Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19Jim Carrey Jim Carrey
Nar. 1962 V roku 1981 natáča svoj prvý film Rubberface. Jeho prvú veľkú šancu mu dávajú Francis Ford Coppola a Clint Eastwood obsadením do vedľajšej roly v Peggy Sue sa vydáva (1986). V jeho kariére je najúspešnejší rok 1994, kedy natáča hneď 3 úspešné filmy - Ace Ventura: Zvierací detektív, druhým veľmi úspešným filmom je Maska a do tretice získal hlavnú rolu vo filmu Blbý a Blbší. V polovici 90. rokov sa Jim stáva jednou z najväčších hviezd amerického filmu. Vo filme Batman navždy (1995) bol obsadený namiesto Robina Williamsa. Úspešné ťaženie pretrváva aj v druhom dieli Ace Ventura: Keď príroda volá a vo filme Klamár, klamár (1997). V roku 1998 zaujal v Truman Show režiséra Petra Weira a konečne sa dočkal Zlatého glóbusu. Potom vzdáva hold Andymu Kaufmanovi, s ktorým majú v ten istý deň narodeniny, vo Formanovom filme Muž na mesiaci(1999)...

Jim Carrey
P.O.Box 57593
Sherman Oaks,CA 91403,USA


Adrian Grenier Adrian Grenier
Nar. 1976 je americký herec. Herecký debut zažil v roku 1997 vo filme Na vlastnú päsť. V roku 1999 si zahral po boku Melissy Joan Hart "Sabriny mladej čarodejnice" vo filme Šialená jazda. V roku 2001 sme ho videli vo filme Harvard Man a o rok neskôr v Hartovej vojne. Zaujímavosťou je, že Grenier režíroval dokumentárny snímok Shot In The Dark, ktorý zachytáva jeho hľadanie biologického otca, ktorým je John Dunbar - galerista, známy v umeleckých kruhoch najmä spojením s hudobnou scénou v 60. rokoch 20. storočia. Naposledy sme ho videli vo filme Diabol nosí pradu, kde si zahral Natea, priateľa hlavnej postavy. Ale zatiaľ najväčší úspech dosiahol v televíznom seriáli z produkcie HBO Vincentov svet. Adrian nie je len herec,a le aj muzikant. Hrá na bicie, gitaru a piáno. Je členom newyorskej kapely The Honey Brothers.

Adrian Grenier
Leverage Management
3030 Pennsylvania Avenue
Santa Monica, CA 90404,USATom Selleck Tom Selleck
Nar. 1948 je americký herec, scenárista a producent. Nositeľ niekoľkých cien Golden Globe a Emmy Awards. Jeho najznámejšou rolou je určite hlavná úloha v seriáli MAGNUM P.I. Má aj ďalšie úspešné filmy známe slovenskému publiku - Traja muži a nemluvňa, Na život a na smrť, Nevinný, Studený ako ľad, Svadba naruby, Smrť v raji...Objavil sa v niekoľkých epizódach druhej série seriálu Priatelia. Vystupuje tu ako vedľajšia postava Richarda Burkea, ktorý randí s Monicou, ale v závere série sa rozchádzajú.

Tom Selleck
"Las Vegas",NBC Universal Television Studio
Dreamworks SKG
9336 West Washington Blvd.,Bldg F
Culver City,CA 90232,USA


Jason Lewis Jason Lewis
Nar. 1971 je americký herec. Už ako mladý chlapec sa rozhodol, že spozná celý svet. Tvrdo na tom pracoval, na sebe, na svojej postave. Živil sa aj ako čašník. V roku 1993, keď už mal našetrených dosť peňazí, odišiel do Paríža, kde sa stal modelom kampaní Tommy Hilfiger, Ray Ban, Byblos a Boss. V roku 1996 bol nominovaný na cenu Model roka v VH1 Fashion Music Awards. Týmto krokom sa dostal aj k filmu. Preslávil sa v seriáli Sex v meste ako zajačik dračice Samanthy. Z ďalšej filmografie: Pán ringu, Budúca stanica raj, Elita, Lucifer, Havoc, Sex v meste.

Jason Lewis
Untitled Entertainment
331 North Maple Drive,Second Floor
Beverly Hills,CA 90210,USARoger Moore Roger Moore
Nar. 1927 je britský herec. S filmovým herectvom síce začal už v roku 1945, ale celosvetovo prerazil až v roku 1973, keď získal úlohu agenta 007 Jamesa Bonda vo filme Ži a nechaj žiť. Bonda hral ešte v ďalších šiestich filmoch. V jeho poslednej bondovke Vyhliadka na smrť (1985) už mal skoro 60 rokov a film je zaujímavý aj tým, že je debutom Dolpha Lungrena. Okrem bondoviek jeho ostatné filmy nezaznamenali väčšie úspechy ( Súboj cti, Plnou parou vzad, seriál Alias ). Anglická kráľovná mu udelila titul Sir.

Roger Moore
Diamond Management
31 Percy Street
London W1T 2DD,UK


Keanu Reeves Keanu Reeves
Nar. 1964 je americký filmový herec libanonského pôvodu. Prvá výraznejšia rola prišla v oscarovom filme režiséra Stephena Fearsa Dangerous Liaisons(1988),kde stvárnil mladučkého vášnivého rytiera Raphaela Dancenyho. Ale až film Nebezpečná rýchlosť(1994), v ktorom si zahral po boku Sandry Bullock, ho vyšvihla medzi „hviezdy“. Napriek svojej láske k rýchlej jazde Reeves prekvapil Hollywood, keď odmietol rolu takmer za 12 mil. dolárov v nebezpečnej rýchlosti II. a namiesto toho si vybral vedľajšiu úlohu asistenta samotného Lucifera vo filme Diablov advokát(1997). Vo filme The Matrix (1999) si zahral mladého hrdinu Nea, ktorý zachraňuje Zem z pazúrov počítačovej štruktúry. Film získal štyroch Oscarov.O štyri roky sa dočkal dvoch pokračovaní: The Matrix Reloaded (2003) a The Matrix Revolutions (2003). Prijal úlohu v komixovom filme Constantine (2005), kde si zahral exorcistu Johna Constantina, človeka s darom vidieť anjelov i démonov. So Sandrou Bullock ho po rokoch opäť spojil film, tentoraz romanca The Lake House (2006). Keď nenakrúca, vystupuje so svojou kapelou Dogstars (hrá na basgitare) a chodí na turné po Amerike, Kanade, Európe a Japonsku. Keanova najväčšia láska sú motorky. V roku 1995 ho časopis People zaradil medzi 50 najkrajších ľudí na svete.

Keanu Reeves
3 Arts Entertainment
9460 Wilshire Blvd.,7th Floor
Beverly Hills,CA 90212,USA


Sylvester Stallone Sylvester Stallone
Nar. 1946 je americký herec. Počas začiatkov, kedy sa zamestnával v rôznych baroch a putikách, sa mu naskytovali iba roličky v bezvýznamných divadelných hrách a B-filmoch, z ktorých jeden-The Party At Kitty And Stud´s (1970) bol dokonca lacnou porno produkciou. Prvým serióznejším filmom v jeho filmografii sa stala komédia Woodyho Allena Banáni (1971). No keďže išlo iba o veľmi malú roličku, pre jeho kariéru nemala vôbec žiadny význam. Stallone začal písať scenár Rockyho, ktorý bol odrazom jeho životných cieľov a túžob stať sa slávnym a ktorý sa stal jeho životným filmovým projektom. Film získal niekoľko Oscarov a stal sa jedným z komerčne najúspešnejších filmov všetkých čias. Po slabšom období koncom osemdesiatych rokov zaznamenal obrovský comeback s filmom Rennyho Harlina Cliffhanger(1993), ktorý ho úspešne drží na nohách až dodnes. Z ďalších filmov: Demolition Man, Kriminál, Hráči, Kobra, D-Tox...

Sylvester Stallone
Rogue Marble Productions, Inc.
21650 Oxnard Street,Suite 1925
Woodland Hills,CA 91367,USABrad Pitt Brad Pitt
Nar. 1963 je americký herec. Jeho filmový debut prišiel v roku 1988, keď bol obsadený do filmu The Dark Side of the Sun. Jeho ďalšie účinkovanie bolo v nízko rozpočtovom thriller Cutting Class .Práve počas nakrúcania tohto filmu spoznal herečku Jill Schoelen,s ktorou mal krátku známosť. Na výslnie prišiel v roku 1991,keď bol obsadený do filmu Thelma & Louise .Zahral si postavu J.D. a napriek tomu,že vo filme sa objavil necelých 15 minút, Brad upútal pozornosť významných režisérov. S priateľkou Juliette Lewis si spoločne zahrali vo aj filme California. Napriek tomu, že počas filmovania vyzeral ich vzťah stabilný, po skončení natáčania sa po spoločných troch rokoch ukončil. Dva mesiace po rozchode s Juliette Lewis sa Brad dal znovu dokopy so začínajúcou herečkou Jitka Pohlodek, s ktorou mal krátky vzťah predtým, ko spoznal Juliette. Ale ani tentoraz ich vzťah nevydržal dlho a koncom roka 1994 sa definitívne rozišli. V roku 1995 si zahral spoločne s Morganom Freemanom a Gwyneth Paltrow vo filme Sedem.S Gwyneth sa po dvojročnom vzťahu, v novembri 1996 zasnúbili. Rozišli sa v júni 1997. Na jar roku 1998 sa Brad začal tajne stretávať s herečkou Jennifer Aniston, zo seriálu "Priatelia". Zo začiatku obidvaja popierali svoj vzťah, ktorý oznámili verejne až o rok neskôr. Momentálne žije s herečkou Angelinou Jolie a natočil úspešný historický veľkofilm Trója, Pán a pani Smithovci a pod.

Brad Pitt Plan B Entertainment Inc.
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills,CA 90212-3427,USAHeath Ledger Heath Ledger
For sale : 199,- € or Make Best Offer

(1979-2008) bol americký herec austrálskeho pôvodu. Celým menom Heathcliff Andrew Ledger. Roly si vyberal veľmi starostlivo. V roku 2000 bol obsadený do filmu The Patriot, kde potvrdil svoj talent po boku Mela Gibsona. O rok na to sa objavil vo filme Príbeh rytiera , ktorý sa odohrával v 14. storočí a stvárnil hlavnú postavu. V tom istom roku si ešte zahral aj vo filme Ples príšer , zahral Sonnyho, ktorý bol citovo na dne a dobrovoľne si vezme život.V rokoch 2002-2003 natočil ďalšie tri filmy The Four Feathers, The Order, Ned Kelly. Rok 2005 bol pre neho asi najúspešnejší. Na začiatku roka natočil film Lords of Dogtown, ktorý bol natočený podľa skutočného príbehu. V tom istom roku ešte natočil film Skrotená hora, kde zahral homosexuálneho kovboja. Táto rola mu vyniesla niekoľko ocenení a nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus. Heath bol najmladším nominovaným hercom na Oscara. Natočil aj film Kliatba bratov Grimmovcov(2005). Na konci tohto veľmi úspešného roku natočil film Casanova, kde predstavil samotného Giacoma Casanovu. V roku 2006 sa stal členom Academy of Motion Picture Arts and Sciences a natočil film Candy, kde stvárnil drogovo závislého muža, Dana. V roku 2007 natočil film I´m Not There, ktorý je o živote Boba Dylana. Prijal rolu Jokera vo filme Temný rytier, ktorý je pokračovaním filmu Batman. Táto veľmi úspešná kariéra mladého herca sa skončila 22.1.2008, keď ho domovník našiel mŕtveho v jeho manhattanskom byte.


Matthew Perry Matthew Perry
Nar. 1969 je americký herec. Perryho prvé profesionálne herecké skúsenosti pochádzajú z niekoľkých úspešných sitcomových seriálov. Najviac však zažiaril v seriáli Priatelia, kde stvárnil rolu Chandlera Binka. Priatelia zožali hneď na začiatku (1994) obrovský úspech a z hlavných predstaviteľov urobili televízne mega hviezdy. Vďaka tomu sa všetkým z nich,včítane Perryho,začali hrnúť lukratívne ponuky na celovečerné filmy. A tak viedla jeho cestička prvoligového herca od spolupráce so Salmou Hayek v snímke Len blázni sa ponáhľajú a Neve Campbell v komédii Traja do tanga až po hlavnú rolu neurotického zubára vo filme Môj sused zabijak. Kde mu bol partnerom Bruce Willis...

Matthew Perry
Doug Chapin Management
1416 Havenhurst Drive,Apt Gf1
West Hollywood,CA 90046-3884,USA


Erik von Detten Erik von Detten
Nar. 1982 v San Diegu v Californii ako syn nemeckeho prisťahovalca a americkej fotografky. Má tri sestry a jedného brata. Kariéru začínal v seriáli Dinotopia i rôznych mydlových operách. Neskôr dostal možnosť ukázať talent v seriáli Kosti a vo filmoch, ktoré znamenali zlom v jeho zatiaľ krátkej kariére - Denník princeznej, Nechajte to na bobra či v úspešnej teenegerskej komédii Péčko pre začiatočníkov.

Erik Von Detten
c/o Nancy Iannios Public Relations
8271 Melrose Avenue,Suite 102
Los Angeles,CA 90046,USATom Welling Tom Welling
Nar. 1977 je americký herec. Je vysoký 194 cm, má tri sestry a brata. Po maturite pracoval ako konštruktér v obchodnom dome a potom sa stal modelom pre Tommy Hilfiger, Abercrombie & Fitch a Calvin Klein. Začínal v televíznom miniseriáli Sudkyňa Amy (2001) a v seriáloch Špeciálnía jednotka 2 a Nepodložený. Na striebornom plátne debutoval v roku 2003 vo filme Dvanásť do tucta so Stevom Martinom. O tri roky neskôr nakrútil jeho pokračovanie. V roku 2005 sa objavil v úlohe Nicky Castlea vo filme režiséra Ruperta Wainwrighta Hmla, ktorý rozpráva o obyvateľoch malého mestečka menom Antonio Bay, ktoré terorizuje desivá a nenávisťná sila. Najviac ho však preslávil Smallville z roku 2001.J e to televízny seriál, ktorý zachytáva dobrodružstvá mladého Clarka Kenta,predtým ako sa stane Supermanom. Seriál sa v USA vysiela od roku 2001 na stanici WB Television Network a momentálne (2008) sa vysiela jeho už 8. séria. Premiérovú časť Smallvillu sledovalo 4.38 milióna ľudí v USA. V tento deň sa smallville umiestnil na 6 mieste v rebríčku sledovanosti.

Tom Welling
PMK/HBH
700 San Vicente Boulevard,Suite G 910
West Hollywood,CA 90069,USA


Hugh Laurie Hugh Laurie
Nar. 1959 je briský herec. Dvojnásobný držiteľ Zlatého glóbusu a držiteľ diplomu tretieho stupňa z antropológie a archeológie. Pred príchodom do Spojených štátov amerických hral Hugh Laurie vo Veľkej Británii v komediálnych seriáloch ako Jeeves and Wooster (1990) či Blackadder II (1986). Diváci ho však najlepšie poznajú zo seriálu Dr. House (2004), v ktorom stvárnil výstredného, nespoločenského, cynického, ale geniálneho lekára. Po trojmesačnom štrajku scenáristov, ktorý sa skončil vo februári, pokračuje v nakrúcaní. Rodený Brit sa vďaka tejto úlohe stal nielen v USA veľkou televíznou hviezdou. Z ďalšej filmografie : Muž so železnou maskou, Ja a moje prízraky, Dievča z Ria, Mladí návštevníci.

Hugh Laurie
Creative Artists Agency
2000 Avenue of the Stars
Los Angeles,CA 90067, SA


Kevin Sorbo Kevin Sorbo
Nar. 1958 je americký herec. Na strednej škole vynikal v americkom futbale, basebale a basketbale. Po skončení štúdia na Minnesota State University sa pridal k divadlu a nasledujúce 3 roky strávil na cestách, napríklad po Európe a Austrálii. Svoje účinkovanie začal v epizódnych rolách, napríklad vo filme To je vražda,napísala(1984). V roku 1986 sa usadil v Los Angeles. Nasledujúcich 8 rokov hral len v B-filmoch a istý čas pôsobil tiež ako fotomodel. Zlom v jeho hereckej kariére nastal v roku 1994.V tomto roku nakrútil celkovo 5 filmov o Herkulesovi. Obecenstvu sa páčili a tak hneď nasledujúci rok uzrel svetlo sveta rovnomenný seriál Herkules (1995). So svojou výškou 191 centimetrov a svojimi vypracovanými svalmi sa na túto postavu dokonale hodil.Z jeho ďalšej filmografie môžeme spomenúť film Kull,dobyvateľ (1997), malú rolu si zahral aj v seriáôi Xena (1998) a natočil aj seriál Andromeda(2000). Kevin je tiež čestným riaditeľom a hovorcom organizácie "Svet vhodný pre deti", ktorá učí tínedžerov ako správne využívať školu,šport a pozitívne herecké a spevácke vzory vo svoj osobný prospech.

Kevin Sorbo
914 Westwood Blvd.,Suite 584
Los Angeles,CA 90024-2905,USAJesse Metcalfe Jesse Metcalfe
Nar. 1978 je americký herec a model. Má exotické korene. Otec je francúzsko-talianskeho a matka portugalsko-talianskeho pôvodu. Pred kamerou začínal v seriáli Passions.Neskôr sa objavil v seriáli Smallville a v komédii zo študentského prostredia John Tucker musí zomrieť .Najviac zažiaril ako predstaviteľ Johna Rowlanda v sitcome Zúfalé manželky. Najradšej relaxuje hrou na gitare a skladá piesne. Z ďalších filmov: 44 minút: Prestrelka v severnom Hollywoode,Town Creek,Nakazený smrťou.

Jesse Metcalfe
Untitled Entertainment
1801 Century Park E.,Suite 700
Los Angeles,CA 90067,USA


Russell Crowe Russell Crowe
Nar. 1964 na Novom Zélande. Neskôr sa presťahovala jeho rodina do Austrálie. Jeho prvými významnejšími filmovými pokusmi boli roly v snímkach Romper Stormer a My dvaja spolu začiatkom 90.rokov. V roku 1995 zažiaril po boku Sharon Stone vo filme Rýchlejší než smrť. Cez Virtuozitu s Denzelom Washingtonom sa dostal k jednej z hlavných úloh v L.A.-Utajené skutočnosti. V roku 2000 prišiel Gladiátor režiséra Ridleyheo Scotta. Neskôr sa objavil v úspešných snímkach Dobrý ročník, Americký gangster či Nottingham.

Russell Crowe
William Morris Agency NY
1325 Avenue of the Americas
New York,New York 10019,USA


Matt Damon Matt Damon
Nar.1970 je americký herec. Debutoval v romantickej komédii Mystic Pizza(1988) s Juliou Roberts v hlavnej úlohe,no prvú povšimnutia hodnú úlohu dostal až v dráme o rasovej neznášanlivosti Školské putá (1992).Spolu s Benom Affleckom napísali scenár k filmu Dobrý Will Hunting, kde Matt stelesnil hlavnú postavu neprispôsobivého mladíka. Ďalšiu veľkú hereckú príležitosť dostal v thrilleri Talentovaný pán Ripley, keď sa výborne zhostil psychopatického chudobného mladíka, ktorý je omylom považovaný za študenta Princetonu. Ďalšiu veľkú príležitosť mu zveril Robert Redford v dráme Legenda o slávnom návrate. V roku 2001 sa objavil vo filme Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder, no prím v tom roku hrala kriminálka Dannyho jedenástka s hviezdnym obsadením. Vzhľadom k jeho predošlej kariére bolo dosť nečakané,k eď získal titulnú postavu tajného agenta Jasona Bourna v adaptácii Roberta Ludluma Agent bez minulosti (2002). Popri týchto náročných projektoch chcel zrejme skúsiť aj niečo iné, oddychovejšie a tak si zahral v komédii bratov Farrellyovcov Bratia ako sa patrí. Tiež prijal ponuku a hral v romantickej komédii Otcom na plný úväzok a objavil sa aj v u nás mediálne preslávenej komédii Eurotrip.

Matt Damon
LivePlanet,2644 30th Street
Santa Monica,CA 90405,USAJudd Nelson Judd Nelson
Nar. 1959 je americký herec. S filmovaním začal v roku 1984, keď získal rolu v mládežníckej komédii Dosiahnuť cieľ. Tak sa objavoval vo filmoch zo študentského prostredia alebo vo filmoch o osudoch čerstvých absolventov. Medzi jeho vydarené roly patrí postava asistenta republikánskeho politika v dráme Eliášov oheň alebo postava právnika Robina Weathersa v thrilleri Od boku. Známy je aj zo seriálu Správna Susan. Z filmografie : Ríša drog, Rockeri, Schody smrti, Zrub pri jazere, Zmarená cesta.

Judd Nelson
Untitled Entertainment
1801 Century Park E.,Suite 700
Los Angeles,CA 90067,USA


Antonio Sabato Jr. Antonio Sabato Jr.
Nar. 1972 je taliansky herec a model. Keď mal 16 rokov,rodina sa presťahovala z Ríma do New Yorku. V sedemnástich účinkoval po prvykrát vo filme - v snímke Karate rock.Vtedy sa objavil aj vo videoklipe Janet Jackson.V rokoch 1992- 995 účinkoval v seriáli General Hospital.Objavil sa aj v Melrose Place. Kampaň pre Calvina Kleina sa stala jednou z najúspešnejích na svete. Z filmografie : Základňa, Lovec žralokov, Minúty strachu, Sila dopadu, Chrobáci, Osudová chyba.

Antonio Sabato Jr.
Paradigm Talent Agency
360 North Crescent Dr.,North Bldg.
Beverly Hills,CA 90210,USA

Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Page up