Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímPriatelia

Friends Priatelia (v angličtine Friends) je jedným z najpopulárnejších televíznych seriálov z konca 90. rokov 20. storočia.Seriál zobrazuje život šiestich mladých ľudí žijúcich v Greenwich Village v New Yorku, ktorí sa navzájom poznajú a riešia spoločné problémy.
Seriál bol vyrobený v produkcii Bright/Kauffman/Crane Productions v spolupráci s Warner Bros. Television pre NBC v USA. Prvá epizóda z desiatich sérií bola vysielaná na televíznej stanici NBC 22. septembra 1994, posledná 6. mája 2004.

Priatelia sú jedným z najúspešnejších televíznych sitcomov v dejinách USA,každý zo šiestich protagonistov zarábal za jednu dokončenú epizódu 1 milión dolárov. Tridsaťsekundový reklamný spot v záverečnej epizóde stál dva milióny amerických dolárov. DVD zo záznamom poslednej epizódy bolo vydané päť dní po jej odvysielaní.

Osoby a obsadenie :
Jennifer Aniston hrá Rachel Greenovú, čašníčku, ktorá neskôr urobí keriéru v oblasti módy.Courtney Cox predstavuje Moniku Gellerovú, neurotickú šéfkuchárku, sestru Rossa Gellera, ktorého stvárňuje David Schwimmer.Ross je paleontolón,neskôr profesor na vysokej škole. Excentrickú masérku Phoebe Buffayovú hrá Lisa Kudrow, neúspešného herca Joeyho Tribbianoho Matt LeBlanc a Chandlera Binga, úradníka a neskôr manžela Moniky Gellerovej predstavuje Matthew Perry.

Príbeh seriálu je založený na životoch partie šiestich priateľov: rozmaznaného ockovho dievčatka, snažiaceho sa nájsť seba samú Rachel Greenovej; šéfkuchárky závislej na čistote Monike Gellerovej; permanentne nešťastne zamilovanom vtipkárovi, pracujúcom v kancelárii Chandlerovi Bingovi; nevzdelanom hercovi a zvodcovi žien Joey Tribianim; často sa rozvádzajúcom paleontológovi Rossovi Gellerovi a bláznivej, vždy pozitívne naladenej masérke spievajúcej folkové piesne Phoebe Buffayovej.


Zdroj : http://sk.wikipedia.org/


UPOZORNENIE - adresy pri hlavných predstaviteľov NIE SÚ OVERENÉ !

Jennifer Aniston
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.
Suite 350
Beverly Hills, CA 90212
USA
Courtney Cox
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.
Suite 350
Beverly Hills, CA 90212
USA
Matt LeBlanc
Fort Hill Productions
4000 Warner Blvd
Bldg. 138
Room 1102
Burbank, CA 91512
USA
Lisa Kudrow
Howard Entertainment
10850 Wilshire Blvd.
Suite 1260
Los Angeles, CA 90024
USA
Matthew Perry
Doug Chapin Management
1416 Havenhurst Drive
Apt Gf1
West Hollywood, CA 90046-3884
USAFrasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím