Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9France Rumilly France Rumilly
Nar. 1939 je francúzska herečka. Vlastným menom Nathalie Couturier. Základné vzdelanie získala v kláštore. Potom absolvovala Inštitút Saint-Vincent de Paul a poctivo navštevovala kurzy herectva na dramatickej škole. Hrávala a hráva predovšetkým v divadle. Účinkovala aj v 25 filmoch, kde stvárnila prevažne vedľajšej roly. U nás je veľmi dobre známa svojou kultovou filmovou postavou mníšky Clotilde vo všetkých dieloch legendárnej žandárskej série s Louisom de Funésom. Prvýkrát hrala vo filme v roku 1962 v titule Les Veinards, kde si ju všimol režisér Jean Girault, ktorý ju potom obsadil ako rádovou sestru s bravúrnymi vodičskými schopnosťami do filmu Žandár zo Saint-Tropez (1964). V rovnakej úlohe sa herečka objavila i v ďalších pokračovaniach. S Funésom hrala aj vo filme Grand Restaurant pána Septima (1966). Vidieť sme ju mohli tiež v ďalších komédiách ako napr Som nesmelý, ale liečim sa (1973) s Pierrom Richardom. France Rumilly hrala naposledy epizódnu rolu vo filme Twist Again A` Moscow v roku 1986. Odvtedy účinkuje výhradne na divadle.Annie Girardot Annie Girardot
(1931-2011) bola francúzska herečka. S filmom sa po prvýkrát stretla v roku 1956 v snímke Trinásti pri stole. Od polovice 50.rokov Girardotová zbierala skúsenosti pred filmovou kamerou, kde sa však musela uspokojiť iba s epizódnymi rolami v nie príliš podarených filmoch. Mezinárodný úspech v podobe Volpiho pohára na MFF v Benátkach v roku 1965 jej priniesla úloha osamelej Kay v komornej melodráme Tri izby na Manhattane. V nasledujúcom desaťročí sa stala jednou z najobľúbenejších francúzskych herečiek vďaka postavám moderných, emancipovaných žien. Zúfalá matka Madeleine Girardová pátrajúca po príčinách smrti svojej unesenej dcéry psychologicko-kriminálnej dráme Prežiť si svoje peklo. Pôsobivý výkon, ocenený Cézarom roku 1975, podala v úlohe renomovanej lékarky a jej boji so zákernou chorobou v dráme Najcennejšie čo mám, vynikajúco stvárnila postavu sudkyňe, ktorá sa snažila pochopiť mentalitu vraha v psychologickej dráme Čierny talár pre vraha. K zvýšeniu jej popularity prispela rada komédií Erotissimo, Novicky, Jeden čihí a druhý hota s L.de Funésom, Nežné kura s P.Noiretom, Sukničkár s J.Rochefortom, Ukradli torzo Jupitera s P.Noiretom a mnoho ďalších.

Annie Girardot
10,avenue George V
Paris 75008,France


Lisa Loring Lisa Loring
Nar. 1958 je americká herečka. Najznámejšia je jej úloha zo seriálu Addamsovci z rokov 1964-1968, kde hrala Wednesday - má šesť rokov a bábiku Mariu Antoinettu, ktorá má najradšej svoju gilotínu. Sebavedomé dievča, ktoré celý čas myslí na to, ako by uškodila alebo zabila svojho brata. V súčasnosti sa zaoberá filmovým priemyslom a čerpá najmä zo slávy Adamsovcov. Účinkovala v sitcomoch, natočila ich okolo dvadsať. Je dvakrát vydatá a žije v Californii.

Lisa Loring
c/o Genesis Creations
1815 Via Capri
Chula Vista,CA 91913,USA


Jane Fonda Jane Fonda Jane Fonda
Nar.1937 je americká herečka, aktivistka a kráľovná aerobiku. Dcéra slávneho otca Henryho Fondu, sestra nemenej známeho Petra Fondu a teta Bridget Fondovej. Debutovala na Broadwayi aj v Hollywoode v roku 1960. Celkovo sedemkrát figurovala medzi kandidátmi na Oscara. Doma má dve prestížne ocenenia Americkej filmovej akadémie za kreácie vo filmoch Klute (1971) a Návrat domov (1978). Hollywoodska hviezda sa v roku 2005 vrátila po 15-ročnej prestávke pred filmovú kameru. Vydala vyše dvadsať videokaziet o aerobiku. Angažuje sa aj v sociálnej oblasti. Začiatkom 70. rokov sa zapojila do hnutia proti vojne vo Vietname. V roku 1995 založila organizáciu na prevenciu otehotnenia tínedžeriek s názvom Georgia Campaign for Adolescent Pregnancy Prevention. Z ďalších filmov:Barbarella, Dievča zo Západu, Modrý vták, Návrat domov, Elektrický jazdec, Diabolská svokra.

Foto : archív Adrián Swaton - autogram na foto je preprint
Jane Fonda
The Jane Fonda Foundation,Inc.
P.O.Box 5840
Atlanta,GA 31107-0840,USA


Stránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9


Page up