyho v prvých dieloch kriminálneho seriálu NYPD Blue (Polícia-New York). Vo filme na seba upozornil úlohou citlivého námorného pilota Toppera Danielsa, ktorý sa pri výcviku skoro utopí, v armádnej dráme Dôstojník a gentleman. So svojou vysokou postavou, ryšavými vlasmi a výrazným newyorským prízvukom sa stal obľúbeným predstaviteľom muža zákona a zločincov.

David Caruso
"CSI: Miami", CBS Productions
1600 Rosecrans Avenue, Bldg 4A, 2nd Flr.
Manhattan Beach, CA 90266, USA


Eddie Murphy Eddie Murphy
Nar. 1961 v Brooklyne štát New York. Jeho otec pracoval ako policajt a mama Lillian ako telefónna operátorka. Keď mal však malý Eddie tri roky, rodičia sa rozviedli. Na strednej „Rooseveltskej“ bol permanentne menovaný za najobľúbenejšieho študenta. Rok 1982 bol tak trochu prelomovým, pretože Murphy získal svoju prvú rolu v celovečernom filme 48 Hrs. Nasledovali dve skvelé komédie Trading Places a Beverly Hills Cop. V roku 1986 sa objavil vo filme Golden Children po tom, ako Mel Gibson na poslednú chvíľu vycúval z natáčania a nepodpísal zmluvu. Eddie ako detektív odchádza do Tibetu, aby našiel stratené „zlaté dieťa“. Nasledovalo pokračovanie Policajta z Beverly Hills a všeobecne známa komédia Coming to America o namyslenom africkom princovi, ktorý prichádza do Ameriky, aby si našiel nevestu. Prišiel rok 1997 a s ním aj také malé – veľké vykúpenie, film The Nutty Professor.

Eddie Murphy
Rogers & Cowan,Pacific Design Center
8687 Melrose Avenue, 7th Floor
Los Angeles, CA 90069, USARichard Burgi Richard Burgi Richard Burgi
Nar. 1958 je americký herec. Svoju mladosť a štúdium plne venoval športu a o svet filmu a televízie sa nezaujímal. Zmena nastala, keď sa kvôli finančným ťažkostiam zúčastnil konkurzu na rolu v seriáli Another World, ktorú získal. Následne začína hosťovať v seriáloch Tak ide čas, či Matlock. Prvú veľkú rolu dostal až v seriáli Tiene nad Waikiki, kde si zahral detektíva Macka Wolfa. Veľkú popularitu mu priniesla hlavná rola v akčnom seriáli Ochránca, ktorý sa vysielal aj u nás. Po mizerných rolách vo filmoch Hviezdna pechota 2 a Návnada sa na čas stiahol do ústrania. Vrátil sa až vďaka seriálom 24 hodín a Zúfalé manželky. Následne si zahral aj vo filmoch Cellular, Pozná ju ako svoje topánky a Finty Dicka a Jane.

Richard Burgi
c/o Framework Entertainment
9057 Nemo Street, Suite C,
West Hollywood, CA 90069, USAJack Nicholson Jack Nicholson
Nar. 1937 je americký herec. Vlastného otca nikdy nepoznal a žena, ktorej hovoril mama, bola ve skutočnosti jeho babičkou. Nicholsonova pravá matka, ktorú až do svojich 37 rokov považoval za sestru, ho porodila v sedemnástich rokoch a tak sa rodina rozhodla všetko utajiť. Meno Nicholson sa stalo v Hollywoode pojmom až koncom 60. rokov s dnes už kultovým road movie Bezstarostná jazda. Úloha večne pripitého južanského právnika,ktorému sa pri stretnutí s dvomi slobodomyseľnými mladíkmi otvoria aspoň nakrátko nové obzory, mu vyniesla prvnú z dnes celkom 12 nominácií na Oscara.Nasledovali výkony vo filmoch Posledná eskorta,Čínska štvrť,Poštár zvoní vždy dvakrát,Čest rodiny Prizziovcov,Čarodejníce z Eastwicku,Batman alebo Vlk.Z ďalších filmov : Krv a víno, Mars útočí, Prísaha, Na druhej strane...Na Oscara bol nominovaný 12-krát,z toho 3-krát ho aj získal.

Jack Nicholson
Bresler Kelly & Associates
11500 West Olympic Blvd.,Suite 352
Los Angeles,CA 90064,USA


Pierce Brosnan Pierce Brosnan
Nar. 1953 je írsky herec. Na celom svete je známy najmä ako piaty predstaviteľ Jamesa Bonda, ktorého stvárnil celkovo v štyroch filmoch v rokoch 1995 až 2002. Aj keď sa narodil v Írsku, od 11 rokov žil so svojou matkou v Londýne. Prvé herecké skúsenosti získal s experimentálnou divadelné skupinou. V roku 1973 sa zapísal na divadelnú školu v Londýne, ktorú tri roky študoval. Svoje prvé významnejšie úlohy získal v thrilleri Dlhý Veľký piatok (1980), kde si zahral nájomného írskeho vraha (1980). Kvôli hereckej kariére sa v roku 1981 presťahoval so svojou rodinou do Los Angeles. Dlho očakávaná možnosť zahrať si agenta 007 Jamesa Bonda prišla vo filme Zlaté oko (1995). Nasledovali Zajtrajšok nikdy neumiera, Jeden svet nestačí a Dnes neumieraj. V roku 2005 si zahral vo filme Zákon príťažlivosti. Je čestným držiteľom Radu britského impéria. Má hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Pierce Brosnan
Irish Dreamtime
3110 Main Street, Suite 200
Santa Monica, CA 90405, USA


Dolph Lundgren Dolph Lundgren
Nar. 1957 je švédsky herec. Vlastným menom Hans. Má troch súrodencov. Vyštudoval prírodné vedy v Štokholme. Štúdium ukončil v roku 1982 skúškami z matematiky, fyziky a chémie. Dohovorí sa po anglicky, nemecky, švédsky a japonsky. Už v časoch svojho štúdia sa venoval bojovému športu. Bol kapitánom švédského národného týmu a niekoľko krát sa stal majstrom Európy. Než sa stal filmovou hviezdou,pracoval ako manekýn pre športové oblečenie. Dolph Lundgren Autograph Pred kamerou sa poprvý krát objavil v roku 1984 v bondovke Vyhliadka na vraždu. Jednalo sa len o malú rolu agenta KGB. Prvú veľkú, aj keď zápornú rolu, ponúkol Dolphovi Sylvester Stallone vo filme Rocky 4. O dva roky neskôr, v roku 1987, natáča akčný snímok Red Scorpion a fantasy Vládci vesmíru. O rok neskôr prichádza na rad ďalší komiksový hrdina - policajt Frank Castle vo filme Pomstiteľ. Následujú snímky ako Temný anjel, Kamufláž, Zúčtovanie v Malom Tokiu, Johnny Mnemonic alebo Univerzálny vojak.

Dolph Lundgren
ICM Los Angeles
10250 Constellation Boulevard
Los Angeles, CA 90067, USA
Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up