Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors


Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Kevin Spacey Kevin Spacey
Nar. 1959 Študoval herectvo na newyorskej Juilliard School of Drama v r. 1979-81 a účinkoval na provinčných divadelných scénach.Vďaka filmovému debutu - náhodnej malej úlohe zlodejíčka, ktorý v mestskom podchode prepadne Meryl Streep vo filme Horkosť, sa Kevinovi Spaceymu začala rysovať aj pôvodne neplánovaná cesta do Hollywodu. Na veľkom filmovom plátne sa začal Kevin Spacey pomaly presadzovať až v 90. rokoch ako predstaviteľ na prvý pohľad nevýrazných a obyčajných mužov.V roku 1995 však nastal zlom – Kevinovi Spaceymu sa poprvykrát dostalo najvyššieho ocenenia v podobe Oscara 1995 a nominácie na Zlatý Glóbus 1995 za vedľajšiu úlohu krívajúceho podvodníčka Verbala v kriminálnom thrilleri Obvyklí podozriví.Nasledovali výborné úlohy v úspešných filmoch L.A. Utajené skutočnosti. Kevin Spacey Pomerne úspešným sa stal aj film Vyjednávač. Podruhykrát sa stal držiteľom Oscara 1999, nominácie na Zlatý Glóbus 1999 a ešte aj ceny BAFTA 1999 za hlavnú úlohu apatického Lestera Burnhama, ktorý sa vo svojich 42 rokoch vzoprie manželke v brilantnej čiernej komédii Americká krása.Štyri dni po premiére (1999) dostal Kevin Spacey svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Po tomto svojom hereckom vrchole účinkoval Kevin Spacey na ďalších viac, či menej úspešných projektoch (Pošli to ďalej, Svet podľa Prota, Ostrovné správy)

Kevin Spacey
Joanne Horowitz Management
9350 Wilshire Boulevard,Suite 224
Beverly Hills,CA 90212,USA

Hugh Jackman Hugh Jackman
Nar. 1968 v Sydney v Austrálií. Po vyštudovaní žurnalistiky sa rozhodol pre herectvo. Do jeho života zasiahla neuveriteľná náhoda, keď ho režisér Bryan Singer vybral do svojho filmu X-men namiesto Dougraye Scotta, ktorý v tom čase ešte natáčal Mission: Impossible 2. Jeho úloha Wolverina z neho doslova cez noc urobila hviezdu. Romantická komédia Animálna príťažlivosť, kde si zahral po boku Ashley Judd a Grega Kinneara, jeho popularitu ešte zväčšila. Potom už nasledoval film za filmom: akčná Operácia: Hacker s Johnom Travoltom, romantická Kate a Leopold s Meg Ryan, alebo X-Men 2. Zatiaľ najúspešnješím rokom pre neho bol rok 2006, kedy natočil film, ktorý považuje za jeden z najlepších. Mysteriózny Dokonalý trik režiséra Christophera Nolana. V máji 2009 potom konečne prišiel jeho vysnívaný projekt, X-Men: Origins: Wolverine, ktorý Hugh aj spoluprodukoval. V ďalších rokoch nakrútil X-Men: Budúca minulosť, Zmiznutie, či Mládeži neprístupné.

Hugh Jackman
The Spanky Taylor Company
3727 W. Magnolia,Suite 300
Burbank, CA 91505, USA


Wayne Rogers Wayne Rogers
(1933-2015) bol americký herec. Vyštudoval históriu na prestížnej Princetonskej univerzite. Pred tým, ako sa stal hercom, slúžil vo vojenskom námorníctve. Hereckú kariéru odštartoval v roku 1959 vo filme Malá nádej na zajtrajšok. Neskôr sa predstavil napríklad v seriáloch Stagecoach West (1960–1961), The F.B.I. (1965–1974) alebo snímkach Frajer Luke (1967) a Stanica WUSA (1970). Známejším sa stal v roku 1972, keď začali vysielať seriál M.A.S.H. Rogers v ňom chcel pôvodne hrať Hawkeyho Piercea, no nakoniec uprednostnil Trappera Johna, pričom Piercea stvárnil Alan Alda. Rogers opustil seriál už po troch sezónach v roku 1975, pričom jedným z dôvodov bol fakt, že tvorcovia dávali viac priestoru práve Aldovi. O Trapperovi neskôr vznikol samostatný seriál Trapper John, M.D. (1979–1986). Rogers sa potom predstavil ešte v seriáloch House Calls (1979–1982) a To je vražda, napísala (1984–1996) či vo filme Attack on Terror: The FBI vs. the Ku Klux Klan (1975). Jeho poslednou snímkou bola komédia Nobody Knows Anything! z roku 2003. O dva roky neskôr dostal hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.Colin Farrell Colin Farrell
Nar. 1976 v Dubline, Írsko. V mladosti bol skvelým írskym futbalistom. Neskôr však dal prednosť herectvu. Keď sa v sedemnástich vrátil domov po ročnom pobyte v Austrálii, začal chodiť na Gaiety School of Drama v Dubline. Vydržal tam rok a dostal príležitosť v televíznej minisérii Falling for a Dancer. V roku 1996 však prišla lepšia ponuka v televíznom seriáli Bllykissangel. Skutočná filmová úloha ho však čakala o rok neskôr vo filme Drinking Crude. Kritici si ho začali všímať až po snímke režiséra Tima Rotha Vojenská zóna. Medzi jeho veľkofilmy rozhodne patrí westernova komédia Štvanci Ameriky, kde si zahral legendárneho zlodeja Jesseho Jamesa, ďalej thriller Telefónna búdka, kde nahradil Jima Carreyho a nakoniec dráma Hartová vojna, kde po boku Bruca Willisa zaskočil za Edwarda Nortona. Ďalšiu obrovskú príležitosť presadiť sa mu dal samotný kráľ režisérov Steven Spielberg, keď ho obsadil do sci-fi filmu Minority Report. Jeho poslednou snímkou je zatiaľ historický veľkofilm Alexander Veľký režiséa Olivera Stona.

Colin Farrell
Lisa Richards Agency
108 Upper Leeson Street
Dublin 4,Ireland


Callum Blue Callum Blue
Nar. 1977 je britský televízny a filmový herec. Jeho korene siahajú až do rodím prvých rímskych osadníkov v Anglicku. Jeho rodina vlastní najstaší anglický erb s mottom : Kráčať s aroganciou. Herecké vzdelanie získal na Mountview Theatre School v Londýne. Je známy predovšetkým zo svojho účinkovania v televíznych seriáloch, z ktorých vyniká najmä historický seriál Tudorovci (Anthony Knivert), ďalej seriál Tajný denník call girl (2007), kanadsko-americký televízny seriál Mŕtvy ako ja (2003) alebo v našich končinách dobre známy Smallwille (stvárnil postavu Majora Zoda, hoci sa uchádzal o rolu Lexa Luthora). Na konte má aj niekoľko filmov, z ktorých stojí za zmienku napr. romantický film, odohrávajúci sa v Taliansku počas 2.sv.vojny Láska a vojna (2001), komédia Caffeine (2006), Bezstarostný sex (2007), Krvavý piesok (2009), či americko-francúzsky akčný thriller z roku 2011 Colombiana, kde si zahrala v hlavnej úlohe pôvabná Zoe Saldana.

Callum Blue
c/o Ken McReddie Associates
11 Connaught Pl.
London W2 2ET, UK


Horst Buchholz Horst Buchholz
(1933-2003) bol nemecký herec. Počas II. svetovej vojny žil v Československu, ale po vojne sa vrátil do Berlína. Pred filmovou kamerou sa definitívne presadil snímkou Chuligáni z roku 1956. Ďalšie roky vytváral roly v nemeckých, ale postupne stále častejšie, aj v zahraničných filmoch. Pre nás bude asi najznámejšia jeho rola frajerského pištoľníka Chica, najmladšieho zo siedmich nájomných obrancov mexickej dediny, v legendárnom westerne Sedem statočných (réžia J. Sturges, 1960). Následne po tomto filmovom úspechu vytváral roly striedavo pre hollywoodsky aj európsky film. Začiatkom 70. rokov sa vrátil do nemeckej kinematografie a začal účinkovať aj v televízii. Za svoju približne päťdesiatročnú kariéru (1952-2002) vytvoril viac ako šesťdesiat rolí. Horst Buchholz zomrel 3. marca 2003 v Berlíne na zápal pľúc.Daniel Radcliffe Daniel Radcliffe
Nar. 1989 je anglický herec známy predovšetkým ako Harry Potter z rovnomennej filmovej série. Rodičia poslali jeho fotku do spoločnosti BBC, ktorá vyberala potencionálnych uchádzačov o rolu mladého Davida Copperfielda v adaptácii románu Charlesa Dickensa. Daniel musel prejsť piatimi castingami než sa mu túto úlohu podarilo dostať a popri hviezdnom obsadení sa mu podarilo vo filme priam zažiariť. Čoskoro na to sa objavil po boku Jamesa Bonda - Pierca Brosnana v akčnom thrilleri Agent z Panamy. Jeho najväčší úspech mu však priniesla úloha Harryho Pottera v prvej časti Harry Potter a Kameň Mudrcov. Jeho život sa od základov zmenil po tom, čo si ho režisér Chris Columbus po mesiacoch vybral z viac ako tisíc uchádzačov. Daniel v tejto úlohe zažiaril ešte viac ako v úlohe mladého Davida Copperfielda a zo všetkých strán sa naňho valila iba pozitívna kritika. Náhle sa z neho stala filmová hviezda. Nakrútil ďalšie pokračovania úspešného čarodejníckeho učňa. V roku 2012 zažiaril v snímke Žena v čiernom. Daniel hrá na basovú gitaru, rád sleduje preteky Formule 1. Jeho obľúbené filmy sú Charlieho anjeli a Spider-man i seriál Simpsonovci.Jackie Chan Jackie Chan
Nar. 1954 vlastným menom Čchan Kchung-Sang, je majster bojového umenia, herec, producent, komik a spevák. Chan je preslávený kung-fu a akčnými filmami. Pre jeho akrobatický štýl, humorné načasovanie, používanie rekvizít, vrátane nábytku a iných improvizovaných zbraní. Keď mal šesť rokov presťahovali sa do Austrálie. O rok neskôr ho dali rodičia na desať rokov k majstrovi Yu Shanyuavami v Chinese Opera Research Institute, ktorý vychováva hercov čínskej opery. Štúdium obsahovalo okrem hodín herectva, aj hodiny kung-fu, akrobacie a spevu. V ďaka tomu Jackie už oko osemročný debutoval vo filme Big and Little Huang Tiang. Ako 17 ročný ukončil štúdium na Inštitúte a zamestnal sa u Shaw-Brothers. V roku 1976 podpísal zmluvu s režisérom Lo Weiom, ale ani jeden so siedmich filmov, ktoré vznikli z tejto spolupráce, nemal výrazný úspech. Po čase ho znovu objavili páni z Film-Company Seasonal. Výsledkom bol hneď úspešný prvý film Had v tieni orla. Po tomto úspechu prišla ponuka od Golden Harvestu, ktorá sa nedala odmietnuť a Jackie sa objavuje už v roku 1979 vo filme Spiritual Kung-fu u Harvestov. Začiatkom 80. rokov začal o Jackieho javiť záujem aj Hoolywood, čoho výsledkom bol film Cannoball Run (1981) a jeho pokračovanie Deadline Autohelf. Chan hral vo vyše 100 filmoch a je jednou z najznámejších ázijských filmových hviezd na svete. V Ázii je populárny aj ako spevák. Vydal okolo 20 albumov.


Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up