Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Michael C. Hall Michael C. Hall
Nar. 1971 je americký herec. Medzi jeho najznámejšie roly patrí rola Davida Fishera v seriáli televízie HBO s názvom Odpočívaj v pokoji a hlavná rola Dextera Morgana v seriáli Dexter. V roku 2009 získal za rolu Dextera Morgana ocenenie Screen Actors Guild Award a Zlatý glóbus. Pred Dexterom sa ešte objavil vo filme Odplata. V tom istom roku (2003) sa objavil v muzikáli Chicago po boku dnes už bývalej manželky herečky Amy Spanger, ktorá tiež epizódne vystúpila v seriáli Odpočívaj v pokoji. V súčasnosti sa objavuje v snímkach Game), spolu s Gerardom Butlerom v 300 a Alison Lohmanovou v Beowulf.

Michael C. Hall
"Dexter" - Sunset-Gower Studios
1438 N. Gower St.
Hollywood, CA 90028-8306, USA


Paul Bettany Paul Bettany
Nar. 1971 je britský herec. Americké publikum ho prvýkrát objavilo vďaka snímke Príbeh rytiera, v ktorej hral po boku Heatha Ledgera rolu komického básnika Chaucera. Za svoj výkon získal cenu Londýnskej filmovej kritiky za Najlepšiu vedľajšiu úlohu. Ďalšie filmové role nasledovali vo filme Klub samovrahov, kde si zahrali i Jonathan Pryce a David Morrissey. V roku 2000 sa objavil v úlohe imaginárneho spolubývajúceho Russella Crowe v Oscarom ocenenom filme Rona Howarda Čistá duša. V snímke si zahral aj Ed Harris a Jennifer Connelly. Po tomto zlomovom filme si Bettany zahral v dobrodružstve režiséra Petra Weira Master and Commander: Odvrátená strana sveta. Na konte má aj dramatický thriller Dogville od režiséra Larsa Von Triera. Vo filme sa objavuje aj Nicole Kidman a Stellan Skarsgard. V réžii Richarda Loncrainea sa objavil v milostnej komédii Wimbledon, kde po jeho boku hrala Kirsten Dunst. Medzi ďalšie filmy v ktorých sa Bettany objavil patrí Da Vinciho kód a Firewall.

Paul Bettany
c/o Independent Talent Group Ltd.,Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS,UK


Jon Voigth Jon Voight
Nar. 1938 je americký herec. Máloktorý herec mal vo svojich začiatkoch také šťastie, aby hneď jeho štvrtým filmom bol Polnočný kovboj a zaň oscarová nominácia. Potom prišlo Vyslobodenie a Voight sa stal žijúcou hereckou legendou. V roku 1979 získal Oscara za hlavnú postavu vo vojnovej dráme Návrat domov. V roku 1986 bol nominovaný na oscara za akčný thriller Splašený vlak. Z novších filmov spomeňme Vyvolávač dažďa, Nepriateľ štátu, Pearl Harbor či Hľadači pokladov. Je otcom herečky Angeliny Jolie.

Jon Voight
c/o Crystal Sky Communications, Llc.
10203 Santa Monica Boulevard,5th Floor
Los Angeles,CA 90067,USA


Adam Sandler Adam Sandler
Nar. 1966 je americký herec a komik. S filmom začínal veľmi skoro, ale skutočným zlomom bol až rok 1998. Tu sa ukázal po boku Drew Barrymore v komédii Pieseň pre nevestu. V tom istom roku zabodoval v snímke The Waterboy. O rok neskôr exceloval vo Veľkom tatovi. Ďalšie obdobie Adam nefilmoval, ale produkoval. Napríklad Druce Bigalow:Dobrý striptér s Robom Schneiderom v hlavnej úlohe.Sandlerove filmy majú zvláštnu osobitú príchuť a sú stále obľúbené.V ostatnom čase zaujal snímkami 50 krát a stále po prvý krát, Kurz sebaovládania či Pán Deeds-Náhodný milionár.

Adam Sandler
c/o Happy Madison Productions
10202 West Washington Blvd.
Judy Garland Bldg.
Culver City,CA 90232,USA


Tom Hanks Tom Hanks
Nar. 1956 v súčasnosti jeden z najlepších a najuznávanejších hercov histórie filmu. Po prvý krát na seba upozornil úspešnou komédiou Žblnk (1984). Po tomto úspechu prišiel jeho ďalší úspešný film Veľký (1988. Za tento film bol ocenený Zlatým glóbusom a po prvý krát bol nominovaný aj na Oscara za najlepšieho herca. Do roku 1993 si ešte stihol zahrať s takými celebritami ako sú napríklad Bruce Willis (Ohňostroj márnosti 1990) či Maddona (Veľké víťazstvo 1992). V rokoch 1993-1994 prišiel obrovský zlom jeho života. Po úspešnej romantickej komédií s Meg Ryan Samotár v Seattle (1993) prišla dráma Philadelphia (1993). Najväčší film Toma Hanksa je bezpochybne famózny, humorný a nádherný film Forrest Gump (1994). Na konci roka 1998 si ešte zahral znova po boku Meg Ryan a znova v romantickej Láska cez internet. Rok na to sa objavil opäť vo veľmi úspešnej dráme Zelená míľa (1999) z prostredia ciel smrti. V posledných rokoch sme ho mohli vidieť ešte v skvelom gangsterskom filme Cesta do pekiel (2002). Naposledy v úspešnej vianočnej rozprávke Polárny Expres (2004), či v komédií Päť lupičov a stará dáma (2004).

Tom Hanks
Creative Artists Agency
2000 Avenue of the Stars
Los Angeles,CA 90067,USA


Rowan Atkinson Rowan Atkinson
Nar. 1955 je britský komik, známy hlavne ako Mr.Bean. Narodil sa do farmárskej rodiny a už odmalička prejavoval nadanie rozosmievať ľudí. Po štúdiách na univerzitách v Newcastle a Oxforde sa stal komikom. V roku 1979 prenikol do televízie ako herec a scénarista v seriáli BBC Nesprávy o deviatej .Seriál bol veľmi úspešný a Atkinson vďaka nemu dostal ocenenie British Academy Award a stal sa osobnosťou BBC pre rok 1980. Jeho úspechy pokračovali a zaisťovali mu rast popularity. Hoci sa má za to,že prerazil pánom Beanom,jeho prvý skutočný úspech sa datuje už na počiatok osemdesiatych rokov,konkrétne od čiernym humorom oplývajúceho seriálu Čierna zmija, kde stvoril princa Edmunda.Skutočný boom nastal ale až bizarným a takmer nemým sitcomom Mr. Bean. Tu nezabudnuteľne vytvoril ústrednú a vlastne jedinú (ak nepočítame medvedíka) postavu psychopatického,na prvý pohľad nenápadného, v skutočnosti demolačného pána Beana. Po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi stvoril Atkinson tretiu výraznú televíznu postavičku. Na starnúce kolená a s tým,že chce mať od Beana konečne večný pokoj, si v polovici 90. rokov s chuťou zahral svoju najcivilnejším dojmom pôsobiacu televíznu postavičku, policajného inšpektora Fowlera v sitcome Tenká modrá čiara. Nasledovali filmy Bean, Miliónové preteky, Prázdniny Mr. Beana, Johnny English.

Rowan Atkinson
PBJ Management,7 Soho Street
London,W1D 3DQ,UK


Scott Lowell Scott Lowell
Nar. 1965 je americký herec. Seriál Frasier a Queer As Folk.

Scott Lowell
Evolution Entertainment, Inc.
901 N. Highland Avenue
Los Angeles, CA 90038, USAMatthew McConaughey Matthew McConaughey
Nar. 1969 je americký herec. Podľa magazínu People najsexi muž roka 2005. Začínal s menšími rolami v rôznych filmoch napr. Angels in the Outfield alebo Submission.Jeho veľká šanca prišla v roku 1996 s filmom Čas zabiť.V 1997 si zahral v Zemeckisovej sci-fi dráme Kontakt spolu s Jodie Fosterovou. V tom istom roku si vyskúšal aké je to pracovať pod dohľadom Stevena Spielberga vo filme Amistad . V roku 1998 sa stretol s režisérom Linklaterom vo westernovej dráme Newtonovi chlapci.Hlavnú postavu stvárnil v komédii známeho režiséra Rona Howarda EDtv. Zo začiatkom nového milénia prišli pre McCounaugheyho herecké príležitosti aj v rámci žánru romantickej komédie. Najprv tu boli Svadby podľa Mary s Jennifer Lopezovou, Ako prísť o muža za 10 dní s Kate Hudsonovou a Lemra lemravá so Sarah Jessicou Parkerovou.Okrem romantických filmov sa Matthew McConaughey venoval aj tým vážnejším. V 2001 účinkoval v dráme Thirteen Conversation about One thing.Vidieť sme ho mohli (spolu s Chritianom Baleom) vo fantasy snímke Roba Bowmana 2084: Vláda Ohňa. S Penelope Cruzovou si zahral vo finančne neveľmi úspešnej Sahare.V roku 2005 sa objavil po boku Al Pacina a Rene Russo v thrilleri D. J. Carusa Maximálny limit....

Matthew Mcconaughey
Rogers & Cowan
Pacific Design Center
8687 Melrose Avenue,7th Floor
Los Angeles, A 90069,USAJake Gyllenhaal Jake Gyllenhaal
Nar. 1980 Mal svoj osud snáď od začiatku jasný. Matka producentka a spisovateľka Noami Foner, otec Stephen Gyllenhaal režisér a aby toho nebolo dosť, sestra Maggie herečka. V roku 1991 natočil svoj televizný debut Dobrodruhovia z veľkomesta. Kritikov upútal vo filmoch Donnie Danko, za ktorý bol nominovaný na Spirit Award za najlepší herecký výkon. Na svojom konte má aj filmy so známymi osobnosťami,medzi ktorá patria napr. Drew Barrymore, Jared Leto, Chris Owen, Jennifer Aniston, Dustin Hoffman či Susan Sarandon. Z filmografie: Polnočná míla, Dobré dievča, Deň potom, Dôkaz, Mariňák, Skrotená hora, Zodiac...

Jake Gyllenhaal
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Brandon Routh Brandon Routh
Nar. 1979 Superman sa vracia-Brandon ako nový "muž z ocele" sa v réžii Bryana Singera po rokoch záhadnej absencie vracia späť na Zem v epickom akčno-dobrodružnom filme Superman sa vracia (2006). Brandon vyštudoval univerzitu v Iowe. U nás sme ho mohli ešte vidieť v seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov.

Brandon Routh
Main Title Entertainment
5225 Wilshire Blvd.,Suite 500
Los Angeles,CA 90038,USA


Josh Holloway Josh Holloway
Nar. 1969 Predstaviteľ zo seriálu Nezvestní. Patrí medzi päťdesiat najkrajších ľudí sveta. Do tejto päťdesiatky ho zvolil časopis People v roku 2005. Dlhé roky strávil na modelingovom móle.Hral v rôznych reklamách a nechal sa dokonca nakopať do zadku vo videoklipe Aerosmith - Cryin. Vždy si nájde čas na svoju manželku Yessicu a na svoje koníčky - snowboard alebo motokros.

Josh Holloway
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USA


Harold Perrineau Jr. Harold Perrineau Jr.
Nar. 1968 Od konca 80.rokov sa objavoval vo filme vo vedľajšíc úlohách. Presadil sa až v obidvoch pokačovaniach matrixu ako ukecaný pilot Linka.Potom si zahral v seriáli Lost.Z filmografie : Krv a víno,Na ostrie noža,Zločinec...

Harold Perrineau Jr.
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USA


Matthew Fox Matthew Fox
Nar. 1966 Matt začal študovať na Deerfieldskej akadémii v Massachusetts rok po strednej škole, skôr ako sa zapísal na kolumbíjsku univerzitu. Istý čas uvažoval aj o práci na Wall Street,matka jeho priateľky ho však presvedčila,aby skúsil popri škole aj dráhu modela, ktorá sa viazala k televízii. Tak sa jeho dráha herca pomaly začala. Študoval herectvo dva roky na Škole filmu a televízie v New York City. V súčasnosti žije s rodinou na Hawaii.Z filmografie : Party of Five,Návrat na vrchol...

Matthew Fox
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USA


Daniel Dae Kim Daniel Dae Kim
Nar.1968.Tu hrá prvý raz seba,teda Kórejčana.Pred tým ho obsadzovali do role aziata. Iróniou je, že v seriáli hovorí len po kórejsky i keď svoj rodný jazyk ovláda len minimálne, pretože väčšinu svojho života strávil v USA. Pred kariérou investičného bankára dal nakoniec prednosť umeniu. Herectvo čiastočne vyštudoval na dvoch univerzitách. Je ženatý,má dve deti a k jeho najväčším hereckým vzorom patria Jonathan Price, Denzel Washington a Robert De Niro.Z filmogafie : Americký Shaolin,Crash, Spider-Man 2, Hulk...

Daniel Dae Kim
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USA


Malcolm David Kelley Malcolm David Kelley
Nar. 1992 Malý talent s menom hudobného magnáta nie je vo svete filmu žiadnym zelenáčom. Má na svojom konte dva nemalé filmové zárezy,hosťovanie v niekoľkých slušných seriáloch (Judging Amy, Malcom in the Middle),tyká si vo videoklipe so Snop Dogom a v reklamách presviedčal vrstevníkov, aby si kúpili Cap´n Crunch či Kool Aid. To všetko stihol za trinásť rokov, pričom na začiatku musel bojovať s ťažkou nepriazňou osudu, keď ho po pôrode dali na adopciu a nová rodina sa ho ujala až po trinástich mesiacoch.Z ťažkých podmienok však zvyčajne pochádzajú najväčšie osobnosti a ak malý Malcolm neurobí kariéru vo filme, futbale či basketbale, tak určite v politike,kde sa na prekvapenie v poslednom čase veľmi aktívne pohybuje.

Malcolm David Kelley
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USADenzel Washington Denzel Washington
Nar. 1954 je americký herec a režisér. Dvakrát získal Oscara(v 1998 a 2001). Jeho filmový debut prišiel v roku 1981 vo filme Carbon Copy. Najväčší úspech získal v televíznom seriáli z lekárskeho prostredia St. Elsewhere, ktorý sa vysielal v rokoch 1982 až 1988. Po účinkovaní vo viacerých seriáloch v roku 1987 dostal možnosť hrať vo filme Richarda Attenborougha Cry Freedom. V roku 1989 získal Oscara za postavu Tripa, bývalého otroka vo filme Glory. V ten istý rok sa blysol aj postavou Reubena Jamesa, karibského výsadkára vo filme For Queen and Country. V lete 1990 hral vo filme Mississippi Masala. Neskôr nakrútil životopisné dielo Malcolm X, v ktorom hral hlavnú úlohu. Za stvárnenie tejto politickej osobnosti bol nominovaný na ďalšieho Oscara. V roku 1993 stvárnil osobu Joea Millera, právneho zástupcu chorého na AIDS, ktorého stvárnil Tom Hanks vo filme Philadelphia. V prvej polovici 90. rokoch hral vo viacerých thrilleroch, akými bol napríklad Prípad Pelikán alebo Krvavý príliv. V roku 1999 hral vo filme Hurikán v ringu,v ktorom stvárnil postavu boxera Rubina Cartera.V roku 2001 získal Oscara za najlepší herecký výkon vo filme Training Day. Počas ďalších rokov hral vo viacerých thrilleroch, akými boli John Q, Prezumpcia viny, Muž v ohni alebo Manchurianský kandidát...

Denzel Washington
P.O.Box 27623
Los Angeles,CA 90027-0623,USA


Jack Black Jack Black
Nar. 1969 je americký herec, zabávač a hudobník. Hrá v amerických komédiach a vystupuje v hudobno-zábavnej dvojici Tenacious D. pod prezývkou JB alebo Jables. Prepožičal hlas okrem iných aj obéznej pande z animovaného filmu Kung Fu Panda (2008).Z filmografie : Fotograf smrti, Slepá spravodlivosť, Ťažko zamilovaný, Škola rocku, King Kong, Tropická búrka...

Jack Black
Electric Dynamite Productions,Inc.
100 Universal City Plaza,Building 4113
Universal City,CA 91608,USA


Adam Brody Adam Brody
Nar. 1979 Po skončení High school v San Diegu odišiel do Los Angeles, kde si najal učiteľa herectva a osobného manažéra, ktorý mu v roku 2000 zabezpečil úlohu Barryho Williamsa v Growing UP Brady. V roku 2002 dostal malú úlohu v American Pie 2. A potom sa objavil vo filme Kruh. Hosťoval v seriáli Smallvile a O.C. California. Z ďalšej filmografie : Pán a pani Smithovci, Desatoro, Skejterský záťah, Vo svete žien...

Adam Brody
Raw Talent Management
9615 Brighton Way,Suite 300
Beverly Hills,CA 90210,USA
Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Page up