Upozornenie : táto stránka slúži vyslovene na študijné a zberateľské účely, nepropaguje žiadne názory a myšlienky.


Náboženstvo , Móda,zábava , Obchod,ekonomika , Veda,medicína , FBI,špióni , Krimi

Upozornenie : táto stránka slúži vyslovene na študijné a zberateľské účely, nepropaguje žiadne názory a myšlienky.Abduwali Muse Abduwali Muse
Nar. cca 1990 v Galkayo, Somalia. Americké úrady uvádzajú že sa narodil v roku 1990, jeho matka tvrdí že v roku 1992 a otec, že v roku 1993. Je vysoký len 157 cm. Muse je somálsky pirát, jeden zo štyroch, ktorí v apríli 2009 prepadli nákladnú loď Maersk Alabama a uniesli kapitána lode Richarda Phillipsa. Troch pirátov vojaci USA zastrelili pri oslobodzovacej akcii zajatého kapitána a jeden z pirátov prežil. Bol to práve Abduwali Muse. Bol odsúdený na 33 rokov a svoj trest si odpykáva vo federálnej väznici v USA. O únose lode Maersk Alabama bol natočený v roku 2013 film Kapitán Phillips (na Slovensku pod názvom Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama), kde úlohu kapitána stvárnil Tom Hanks a v roli piráta Abduwaliho sa predstavil Barkhad Abdi. Film získal 4 Zlaté glóbusy, 6 oskarov a 9 nominácií BAFTA. Po celom svete zarobil skoro 300 miliónov dolárov.Charles Manson Charles Milles Manson

Nar. 1934 je smutne slávny americký zločinec. V roku 1969 obletelo jeho meno celý svet. Spoločne s členmi svojej Rodiny zavraždil 7 ľudí, vrátane herečky Sharon Tateovej, manželky slávneho režiséra poľského pôvodu Romana Polanskeho.
Charles Manson sa narodil ako dieťa prostitútky. Od troch rokov žil vo väzeniach a nápravných centrách. V 18 rokoch bol zatknutý za krádež auta. Po prepustení sa presunul do San Franciska na "Leto lásky". Používal svoju atraktívnu charizmu na mladé ženy. Mansonova Rodina mala viac ako 50 členov a sídlili na ranči v Simi Valley v Kalifornii, kde sa venovali najmä nespútanému sexu, tvrdým drogám a ďalším ilegálnym praktikám.
Charles Manson Envelope Manson vyhľadával nepriateľov Rodiny a členovia ich začali vraždiť v roku 1968. V roku 1969 niekoľko členov vniklo do domu režiséra Romana Polanského a brutálne zavraždili 5 ľudí, vrátane herečky Sharon Tateovej, ktorá bola niekoľko mesiacov tehotná. Jej vrah na mieste zanechal nápis "Kurva, nemám s tebou zľutovanie". Nasledujúcu noc bol taktisto zavraždený aj iný pár. Na stene nad brutálnou scénou bolo napísané "Prasce". Bolo zatknutých niekoľko členov Rodiny pre tieto bezcitné činy. Jedna z členov Rodiny Susan Atkinsová sa priznala k niekoľkým vraždám. Udala aj desať členov Rodiny včítane samotného Charlesa Mansona. Všetci účastníci vrážd boli 1. decembra 1969 zadržaní a neskôr odsúdení na trest smrti. V čase, keď prebiehalo odvolacie konanie, bol výkon trestu smrti v roku 1972 Najvyšším súdom USA a potom aj Najvyšším súdom štátu Kalifornia zastavený. Z tohoto dôvodu bol trest smrti všetkým vrahom Mansonovej Rodiny zmenený na doživotie. V priebehu súdneho procesu Charles Manson zostal verný svojmu štýlu. Často mal pred sudcom a porotou roztiahnuté ruky, skrížené nohy a zvesenú hlavu, znázorňujúc tak ukrižovaného Krista. Pred súdom dokonca prehlásil:"Pokiaľ je potrebné násilie a strach, aby sa tejto dolárovej spoločnosti otvorili oči, zosobnenie tohoto strachu môže byť meno Charles Manson". Vo väzení začal vyznávať fašistickú a rasistickú ideológiu. Na čelo si potom nechal vytetovať hákový kríž. Iná členka Rodiny Lynette Frommeová sa síce vrážd priamo nezúčastnovala, ale preslávila sa neskôr pokusom o spáchánie atentátu na prezidenta USA Geralda Forda. Za svôj čin bola odsúdená na trest smrti. Neskôr jej bol trest zmenený na doživotné väzenie.John Wayne Gacy John Wayne Gacy - Klaun zabiják

(1942-1994) bol americký sériový vrah "Klaun zabiják", ktorý v období rokov 1972 až 1978 znásilnil a zavraždil 33 chlapcov a mladých mužov. Z toho počtu 29 tiel ukryl v podlahe svojho domu a zbytok tiel bol nájdený v okolitých riekach. Toto mu bolo dokázané. Predpokladá sa, že zavraždil až 2000 mužov. Príbeh Johna Waynea Gacyho v sebe nesie dvojitú tvár vzorného občana na strane jednej a vraha na strane druhej. Pomenovanie Klaun zabiják (Pogo Klaun) získal tým, že často vystupoval pre deti na charitatívnych akciách a v nemocniciach prezlečený za klauna. Náročný súdny proces s ním začal v roku 1980 a v cele smrti bol väznený 14 rokov.
Počas tohto času sa venoval maľovaniu olejomalieb klaunov. Popravený bol smrtiacou injekciou 10. mája 1994. Po poprave bol jeho mozog odovzdaný Dr.Helene Morrisonovej, ktorá zisťuje abnormality v myslení sériových vrahov. Dr. Morrisonová potvrdila, ze Gacy nezapadol do žiadneho psychologického profilu masových vrahov. Ani súdny psychiater nezistil žiadne abnormality. Dôvody prečo tak Gacy konal sa zrejme verejnosť nikdy nedozvie. Ako námet poslúžil jeho život fimárom doposiaľ trikrát. A to vo filmoch To Catch A Killer (1992), Gacy (2003), Dear Mr.Gacy (2010).Richard Ramirez Richard Ramirez Richard Ramirez Nočný lovec

Nar. 1960 The Night Stalker (Nočný lovec) tak sa hovorilo sériovému vrahovi, ktorý vraždil v okolí Los Angeles v 80. rokoch minulého storočia. Volal sa Richard Ramirez a jeho dolapenie prinieslo nechcenú publicitu skupine AC/DC, ktorej bol veľkým fanúšikom. Keď ho polícia zadržala, mal na sebe tričko s logom skupiny. Jeden z jeho priateľov povedal tlači, že Ramirez je veľkým fanúšikom albumu Highway To Hell, a že jeho obľúbená pieseň je Night Prowler (Nočná straka). K vraždám ho údajne inšpirovala práve táto pieseň.
Ramirez má na svedomí asi 16 ľudských životov. Najmladšia obeť mala 16 rokov a najstaršia 83. Obete väčšinou zastrelil, zabil alebo uškrtil, znásilnil a okradol. Vraždil bez výberu veku a neobyčajne brutálne. Používal nôž, sekeru, strelné zbrane aj vlastné ruky. Obete, ktoré prežili, ho popisovali ako monštrum, ktoré sa nečakane vynorilo z tmy a nikoho nešetrilo. Často zavraždil aj toho, kto obetiam pribehol na pomoc. Svoje obete, najmä staršie ženy znásilňoval, niekedy ich aj znetvoril, ale pokojne zavraždil aj muža alebo manželské páry. K jeho dolapeniu prispela jedna z prepadnutých, ktorú, napodiv, ponechal nažive a ktorá poskytla jeho dokonalý opis. Podľa neho ho spoznali štyria neozbrojení muži, ktorí ho začali prenasledovať. Atmosféra sériových a krutých vrážd však v nich vyvolala takú psychózu, že Ramirez dolapenie skoro neprežil.
Za svoje zločiny bol odsúdený na trest smrti a dnes čaká vo väznici v San Quentin na jeho vykonanie. Dôkazom toho, ako zločin priťahuje a vyvoláva v ľuďoch ich najnižšie pudy je to, že sa našla fanynka Doreen, ktorá sa za uväzneného sériového vraha Ramireza v roku 1996 vydala.
Na obrázku je list a kresba, ktoré poslal Ramirez priateľovi Erikovi 2. decembra 2009.Phillip Carl Jablonski Phillip Carl Jablonski Phillip Jablonski
Nar. 1946 je americký sériový vrah odsúdený za zabitie piatich žien. Už v mladosti sa u neho prejavovali násilnícke sklony, keď ako 16 ročný zaútočil na svoju o dva roky mladšiu sestru, priviazal jej lano na krk a snažil sa ju znásilniť. V období rokov 1978 a 1991 zavraždil spolu 5 žien, včítane svojej manželky a jej matky. Jeho zvrátené krédo znelo : dobrá žena je mŕtva žena. Bol odúdený na trest smrti, avšak od roku 2006 sa domáha odvolania a zmeny trestu v intenciách presvedčenia, že je schozofrenik a nie je zodpovedný za svoje činy.
Na obrázkoch sú kresby Phillipa Jablonskeho. Na jednej z nich je obrys jeho ruky s jeho odtlačkami prstov.Henry Lee Lucas Henry Lee Lucas - Najplodnejší sériový vrah
(1936-2001) je bezpochyby jedným z najkontroverznejších sériových vrahov v dejinách amerického zločinu. Tento sadista a bisexuál bol odsúdený pre dvanásť vrážd. Navyše je v podozrení, že sa priamo podieľal na ďalších asi 200 vraždách. Je nazývaný Najplodnejší sériový vrah v USA.
V roku 1960 Lucas zavraždil svoju matku, alkoholičku a prostitútku a strávil desať rokov vo väzení. Na začiatku 70. rokov bol vzápätí znovu odsúdený pre pokus o únos dvoch neplnoletých mladíkov. Potom sa všelijako pretĺkal, túlal sa po celých Spojených štátoch. Vraždil. Znásilňoval mŕtvoly žien, mužov i detí. V roku 1985, keď sa predtým priznal k svojim zločinom, zmenil stratégiu a uisťoval sa presvedčiť porotu, že jeho priznania sú len výmysly. Potom znovu svoje zločiny priznal. Ale aj keby bol Henry Lee Lucas len vynaliezavý simulant, s určitosťou spáchal niekoľko desiatok zločinov. Polícia našla mŕtvoly aj dôkazy na miestach, ktoré určil. V 90. rokoch slúžil ako zámienka v boji o sféry vplyvu medzi texaskými politikmi, tlačou, niektorými bezohľadnými novinármi a Texas Rangers, ktorí boli obžalovaní z toho, že na Lucasa zviedli príliš veľa nevyriešených zločinov. Henry Lee Lucas bol odsúdený na trest smrti. Avšak zomrel v roku 2001 vo väzení na zlyhanie srdca.
Na základe týchto skutočných udalostí nakrútil režisér Michael Feifer v roku 2009 pravdivý príbeh o Henrym Lee Lucasovi, pod názvom Drifter: Henry Lee Lucas. Pojednáva o jeho živote i priznaní sa k niekoľkým stovkám vrážd, spolu s priateľom Ottisom Tooleom. Do hlavnej úlohy režisér obsadil Antonia Sabata jr.
Na obrázku je druhá strana listu napísaná jeho priaeľovi Phillisovi zo 16. októbra 1991.Donald Harvey Donald Harvey - Anjel smrti
Nar. 1952 je americký sériový vrah, ktorý tvrdí, že zavraždil 87 ľudí. Oficiálne odhady počtu ľudí, ktoré zavraždil sa odhadujú na 36 až 57 úmrtí. Donald Harvey prežíval sadistické potešenie zo zabíjania svojich pacientov, hoci sám vraví, že začal zabíjať, aby uľahčil bolesť pacientov. Sám sa nazval Anjelom smrti.
Osemnásť rokov sa motal okolo lekárskej profesie v rôznych nemocniciach. Neskôr priznal, že napríklad počas desať mesačného pôsobenia v nemocnici Marymount Hospital in London v štáte Kentucky zabil najmenej tucet pacientov. Tvrdí, že hlavne z pocitu empatie s nevyliečiteľne chorými. Avšak priznal, že zabíjal aj zo zlosti k obetiam.
Skutočný rozsah jeho kriminálnej činnosti v rôznych nemocniciach nemusí byť nikdy známy, pretože zabíjal rafinovane a sám si počet obetí nepamätá. Zabíjal nepozorovane arzénom, kyanidom, inzulínom, morfínom, obete zadusil, vypínal im ventilátory, podával tekutiny nakazené hepatitídou typu B alebo HIV. Vraždenie kyanidom a arzénom boli jeho obľúbené metódy. Do obetí ich dostával injekčne alebo jedlom.
V súčasnosti si odpykáva štyri doživotné tresty vo väzení v Ohiu. Je väzeň číslo 199449.
Na obrázku je tretia strana listu z 19. augusta 1991.Edgar Ray Killen Edgar Ray Killen
Nar. 1925 je jeden z popredných členov rasistickej organizácie Ku-Klux-Klan, ktorí 21. júla 1964 zavraždili v americkom štáte Mississippi troch aktivistov za občianske práva černochov v Spojených štátoch.
Michael Shwerner, James Chaney a Andrew Goodman sa vracali z obhliadky černošského kostola Mount Zion, ktorý sa stal niekoľko hodín pred tým, terčom podpaľačského útoku. Na ceste ich zadržal šerif Lawrence Rainey, ktorý ich umiestnil do policajnej cely. Edgar Ray Killen v rovnakom čase naplánoval ich vraždu. Keď ich šerif prepustil, cestou domov ich členovia miestneho Ku-Klux-Klanu chytili, zbili a napokon zastrelili. (foto zavraždených aktivistov archív FBI) V roku 1967 bolo v rámci vyšetrovania zatknutých 21 osôb, vrátane šerifa a jeho zástupcu, z ktorých bolo neskôr devätnásť mužov obžalovaných z vraždy aktivistov. Siedmich z nich uznal súd vinných z porušovanie ľudských práv. Obvinenia z vraždy boli zrušené komisárom USA a federálna vláda upustila od ďalšieho stíhania. V Killenovom prípade čisto biela porota nedospela k rozsudku a preto ho viny zbavila.
7. januára 2005 v obnovenom procese predstúpil pred sudcu Marcusa Gordona v mississippskej Filadelfii Edgar Ray Killen. Po 41 rokoch od vraždy mladých aktivistov sa opätovne posadil na lavicu obžalovaných. Porote bol predložený štyridsaťtisíc stranový súdny spis. Edgar Ray Killen sa ani po desaťročiach k činu nepriznal a na otázku či sa cíti vinný, odpovedal rovnako ako v roku 1967: "Cítim sa nevinný.". Podľa výpovede Carltona Millera, ktorý v čase spáchania zločinu pracoval ako policajt, a v roku 1967 vypovedal pred federálnym súdom, bol Killen nielen účastníkom vraždenia, ale ho aj osobne naplánoval. Podľa jeho slov chceli M. Schwernera miestni príslušníci klanu iba zbiť, no Killen ich presvedčil, že súhlas na likvidáciu dostal od najvyššieho predstaviteľa KKK Sama Bowersa. 22. júna 2005 bol Edgar Ray Killen odsúdený na šesťdesiat rokov odňatia slobody.
Na základe týchto udalostí bol v roku 1988 nakrútený film Horiace Missisipi v hlavných úlohách s Gene Hackmanom a Willemom Dafoe.
Na obrázku je prvá strana listu, ktorý napísal Killen z väzenia 22. júla 2010.Douglas Daniel Clark Douglas Clark - Sunset Strip Killer
Nar. 1948 je americký sériový vrah. Clark a jeho priateľka Carol M. Bundy sú známi ako "Sunset Strip Killers". Boli obvinení a následne odsúdení za sériu 8 vrážd v Los Angeles v 80. rokoch. Clark pracoval v kotolni, ale kvôli vysokým absenciám a alkoholu ho vyhodili z práce. Stretáva zdravotnú sestru Carol Bundy a spoločne sa oddávajú sexuálnym hrátkam vraždením hlavne prostitútok. Lákali ženy do svojho automobilu, kde ich Clark vraždil pri pohlavnom styku za Carolynej asistencie. V jednom prípade mali doma v mrazničke hlavu obete, ktorú používali ako sexualnu hračku. Douglas Clark tvrdil, že Carol nemala s vraždami nič spoločné. Bol odsúdený v roku 1983 a odvtedy čaká v cele smrti na rozsudok. Carol bola uväznená za preukázanie jednej vraždy svojho exmilenca a asistenciu pri jednej z vrážd spolu s Douglasom Clarkom. Zomrela vo väzení v roku 2003.
Na obrázku je prvá strana listu, ktorý napísal Douglas Clark z väzenia 16. apríla 2003.Ronald Joseph Dominique Ronald Joseph Dominique
Nar. 1964 je americký sériový vrah z oblasti Bayou Blue Houma v Louisiane. Po jeho zatknutí 1. decembra 2006 Dominique priznal znásilnenie a vraždy najmenej 23 mužov počas desiatich rokov počnúc rokom 1997. Povedal, že navštevoval bary pre homosexuálov a cielene si vyberal mužov, ktorí boli ochotní mať sex za peniaze. A tých zabíjal. V roku 2008 bol odsúdený na osem doživotných trestov po tom, čo sa priznal a uzatvril dohodu o vine a treste, aby sa vyhol trestu smrti.
Na obrázku je list, ktorý napísal Dominique z väzenia 17. júla 2008.Harrison Graham Harrison Graham - Démonický vrah.
Nar. 1959 známy medzi ľuďmi ako "Marty". Mierne retardovaný černoch z Philadelphie, pochádzal z piatich súrodencov. Vysoký, svalnatý údržbár s veľkými rukami bol považovaný za podivína a priateľského, nekonfliktného kuža. Napriek tomu užíval drogy a svoj byt prenajímal rôznym ľuďom z ulice. Mal vždy problém nadviazať hlbšie priateľstvo. Nevychádzal ani so susedmi, ktorí sa postupne začali sťažovať na zápach vychádzajúci z jeho bytu. Rozhodol sa odsťahovať a pri odovzdávaní bytu správcovi odovzdal kľúče s tým, že dvere do spálne si zamkol, kvôli cennostiam, ktoré tam má a časom si po nich príde. 9. augusta 1987 majiteľ bytu už na Grahama nečakal a dal polícii vylomiť dvere na spálni, kvôli šíriacemu sa zápachu. Polícia v spálni našla množsvo rozkladajúcich sa ľudských tiel, ktoré ani pohľadom už nebolo možné identifikovať. 17. augusta zadržali Grahama, ktorý tvrdil, že mŕtvoly tam už boli, keď sa do bytu nasťahoval. Nakoniec priznal, že zabil 7 žien, všetky uškrtil a pohlavne zneužil. 6 bolo v spálni a siedma obeť na streche domu. Bol usvedčený zo siedmich vrážd a v roku 1988 odsúdený na doživotie.
Na obrázku je posledná strana z 8 stranového milostného listu, ktorý napísal Graham z väzenia svojej obdivovateľke 4.1.2010.John Lotter John Lotter - vrah Teeny Brandon
Nar. 1971 je americký vrah, ktorý spolu s komplicom Thomasom Nissenom zavraždil v roku 1993 transexuála Teenu Renae Brandon (1972-1993). Johna Lottera odsúdili na trest smrti, proti ktorému sa odvolal. Thomasa Nissen spolupracoval pri procese s obžalobou a teraz si odpykáva trest doživotného väzenia. Na základe týchto udalostí vznikol film Chlapci neplačú pod režisérskym vedením Kimberly Peirce a v hlavnej úlohe s Hillary Swank. Film bol nakrútený v roku 1999 a ocenený Zlatým glóbusom a Oscarom pre hlavnú predstaviteľku.
Na obrázku je list, ktorý napísal John L. Lotter z väzenia 9. apríla 2008.The envelope written by Christa Pike The envelope written by Christa Pike Christa Pike
Nar. 1976 je americká vrahyňa, ktorá je najmladšou ženou odsúdenou na trest smrti. Naplánovala vraždu svojej domnelej sokyne, spolužiačky Colleen Sleammer, o ktorej si myslela, že jej chce prebrať priateľa. 12. januára 1995 Christa s dvomi spolužiakmi vylákali Colleen mimo internát do lesa a tam na ňu zaútočili. Christa jej rozbila hlavu kusom asfaltu a v ruke jej zostal kus lebky. S týmto sa chválila v okolí školy a do 36 hodín po vražde boli všetci traja násilníci zatknutí. Christa bola odsúdená na trest smrti. Odvtedy sa rôznymi obštrukciami snaží buď obnoviť súdny proces alebo skomplikovať vykonanie trestu. V roku 2001 s pomocou spoluväzenkyne napadla Patriciu Jones a snažila sa ju uškrtiť šnúrkou od topánok. Za pokus o vraždu prvého stupňa bola v roku 2004 počas pobytu vo väzení odsúdená na ďalší trest.
Na obrázku je obálka, ktorú vypísala Christa Pike z väzenia 10. augusta 2001.

Náboženstvo , Móda,zábava , Obchod,ekonomika , Veda,medicína , FBI,špióni , Krimi

Page up