Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Chris Rock Chris Rock
Nar. 1966 je americký herec. Herecký debutoval v polovici 80. rokov roličkou v akčnom hite Policajt z Beverly Hills 2. V najbližších rokoch stelesňoval podporné úlohy v snímkach Dostanem ťa alebo Bastard. V nich hral po boku iných známych hercov - Ice-T, Wesleyho Snipesa, Billa Nunna, Billa Cobbsa. V tomto období zaznamenal jeho najväčší úspech väzenský film CB4. Masovejšiemu publiku sa začal Chris venovať až v druhej polovici 90.rokov. Po komédiách Seržant Bilko,Tlsťoch z Beverly Hills a Murphyho rodinnom hite Doktor Dollittle nastal definitívny zlom v letnom blockbusteri Joela Silvera a Richarda Donnera Smrtonosná zbraň 4. Starý tím v čele s Dannym Gloverom a Melom Gibsonom ponúkol priestor niekoľkým novým tváram (Jet Li) a Rock bol jednou z nich. Úspech sa dostavil aj v roku 1999. Najskôr Kevin Smith, potom Neil LaButte. Ten prvý mu dal v ostro obsadenej náboženskej čiernej komédii Dogma roličku trinásteho z dvanástich apoštolov, Rufusa, ktorý nie je v Biblii spomínaný hlavne preto, lebo Boh (Alanis Morissetteová) mu dlží peniaze. LaButte mu ponúkol roličku mladšieho z páriku nájomných vrahov (Morgan Freeman), dostávajúcich sa do problémov spôsobených fanatickou fanúšičkou nekonečných TV seriálov (Renée Zellwegerová) v čiernej komédii Sestrička Betty. S Kevinom Smithom sa stretol aj v roku 2001 na nakrúcaní Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder.

Chris Rock
P.O.Box 57593
Sherman Oaks,CA 91403,USA


Tom Cruise Tom Cruise
Nar. 1962 Jeden z najväčších hitmakerov v Hollywoode. Výraznejšie na seba upozornil v roku 1983 v komédii Riskantný podnik. Prišla Správna hra a Legenda, ale ešte stále čakal na svoju veľkú rolu.Tá prišla od dua Simpson/Bruckheimer v roku 1986 ponukou na hlavnú rolu v snímke Top gun.Film sa stal kasovým trhákom a Tom idolom dievčat.V 80.rokoch sme ho ešte videli v Koktaile, Rain Manovi či Farbe peňazí. Po skromnejších snímkach Navždy a ďaleko či Búrlivé dni, sa znova na výslnie dostal po boku Jacka Nicholsona v snímke Zopár správnych chlapov.Úspech potvrdzuje Firma a Interview s upírom. V roku 1996 sa objavil vo filme Mission: Imposible, kde stvárnil agenta Ethana Hunta, svoju zrejme najslávnejšiu postavu.V roku 2000 prichádza do kín pokračovanie Mission: Imposible v réžii Johna Woo.Veľkofilm Posledný samuraj a thriller Collateral jeho herecký úspech len potvrdili.

Tom Cruise
Rogers & Cowan
Pacific Design Center
8687 Melrose Avenue,7th Floor
Los Angeles,CA 90069,USA


Keith Carradine Keith Carradine
Nar. 1949 je prostredným synom herca Johhna Carradinea (1906-1988) a bratom hercov Davida a Roberta. Do filmu bol prvýkrát obsadený v roku 1971 a to do westernu Prestrelka. Nasledovali úlohy vo filmoch McCabe a pani Millerová (1971), Zlodeji ako my (974), Nashville (1975). V tomto filme interpretoval vlastné piesne a za jednu z nich Im Easy získal roku 1975 Oscara. Svoj hudobný talent využil aj v ďalšom filme Vitajte v LA (1976), umeleckého fotografa stvárnil v nostalgickej dráme Dievčatko (1978), ktorý sa odohráva v prostredí neworleanského nevestinca na začiatku storočia. O rok skôr sa objavil v hlavnej úlohe vo vojnovej dráme Ridleyho Scotta Súperi, kde si zahral napoleónskeho dôstojníka. V 80. a 90. rokoch nasledovali nejaké role vo viac či menej známych filmoch - hlavne westerny, drámy a veľa televíznych filmov. Napr. vojnová dráma Južanská Pohostinnosť (1981), romantický film Máriini milenci (1984) alebo CrissCross (1992). V posledných rokoch hrá v úspešných amerických seriáloch. V roku 2004 sú to Complete Savages a westernový Deadwood. O rok neskôr obsadil jednu z rolí v šesťdielnej minisérii Na západ, ktorú produkoval Steven Spielberg. Zatiaľ jeho poslednou rolou je špeciálny agent Frank Lundy z FBI zo seriálového hitu Dexter (2006).

Keith Carradine
"Dexter", Sunset-Gower Studios
1438 N. Gower St.
Hollywood,CA 90028-8306,USA


Leonard Roberts Leonard Roberts
Nar. 1972 je americký herec.Herectvo študoval na slávnej DePaul Theater School v Chicagu.Začínal na doskách, ktoré znamenajú svet a jeho kariéra na striebornom plátne začala malou úlohou v dráme Love Jones.Potom sa zaskvel po boku Denzela Washingtona v snímke Najlepší hráč.Jeho ostatný filmovým hitom je Červený piesok.Najznámejší je však z televíznych seriálov - Hrdinovia, Zberatelia kostí, Súboj o všetko, Smallville, Providence, Buffy, premožiteľka upírov.

Leonard Roberts
Luber Rocklin Entertainment
8530 Wilshire Blvd.,Suite 550
Beverly Hills,CA 90211,USA


Wentworth Miller Wentworth Miller
Nar. 1972 vlastným menom Wentworth Earl Miller III. Narodil sa vo Veľkej Británii, ale detstvo prežil v Brooklyne. V jeho žilách koluje zmiešaná afro-americká, anglická, jamajská a holandská krv. Wentworth začal svoju kariéru za kamerou, keď sa v roku 1995 po skončení štúdia anglickej literatúry na Princetonskej univerzite vybral do Los Angeles. Pracoval tu v malej produkčnej firme, ktorá sa špecializovala na televízne filmy. Práve vďaka tejto práci privoňal k herectvu.Postupne začali prichádzať ponuky na epizódne úlohy v obľúbených seriáloch, z ktorých za zmienku stojí Buffy, premožiteľka upírov a Pohotovosť.Väčšie príležitosti na seba nenechali dlho čakať. Potom stvárnil Wentworth univerzitného profesora vo filme Ľudská škvrna,v ktorom si zahrali taktiež Nicole Kidman a Sir Anthony Hopkins. Z jeho filmografie stojí ďalej za zmienku Underworld,Stealth,Romeo and Juliet.Od roku 2005 patrí k týmu Prison Break,ktorý ho vyniesol na seriálové výslnie. Vďaka úlohe Michaela Scofielda bol nominovaný na cenuGolden Globe za Najlepší herecký výkon v televíznom seriáli–dráme.

Wentworth Miller
William Morris Agency
One William Morris Place
Beverly Hills,CA 90212,USA


Martin Sheen Martin Sheen
Nar. 1940 vlastným menom Ramón Gerardo Antonio Estévez. Pochádza z prisťahovaleckej španielsko-írskej rodiny. V Hollywoode sa presadil až v roku 1967 snímkou Incident. Odvtedy hral v obrovskom množstve úspešných aj menej úspešných filmov ( Apokalypsa, Gándhí, Wall Street, JFK, Horúce strely 2, Americký prezident, Chyť ma, ak to dokážeš) V rokoch 1999 - 2006 najviac zažiaril ako Prezident Josiah Bartlet v úspešnom seriáli Západné krídlo.Všetky jeho štyri deti sú známi herci: Emilio Estevez, Ramon Estevez, Charlie Sheen a Renée Estevez.

Martin Sheen address

Joe Mantegna Joe Mantegna
Nar. 1947 Tento charismatický herec s talianskymi koreňmi natočil doposiaľ viac ako 200 filmov. Je nielen herec, ale aj režisér, spisovateľ a producent. Jeho prvým filmom bola Medúza Challenger v roku 1977. Potom nasledovali komediálne i dramatické roly v snímkach Burina, Dom za všetky peniaze či Podozrivý. Jeho najznámejšia rola prišla v roku 1990 a to postava Joe Zas v Coppolovom Kmotrovi III .Potom nasledovalo množstvo úspešných i menej úspešných filmov Maximálna turbulencia,Cena mlčania,Prvý pondelok,Posledný zabiják.

Joe Mantegna
Access Talent Agency
171 Madison Avenue,Suite 900
New York,NY 10016,USATobey Maguire Tobey Maguire
Nar. 1975 je americký herec. Pôvodne chcel ísť v šľapajách svojho otca a stať sa kuchárom,no matka ho presvedčila,aby sa na škole zapísal na dramatický krúžok. Na jednom z televíznych konkurzov sa stretol so svojim rovesníkom Leonardom DiCapriom a stali sa z nich najlepší kamaráti. Práve vďaka nemu získal malú úlohu vo svojom filmovom debute Zo života chlapca (1993.Zlomovou filmovou postavou Tobeyho Maguirea bol Paul Hood,vo vynikajúcej dráme režiséra Anga Lee Ľadová búrka (1997). Homer Wells, ktorý strávil väčšinu svojho života v sirotinci a ktorého dr. Larch zaúča do pôrodníckej praxe, je ďalšou z postáv, ktorej dodal Tobey správnu dávku uveriteľnosti v oceňovanej melodráme Lasseho Hallströma Pravidlá muštárne (1999). Z osvedčených koľají nevybočuje ani postava talentovaného začínajúceho spisovateľa v bizarnej komédii Skvelí chlapci (2000) po boku Michaela Douglasa. Celé toto úspešné obdobie zavŕšil postavou džokeja Reda Pollarda v snímke Seabiscuit(2003).Spider-Man síce žánrovo do Maguireovej filmografie vôbec nezapadá.Ale je asi zbytočné dodávať,že išlo o jednoznačne najväčší kasový hit v kariére Tobeyho Maguirea. A tak sa nechal zlákať aj na ďalšie dve pokračovania. Spider-Man 2 aj Spider-Man 3.

Tobey Maguire
c/o Maguire Entertainment
9220 Sunset Boulevard,Suite 300
Los Angeles, CA 90069,USALL Cool J LL Cool J - Ladies Love Cool James
Nar.1968 je americký herec a spevák. Vlastným menom James Todd Smith. O hranie vo filmoch sa pokúša od polovice 80. rokov, ale aj keď má prsty v rodinom filme Barryho Levinsona Hračky s Robinom Williamsom, úspech zaznamenal až o desať rokov neskôr spisovateľom erotických hororov, momentálne si privyrábajúcim ako nočný vartáš - Ronniem v úspešnom sequele Halloweenu: H20.LL Cool J už rok nato hral kuchára v obdobne drsnej Zradnej hlbočine Renny Harlina, ktorý resuscitoval obrovské žraloky a nechal ich konzumovať obľúbenú stravovaciu pochúťku v zatopenej podmorskej základni. So svojou vyšportovanou postavou sa vždy hodil do akčných úloh. Takže na svoje si prišiel v dráme o americkom futbale Olivera Stonea s Al Pacinom a Cameron Diaz Rozhodne sa v nedeľu. Následne sa mihol v úvode Charlieho anjelov, kde hral sám seba (resp. masku, pod ktorou sa skrýval jeden z anjelov). Slušne naštartovanú kariéru ubrzdil John McTiernan a jeho Rollerball a tak sa Cool radšej vrátil k spevu a rapu. Návrat k filmu zaznamenal kriminálkou Clarka Johnsona S.W.A.T., kde už vystupoval pod serióznym menom James Todd ako jeden z narýchlo naverbovaného tímu Samuela L. Jacksona. Nasledoval však ďalší útlm v podobe Harlinových Lovcov myšlienok, kde s niekoľkými ďalšími bol vysadený na pustom ostrove, aby cvične našli medzi sebou vraha, lenže sa ukáže, že ten je skutočný a detto aj jeho obete.

LL Cool J
Violator Management & Records
36 West 25th Street
New York,NY 10010,USATony Curtis Tony Curtis
(1925-2010) vlastným menom Bernard Schwaftz. Tony sa narodil v rodine židovských emigrantov z Mátészalka v Maďarsku. Počas 2 svetovej vojny slúžil v námorníctve USA. Po skončení vojny začal študovať v New Yorku herectvo s Rodom Steigerom, Walterom Matthau a Elaine Stritch. V roku 1948 už podpísal zmluvu s Universal Pictures. Debutoval vo filme Criss Cross v úlohe tanečníka. Nikdy nezískal Oscara napriek tomu, že hral v dobrej stovke filmov. Raz bol nominovaný za film Útek v reťaziach, kde si zahral po boku Sidney Poitiera. Viackrát sa oženil (6x). Jeho dcéra s Janet Leigh, Jamie Lee Curtis je tiež úspešnou herečkou. Z filmografie : Niekto to rád horúce, Spartakus, Bostonský prípad, Rozbité zrkadlo, Múmia žije, Boxeri.Luke Perry Luke Perry
Nar. 1966, vlastným menom Coy Luther Perry III., je americký herec. Najväčšiu slávu mu priniesol seriál Beverly Hills 90210. Vďaka tejto úlohe sa v roku 2005 umiestnil na 6. mieste v rebríčku Najväčšie televízne idoly -násťročných divákov v USA. Pôvodne sa zaujímal o úlohe Stevea, ale nakoniec mu bola pridelená úloha Dylana, ktorá mu bola upravená priamo na telo. Zahral si aj v niektorých filmoch. Napríklad s Rogerom Moorom v Enemy. Hlavnú rolu si vyskúšal v snímke 8 sekúnd, kde hral jazdca rodea. Z ďalšej filmografie vyberáme Piaty element, Priepasť, Nepriateľ, Bermudský trojuholník. V súčasnosti sa objavuje častejšie v rôznych seriáloch.

Luke Perry
Himber Entertainment, Inc.
211 South Beverly Drive,Suite 208
Beverly Hills,CA 90212,USA


John Malkovich John Malkovich
Nar. 1953 skutočné meno John Gavin Malkovich, je americký herec. Do sveta filmu sa Malkovich prepracoval cez niekoľko televíznych projektov.V roku 1984 sa mu pošťastilo zahrať si v dvoch výrazných filmoch - Miesta v srdcia Vražedné polia,pričom za výkon v prvom menovanom bol nominovaný na Oscara. Počas nakrúcania filmu nebezpečné známosti(1988) sa zblížil s Michelle Pfeiffer ,z čoho sa stala vďaka jeho ženatému stavu veľká aféra.Prijíma roly v hollywoodskych blockbusteroch (CON AIR) i neprofitabilných intelektuálskych úletoch (V koži Johna Malkovicha).Z ďalších jeho filmov : S nasadením života, Muž so železnou maskou, hráči, Netvor, Flákači, Hotel

John Malkovich
Finch and Partners
4-8 Heddon Street
London W1B 4BS,UKRicardo Chavira Ricardo Chavira
Nar. 1971 je americký herec. V televízii sa pred Zúfalými manželkami objavil v seriáloch The Grubbs, Odpočívaj v pokoji a The Division. Medzi hosťovské role patria seriály Joan of Arcadia, Kingpin, 24, JAG, NYPD Blue a dva ďaľšie seriály Stevena Bochcoa: Philly a City of Angels. Ricardo zažiaril v Tracers v podaní Odyssey Divadla v Los Angeles a pracoval v niektorých regionálnych divadlách. Úspech v Zúfalých manželkách mu dal možnosť pomôcť v boji proti rakovine prsníka. V San Antoniu je čestným hovorcom pre Nadáciu rakoviny prsníka Susan G. Komenovej. Z ďalších filmov : Chasing 3000, Piraňa, Superman/Batman: Public Enemies, Days of Wrath, Pevnosť Alamo.

Ricardo Chavira
c/o Gilbertson-Kincaid Management
1334 3rd Street Promenade,Suite 207
Santa Monica,CA 90401,USA


Charlton Heston Charlton Heston
(1924-2008) bol americký herec, ktorý hral viaceré známe role vo filmoch ako Desatoro prikázaní, Ben Hur alebo Planéta opíc. Na začiatku svojej kariéry patril k hereckým hviezdam, ktoré boli proti rasizmu a boli aktívne v pochode za ľudské práva. V rokoch 1998 až 2001 bol prezidentom zbrojárskej asociácie National Rifle Association. Je nositeľom Oscara z roku 1959.James Earl Jones James Earl Jones
Nar. 1931 je americký herec. V roku 1955 až 1957 účinkoval v niekoľkých divadlách. Od roku 1955 účinkoval štyri sezóny v Michigane a od roku 1957 aj na newyorských pódiách. Hlavný úspech prišiel v roku 1966, keď stvárnil na Broadwayi boxera Jacka Jeffersona v dráme Veľká nádej bielych. Neskôr v roku 1969 za tento excelentný výkon dostal cenu Tony a o rok neskôr bol za rovnakú filmovú rolu nominovaný na Oscara. Najčastejšie hral vedľajšie alebo malé roly. Bol hlavnou postavou vo filme Človek, kde stvárnil prezidenta čiernej pleti. V rokoch 1979-1980 hral v krimi seriáli Paris. V roku 1984 v seriáli Me And Mom. V roku 1991 získal hneď dve ceny Emmy. Za seriál Gabriel's Fire a drámu Horúca vlna. V roku 1986 znova dostal cenu Tony za broawayskú inscenáciu Fences. Z filmov : Hviezdne vojny, Ambulancia,Leví kráľ, Vysoká hra patriotov...

James Earl Jones
c/o Horatio Productions Inc.
P.O.Box 610, Pawling,NY 12564,USA

Harrison Ford Dominic Purcell
Nar. 1970 Narodil sa v Anglicku, ale vyrástol v Austrálii a chodil na Western Australian Academy of Peformingg Art spolu s hercom Hughom Jackmanom. Čoskoro sa dostal do filmu Mission Impossible 2, v ktorom si zahral s Tomom Cruisom.Okrem toho si zahral aj vo filmoch Equilibium a The Visitors.Jeho ďalšie televízne role zahŕňajú filmy First Daughter s Mariel Hemingway a Moby Dick s Gregorym Peckom a Patricom Stewartom. V ostatnom období ho preslávil seriál Prison Break,kde v súčasnosti hrá rolu Lincolna Burrowsa.

Dominic Purcell
Untitled Entertainment
1801 Century Park E.,Suite 700
Los Angeles,CA 90067,USA


Douglas Bradley Douglas Bradley
Nar. 1954 je britský herec. Jeho prvým filmom bol Salome v roku 1974,kde stvárnil postavu Kinga Heroda. V roku 1978 sa objavil v snímke The Forbide.Potom prišiel rok 1987 a prvá úloha Pinheada vo filme Hellraiser. O rok neskôr nasledovalo pokračovanie Hellbound: Hellraiser II. Nasledovala pauza,ktorú vyplnil účinkovaním v Nightbreed (1990), aby v roku 1992 stvárnil vodcu Cenobitov po tretikrát a to ako Hellraiser III: Hell on Earth. Celkovo mal Hellraiser osem pokračovaní. V roku 1993 sa Doug objavil v seriálí Inšpektor Morse.

Doug Bradley
Elaine Murphy Associates
Suite 1,50 High Street
London E11 2RJ,UK


Til Schweiger Til Schweiger
Nar. 1963 je jednou z veľkých nemeckých filmových hviezd súčasnosti. V priebehu svojej kariéry sa podieľal na troch filmoch, ktoré videlo v nemeckých kinách zakaždým viac než 3 milióny divákov. Napríklad 4% muž v akcii, ktorým Schweiger prerazil ako herec, Klopanie na nebeskú bránu a Raumschiff Suprise–Periode 1.Til si urobil meno tiež v USA.K jeho početným americkým filmom patria: Kráľ Artuš, V rukách nepriateľa, Lara Croft–Tomb Raider:Kolíska života alebo Formula. Tiež režíruje (Naboso) a venuje sa producentskej činnosti.Philippe Noiret Philippe Noiret
(1930-2006) bol francúzsky herec. Prvý filmovú skúsenosť získal v roku 1949, kedy sa objavil v komédii Gigi. Francúzski režiséri v ňom objavili ideálneho predstaviteľa obyčajných tuctových Francúzov. Do postavenie filmovej hviezdy ho katapultovala titulná rola v snímke Blissful Alexander z roku 1967. Ďalším medzníkom v jeho kariére sa stalo alegorické podobenstvo konzumnej spoločnosti nazvanej Veľká žranica z roku 1973 a predovšetkým hlavná rola lekára vo vojnovej dráme Stará puška (1975). Za túto postavu získal svojho prvého Cézara. Celosvetovú slávu mu priniesla rola Alfreda v romantickej dráme Bio raj (1988). Za hlavnú rolu majora Delaplane vo filme Life and Nothing But dostal svojho druhého Cézara. Celkovo účinkoval v 125 filmoch. Jeho častou hereckou partnerkou bola Annie Girardot (Nežné kura, Ukradli torzo Jupitera). Za svoje zásluhy o francúzsku kultúru bol menovaný Rytierom čestnej légie.Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up