Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímRím


Rím je výpravná sága z originálnej produkcie HBO, ktorej hrdinami sú dvaja obyčajní rímski vojaci, Lucius Vorenus a Titus Pullo, ktorí sa náhodne zapletú do historických udalostí starovekého Ríma. Píše sa rok 52 pred Kristom. Štyri storočia po vzniku republiky je Rím najbohatšie mesto sveta, centrum rozľahlej ríše a kozmopolitná metropola, v ktorej žije milión obyvateľov. Republika vznikla na základoch rozdelení moci, čo chránilo spoločnosť pred absolutizmom. Teraz sa však toto zriadenie rozpadá a pohlcuje ho najmä korupcia.
Po ôsmich rokoch vojny Gaius Julius Caesar dobyl a obsadil územia Galov a teraz sa vracia do Ríma. Privádza so sebou légie vojakov, len jemu oddaných mužov, ktorí v bojoch získali neuveriteľné bohatstvo. Najmä otrokov a zlato. Vojvodca chce presadiť populistický program s radikálnymi sociálnymi zmenami. Aristokracia je zhrozená. Vyhráža Caesarovi, že ho obžaluje z vojnových zločinov, ak so svojimi vojakmi vstúpi do Ríma. Mocenskú rovnováhu udržuje Senát, kde má Caesar starého priateľa, spojenca a učiteľa menom Pompeius Magnus...

Originálny názov: The Rome
dráma / vojnový / historický / USA / VB / Taliansko / 2005 - 2007 / epizóda cca 52 minút x 22

Hrajú: Polly Walker (Atia), Kenneth Cranham (Pompeius Magnus), Kevin McKidd (Atia), Lindsay Duncan (Servilia), Kerry Condon (Octavia), Max Pirkis (Gaius Octavianus ml.), James Purefoy (Marcus Antonius), Ciarán Hinds (Gaius Julius Caesar), Tobias Menzies (Marcus Junius Brutus), Rick Warden (Quintus Pompeius), Ray Stevenson (Titus Pullo), Zuleikha Robinson (Gaia), David Bamber (Marcus Tullius Cicero), Lyndsey Marshal (Cleopatra), Allen Leech (Marcus Vipsanius), Simon Woods (Gaius Octavianus st.), Indira Varma (Niobe), Chiara Mastalli (Eirene), Nicholas Woodeson (Posca), Lee Boardman(Timon), Karl Johnson (Porcius Cato) a ďalší.

Zaujímavosti
* Seriál Rím sa stal najdrahším seriálom všetkých čias s rozpočtom okolo 100 miliónov dolárov, ktoré sú rozložené do 12 častí prvej série.
* Pri nakrúcaní bolo využitých 250 tuník (spodný odev starých Rimanov), z ktorých každá vážila 18 kg. Bolo použitých aj 50 legionárskych kyrysov - anatomicky tvarované brnenie hornej časti tela (Lorica muscula). Mal dve časti : náprsnú a chrbátovú.
* Ručne vyrobená bola od každého druhu len jedna zbroj. Ostatné repliky boli vyrobené v Indii.
Špeciálne pre seriál bolo návrhárkou April Ferry navrhnutých viac ako 4000 druhov ošatenia.
* Z Bulharska bolo dovezených 1250 párov dobovej obuvi.
* Filmová kulisa Fórum Romanum zodpovedá 60% jej skutočnej veľkosti. Do kulisy boli zakomponované aj 200 rokov staré olivovníky.
* V scéne Caesarovho víťazstva je 750 komparzistov.
* Prvá séria zodpovedá rokom 52 pred.n.l.-44 pred.n.l. a druhá séria 44 pred.n.l.-30 pred.n.l.
* Všetky lampy a fakle v scénach boli poháňané benzínom a viedli k nim skryté hadice.

Zdroj : www.serialzone.cz


Ciáran Hinds Ciáran Hinds
(Gaius Julius Caesar)
Nar. 1953 v Severnom Írsku. Je synom lekára a učiteľky. Počas štúdií na strednej škole sa venoval aj írskym tancom. Po St. Malachy's College začal študovať právo na Queen's University, ale oveľa viac sa mu zapáčilo herectvo a prestúpil na Kráľovskú akadémiu dramatických umení. Svoju profesionálnu hereckú kariéru zažal v roku 1976 v Glasgow Citizens' Theatre. Počas tohto pôsobenia spolupracoval na viacerých významných divadelných projektoch. Na filmovom plátne debutoval v roku 1981 filmom Excalibur, ktorý bol odrazovým mostíkom aj pre Liama Neesona. Ciáran Hinds Po tomto filme si dal väčšiu prestávku. Venoval sa prevažne divadelnej scéne. V roku 1989 sa na obrazovky vrátil seriálom Mahabharata. Nakrútil aj veľa televíznych filmov. K jeho najznámejším filmom patria Mníchov, Harry Potter a dary smrti II., Čierna krv, Ivanhoe, Miami Vice. V seriáli Rím sa zskvel v jednej z hlavných postáv ako Gaius Julius Caesar.

Cirián Hinds
c/o Danzel & Beresford Ltd.,
26 Adstwood Mews
London SW7 4DE, UK


Ray Stevenson Ray Stevenson Ray Stevenson
(Titus Pullo)
Nar. 1964 je írsky herec. Jeho matka bola Írka a otec Francúz. Skôr, ako sa stal hercom, pracoval ako interiérový dizajnér. Vyštudoval hereckú školu Old Vic Theatre a za svoj herecký vzor považuje Johna Malkovicha. Hoci už natočil desiatky filmov a seriálov, u nás je známy len z tých najvýznamnejších - Kráľ Artuš, Upírov pomocník, Traja mušketieri, Thor, G.I.Joe 2: Odveta, Kat: Bojová zóna, Bunker smrti a zo seriálov Rím a Dexter.Indira Varma Indira Varma
(Niobe)

Nar. 1973 je britská herečka. Za svoj exotický zjav vďačí svojmu otcovi, ktorý bol Ind. Matka pochádza zo Švajčiarska. V rokoch 1992-1995 vyštudovala Kráľovskú akadémiu dramatických umení v Londýne. Objavila sa uz vo viac ako 30 filmoch a seriáloch. V seriáli Rím predstavuje Niobe, manželku vojaka Lucia Vorenusa. Zo seriálov, v ktorých účinkovala vyberáme Zločinné úmysly, Opačné pohlavie, Prefíkaná banda, Kosti. Z filmov sú to 3 libry, Základný inštinkt 2, Moja veľká indická svadba, Sex 100+1, Moses Jones, Vo vnútri škatule.

Indira Varma
c/o Gordon & French
12-13 Poland Street
London W1F 8QB, UK


Simon Woods Simon Woods Simon Woods
(Gaius Octavianus st.)

Nar. 1980 je britský herec. Študoval na niekoľkých britských prestížnych školách. K herectvu sa dostal vďaka svojej kamarátke a priateľke Rosamund Pike. Prvýkrát sa na obrazovkách objavil v štvordielnej dráme Cambridge Spies. Hoci Simon dostával pomerne významné vedľajšie úlohy, do povedomia divákov sa dostal až v roku 2003, kedy ho objavil režisér Joe Wright a zveril mu úlohu kapitána Johna Churchilla v biografii Karol II. - Moc a vášeň. O dva roky neskôr ho Wright obsadil do úlohy pána Bingleyho vo veľmi úspešnej filmovej adaptácii románu Pýcha a predsudok. Ďalší film, v ktorom stvárnil mladého, bohatého, namysleného a trochu pojašeného Edwarda Vandermana III. bola romanca Penelope. Významnejšiu rolu získal v historickom seriáli Cranford. V roku 2005 sa blysol v jednom z najdrahších seriálov vôbec - v seriáli Rím, kde predstavoval Gaiusa Octaviana (staršieho).

Simon Woods
c/o Independent Talent Group Ltd.
Oxford House,76 Oxford Street
London W1D 1BS, UK


James Purefoy James Purefoy James Purefoy
(Marcus Antonius)
Nar. 1964 je britský herec. Vyštudoval dramatickú školu Central School of Speech and Drama a ihneď po skončení školy začal účinkovať v divadlách. Pred kamerou debutoval v roku 1991 v televíznom filme Záhada Boscombského údolia, kde stvárnil hlavnú rolu Jamesa McCarthyho. Po neúspešných deviatich rokoch v rôznych seriáloch a televíznych filmoch na seba po prvýkrát výraznejšie upozornil ako Carlo v snímke Možno miláčik. O rok neskôr zažiaril po boku Heatha Ledgera v Príbehu rytiera a ďalšie ponuky sa len tak hrnuli. Medzi jeho ďalšie úspešné filmy môžme spomenúť Resident Evil, Trh márnosti, Solomon Kane a seriály Rím a The Philanthropist.

James Purefoy
c/o ICM, Oxford House
76 Oxford street, london W1D 1BS, UK


Lee Boardman Lee Boardman Lee Boardman
(Timon)

Nar. 1972 je britský herec. Vyštudoval Oxfordskú školu dramatických umení. Do roku 2009 hrával väčšinou v televíznych seriáloch. Ostatné roky sa mu darí aj vo filme : Kšeft za všetky prachy, Being Sold, Leila, Londýnsky gangster. Pri natáčaní Coronation Streets sa zoznámil so svojou manželkou, herečkou Jennifer James. Vo voľnom čase Lee rád spieva, hrá futbal, rugby i squash. V seriáli Rím zosobňuje postavu Žida Timona, milenca a spojemca Atie, ktorý je najímaný na mnoho špinavých úloh.

Lee Boardman
c/o Ken McReddie Associates
11 Connaught Place
London W2 2ET, UK


Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím