Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímAkty X


X-Files Autograph Akty X
Akty X je americký televízny seriál, ktorého autorom je producent Chris Carter. Pilotná epizóda mala v USA premiéru 10. septembra 1993 a posledná epizóda mala premiéru 19. mája 2002. Seriál získal mnohé ocenenia, medzi inými Peabody Award a Emmy Award. Seriál bol prvým významnejším hitom Americkej siete FOX, a jeho hlavné charakteristiky a slogany (napr.: "Pravda je tam vonku“, "Neverte nikomu" a "Chcem veriť") sa stali veľmi populárnymi. Spolu vzniklo deväť sérií Aktov X a celosvetový úspech seriálu a jeho veľká popularita viedli aj ku vzniku celovečerného filmu, ktorý mal v kinách v USA premiéru 19. júna 1998.

Ústrednými postavami seriálu sú agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny) a Dana Scullyová (Gillian Anderson), ktorí spolupracujú na vyšetrovaní kriminálnych prípadov, ktoré boli zaradené medzi takzvané „Akty X“, čo sú prípady, ktoré sa vyšetrovateľom FBI nepodarilo objasniť konvenčnými vyšetrovacími postupmi. Agenti Mulder a Scullyová sa pri snahe o objasnenie týchto prípadov stretávajú s pôsobením paranormálnych javov a odhaľujú celosvetové vládne sprisahanie na utajenie existencie mimozemského života.

Kompletný seriál je dnes divákom okrem televíznych repríz prístupný predovšetkým vo forme DVD kolekcií, ktoré obsahujú všetkých 201 epizód. Seriál okrem iného viedol k vydaniu videokaziet s jeho epizódami, ku vzniku mnohých kníh, videohier, hudobných albumov, priamo alebo nepriamo viedol ku vzniku iných televíznych seriálov a stal sa ikonou viacerých svetových kultúr 90. rokov 20. storočia. Dnes po celom svete odkaz Aktov X šíria najmä ich fanúšikovia, ktorí si hovoria X-Philes.

David Duchovny
Melanie Greene Management
425 North Robertson Blvd.
Los Angeles, CA 90048, USA
Gillian Anderson
Envision Entertainment
9255 Sunset Blvd., Suite 300
Los Angeles, CA 90069, USA


Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím


>