Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !



Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím



Nezvestní


Nezvestní (angl. Lost - Stratení) je americký dobrodružno-dramatický televízny seriál o osudoch účastníkov leteckej havárie, ktorý sa odohráva na záhadnom tropickom ostrove.Seriál vytvorili Jeffrey Lieber,J.J.Abramsa Damon Lindelof.Produkuje ho spoločnosť Bad Robot Productions a Touchstone Television a vysiela ABC. Hudbu skomponoval Michael Giacchino.Seriál sa natáčal na Havajských ostrovoch. Kvôli veľkému štábu a drahým exteriérom je to jeden z najdrahších seriálov v histórii.
Vysielanie sa v USA začalo v septembri 2004. Seriál tam dosahuje veľmi vysoké čísla sledovanosti. Tretia séria,ktorá sa vysielala v rokoch 2006 a 2007 bola rozdelená na dve časti - prvá (6 epizód) na jeseň 2006 a druhá (17 epizód) od februára 2007. Vysielanie štvrtej série bolo tiež rozdelené na dve časti kvôli štrajku scenáristov.Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005,ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete,okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006,na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles,seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005.Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox).
Na Slovensku sa seriál začal vysielať na obrazovkách TV JOJ od 12. februára 2006. Od septembra 2006 sa vysielala druhá séria. Posledná epizóda druhej série bola odvysielaná 03. novembra 2006.

"Lost"
Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442
USA

Josh Holloway Josh Holloway
James Sawyer Ford
Nar. 1969. Patrí medzi päťdesiat najkrajších ľudí sveta. Do tejto päťdesiatky ho zvolil časopis People v roku 2005. Dlhé roky strávil na modelingovom móle.Hral v rôznych reklamách a nechal sa dokonca nakopať do zadku vo videoklipe Aerosmith - Cryin. Vždy si nájde čas na svoju manželku Yessicu a na svoje koníčky -snowboard alebo motokros.


Harold Perrineau Jr. Harold Perrineau Jr.
Michael Dawson
Nar. 1968. Od konca 80.rokov sa objavoval vo filme vo vedľajších úlohách. Presadil sa až v obidvoch pokačovaniach matrixu ako ukecaný pilot Linka.Potom si zahral v seriáli Lost.Z filmografie : Krv a víno, Na ostrie noža, Zločinec.



Matthew Fox Matthew Fox
Dr.Jack Shephard
Nar. 1966. Matt začal študovať na Deerfieldskej akadémii v Massachusetts rok po strednej škole,skôr ako sa zapísal na kolumbíjsku univerzitu. Istý čas uvažoval aj o práci na Wall Street, matka jeho priateľky ho však presvedčila,aby skúsil popri škole aj dráhu modela, ktorá sa viazala k televízii.T ak sa jeho dráha herca pomaly začala. Študoval herectvo dva roky na Škole filmu a televízie v New York City. V súčasnosti žije s rodinou na Hawaii. Z filmografie : Party of Five,Návrat na vrchol.


Daniel Dae Kim Daniel Dae Kim
Jin-Soo Kwon
Nar. 1968. Tu hrá prvý raz seba, teda Kórejčana. Predtým ho obsadzovali do role aziata. Iiróniou je, že v seriáli hovorí len po kórejsky i keď svoj rodný jazyk ovláda len minimálne, pretože väčšinu svojho života strávil v USA. Pred kariérou investičného bankára dal nakoniec prednosť umeniu. Herectvo čiastočne vyštudoval na dvoch univerzitách. Je ženatý, má dve deti a k jeho najväčším hereckým vzorom patria Jonathan Price Denzel Washington a Robert De Niro. Z filmogafie : Americký Shaolin, Crash, Spider-Man 2, Hulk.


Malcolm David Kelley Malcolm David Kelley
Walter Lloyd
Nar. 1992. Malý talent s menom hudobného magnáta nie je vo svete filmu žiadnym zelenáčom. Má na svojom konte dva nemalé filmové zárezy, hosťovanie v niekoľkých slušných seriáloch (Judging Amy, Malcom in the Middle). Tyká si vo videoklipe so Snoop Dogom a v reklamách presviedčal vrstevníkov, aby si kúpili Cap´n Crunch či Kool Aid. To všetko stihol za trinásť rokov, pričom na začiatku musel bojovať s ťažkou nepriazňou osudu, keď ho po pôrode dali na adopciu a nová rodina sa ho ujala až po trinástich mesiacoch. Z ťažkých podmienok však zvyčajne pochádzajú najväčšie osobnosti a ak malý Malcolm neurobí kariéru vo filme, futbale či basketbale, tak určite v politike, kde sa na prekvapenie v poslednom čase veľmi aktívne pohybuje.


Yoon-jin Kim Yoon-jin Kim
Sun-hwa Kwon
Nar. 1973. Spolu s rodinou sa presťahovala do New Yorku. Dva roky cvičila balet (Afrokaribská a Pekingská opera), vláda niekoľko bojových umení ako napr.(tae kwon do, boj s mečom aj bez zbrane), vydala knihu japonských fotografií a je tvárou japonskej kozmetickej firmy Kanebo.Všetky filmy nakrútila mimo USA, buď v Kórei alebo v Japonsku.V okamihu,keď získala rolu v Nezvestných, už bola v krajine vychádzajúceho slnka veľmi populárnou hviezdou. Z filmografie : Swiri, Iron Palm, Yesterday.


Jeff Fahey Autograph Jeff Fahey Jeff Fahey
Lapidus
Nar. 1952. Fahey začal svoju hereckú kariéru štipendiom v súbore Joffrey balet na Broadway a hral v rôznych mydlových operách. V roku 1985 prijal úlohu darebáka Tyreea v Silveradovi. Preslávil sa v Trávnikárovi a odvtedy sa sporadicky objavuje vo veľkorozpočtových snímkach, aj vo filmoch malého významu. 28. augusta 2007 vyhlásil, že bude účinkovať v štvrtej sérii Nezvestných (Lost). Z ďalších filmov:Vražedná túžba, Dlhý pád, Hijack, Odhalanie, Trávnikár, Modrý démon.

Jeff Fahey
c/o Jeff Goldberg Management
817 Monte Leon Drive
Beverly Hills,CA 90210,USA






Obsah

Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla,je uväznených na opustenom ostrove. k chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Novodobým stroskotancom stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov,ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém.
Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov,na ktorom uviazli,zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili.
Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLY) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami,teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. vojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Ayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami,ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková.
James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), ajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Rutheford (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia. A jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVIN), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (z oficiálneho textu distributora)











Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím