Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímM * A * S * H *


M*A*S*H je komediálny americký televízny seriál z prostredia americkej poľnej nemocnice (MASH - Mobile Army Surgical Hospital) počas vojny v Kórei.
Považuje sa za jeden z najúspešnejších TV seriálov v histórii. Od septembra 1972 do februára 1983 bolo natočených spolu 251 dielov. Väčšina dielov má minutáž do 25 minút. Základom bola kniha od Richarda Hornbergera (používajúceho pseudonym Richard Hooker) o fiktívnej jednotke mobilnej armádnej nemocnice, ktorá v 50. rokoch pracovala v Kórei.


Wayne Rogers Autograph Wayne Rogers
(kapitán "Trapper" John McIntyre)

(1933-2016) Potom, čo opustil M*A*S*H, bola na Wayna Rogersa podaná žaloba za porušenie zmluvných podmienok. Jeho prípad bol nakoniec zamietnutý,lebo sa ukázalo, že v skutočnosti žiadnu zmluvu nemá. Wayne Rogers zažiaril tiež ako herec v snímke Ghost of Mississippi. Jeho hlavným zamestnaním je finančný poradca – pracuje pre mnoho známych hercov.


Alan Alda Autograph Alan Alda
(kapitán Benjamin Franklin "Hawkeye" Pierce)

Nar. 1936 v New Yorku. Zmluvu na účinkovanie v seriáli M*A*S*H podpísal len šesť hodín pred štartom nakrúcania pilotnej epizódy v roku 1972. Odvtedy celých jedenásť rokov pravidelne každý víkend cestoval z Los Angeles, kde sa nakrúcalo, do New Jersey, kde žila jeho manželka Arlene s dcérami. S cieľom ukázať v televíznom sitcome hrôzy vojny, si vo svojej zmluve vybojoval, aby sa aspoň jedna scéna každej epizódy odohrávala na operačnom sále priamo počas chirurgických zákrokov. Je jediným hercom, ktorý nechýbal ani v jednej epizóde seriálu a spolu s Lorettou Swit, predstaviteľkou majorky Margaret Houlihan, sa ako jediní objavili v pilotnej i záverečnej epizóde seriálu. Vďaka M*A*S*H-u má doma päť cien Emmy. Tri za herecký výkon a po jednej za réžiu a scenár. Ako prvá filmová osobnosť v histórii sa dokázal za účinkovanie v jedinom seriáli presadiť ako herec, režisér i scenárista. Doteraz bol 29-krát nominovaný na cenu Emmy, z toho 21 nominácií získal počas jedenástich rokov vysielania seriálu M*A*S*H. Alda je autorom alebo spoluautorom 20 epizód seriálu a 30 režíroval.


Loretta Swit Loretta Swit
(major Margaret "Šťabajzna" Houlihanová)

Nar. 1937 je americká televízna, filmová a divadelná herečka a príležitostná speváčka. Po príchode do Hollywoodu v roku 1970 začala vystupovať v televíznych seriáloch ako Gunsmoke, Mannix, Hawaii Five-O alebo Mission: Impossible. V roku 1972 získala po Sally Kellerman úlohu vrchnej sestry Margaret "šťabajzny" Houlihanovej v televíznom seriáli M*A*S*H*. Loretta, Alan Alda, Jamie Farr a William Christopher zostali v seriáli celých jedenásť rokov, až do jeho konca v roku 1982. Spoločne s Alanom Aldom boli jediní, ktorí sa objavili v pilotnom aj v záverečnom diele. Za túto úlohu bola desaťkrát nominovaná na cenu Emmy, ktorú získala v rokoch 1980 a 1982, a štyrikrát (neúspešne) na Zlatý glóbus. V roku 1989 získala svoju hviezdu na známom chodníku slávy.

Gary Burghoff Gary Burghoff
(desiatnik Radar O'Raily)

Nar. 1943. Vyštudoval vysokú školu a taktiež sa aktívne venoval hre na bicie. Najznámejší je zo seriálu M*A*S*H, kde vystupoval 7 sezón ako desiatnik Radar O'Raily. Za úlohu v rovnomennom filme bol nominovaný na cenu Emmy, ktorú v roku 1977 aj získal. Po opustení seriálu odmietal úlohy v seriáloch, venoval sa svojej kapele All-Stal Dixieland Jazz Band, s ktorou koncertoval po celých USA. Z ďalšej filmografie : Small Kill, Muž v kostýme Santa Clausa, Krajné medze.


Larry Linville Larry Linville
(major Frank Burns)

(1939-2000) americký herec, ktorý bol po celý svoj život najznámejší ako major Frank Marion Burns v seriáli M*A*S*H. Mal tri sestry a bol päťkrát ženatý. Keď doštudoval letecké inžinierstvo, odišiel v roku 1959 do Londýna, kde vyštudoval herectvo. Jeho prvá filmová rola bola vo filme M.D. Marcus Welby (1969). Z ďalších filmov : Kotch, To je vražda,napísala, Milión k jednej.


Harry Morgan Autograph Harry Morgan
(plukovník Sherman T.Potter)

(1915-2007) bol americký herec. Počas svojej hereckej kariéry v televízii a vo filme stvárnil mnoho postáv. Medzi tie najznámejšie patrí televízna postava Peteho Portera v seriáli Decembrová nevesta, ktorá je zároveň postavou komickou i dramatickou. Za postavu plukovníka Shermana T. Pottera v seráli M*A*S*H získal v roku 1980 ocenenie Emmy. Harry Morgan hraje i dnes a k jeho úspešným úlohám patrí profesor v seriáli Tretí kameň od Slnka. Inak si užíva dôchodok.


Jamie Farr Autograph Jamie Farr
(desiatnik Maxwell Klinger)

Nar. 1934,vlastným menom Jameel Joseph Farah, je americký televízny a filmový herec. Narodil sa v Tolede libanónsko - americkým rodičom. Pracoval ako šofér dodávky, poštový úradník, letecký úradník či ako robotník na farme. Najväčší úspech však dosiahol v MASHi, čo mu v roku 1985 vynieslo hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.


William Christopher Autograph William Christopher
(otec Francis Mulcahy)

Nar. 1932 v USA. So svojou ženou Barbarou má dvoch synov. Zaujímavosťou je, že aj keď v seriáli M*A*S*H hraje katolíckeho kňaza, v skutočnosti je metodista.


Mike Farrell Autograph Mike Farrell
(kapitán B.J. Hunnicutt)

Nar. 1939 v USA. V 50. rokoch odišiel na dva roky k námorníctvu, neskôr navštevoval univerzitu v Los Angeles a študoval herectvo u Jeffa Coreya. Potom,čo seriál M*A*S*H skončil, si Farell založil vlastnú produkciu. Produkoval napríklad celovečerný film Patch Adams s Robinom Williamsom v hlavnej úlohe. V súčasnosti je zástupcom riaditeľa Human Rights Watch v Kalifornii a hovorcom organizácie Concern/America. Pôsobil tiež ako osobitný vyslanec OSN pre utečencov. Objavil sa v seriáli Providence.


Allan Arbus Allan Arbus
(major Sidney Freeman)

(1918-2013) bol americký herec epizódnych rolí. Jeho najznámejšou filmovou rolou je major Sidney Freedman, psychiater v seriáli M*A*S*H. Po prvý raz sa v seriáli objavil v 2. sérii a celkovo si zahral v 11 epizódach. Z ďalšej filmografie : Posledné manželstvo v Amerike, Blázni a dobrovoľníci, Právo a poriadok, Polícia New York, Elektrický jazdec.
Seriál rieši z ľudskej stránky všetky atribúty života ako stret rozdielnych kultúr (Amerika-Ázia), spolužitie vojakov, ale aj vojnový fanatizmus. Autori seriálu sa nevyhýbali žiadnej téme a ich postoj možno vzhľadom na historické a politické reálie - prebiehajúcu vojnu vo Vietname možno označiť za veľmi odvážny.
V množstve dielov sa vystriedalo veľa budúcich hviezd Hollywoodu. Patril medzi nich napríklad aj Patrick Swayze. Jedinými postavami, ktoré sa objavovali po celý seriál boli Hawkeye (Alan Alda) a Margaret (Loretta Swit).
Hawkeye, doktor medicíny - špičkový chirurg, človek s veľkým srdcom nenávidiaci celú túto podľa neho nezmyselnú vojnu rozohráva okolo seba množstvo nepredvídateľných príhod. Pomáhajú mu v tom perfektní partneri hlavne Trapper (Wayne Rogers) jeho kolega, tiež chirurg.
Po jeho odchode ho nahradil BJ (Mike Farrell).Ich spoločný spolubývajúci bol major Frank Burns (Larry Linville). Frank Burns bola zvláštna postava s množstvom negatívnych vlastností,z ktorej si niekto stále uťahoval a on sa za to ostatným mstil tyraniou vojakov a bonzovaním.Bol síce ženatý,ale zároveň bol tajným milencom majorky Margaret Hullihanovej - hlavnej sestry a hoci o ich vzťahu vedeli všetci,nepriznávali to.
Kapitáni Hawkeye Trapper (BJ) a ich spoločný nepriateľ major Frank Burns žijúci v Bažine (zelenom stane) so svojou kolónou, kde vyrábali alkohol, ktorého nikdy nebolo dosť boli skvelá trojka. Žili tam skoro ako pes s mačkou v jednej búde. Neskôr Franka nahradil nadradený Charles Emerson Winchester III (David Ogden Stiers), považujúci sa za bohatú modrú krv z Bostonu. Napriek tomu Charles bol úžasný človek, s množstvom pozitív.Priniesol do seriálu zmenu a oživenie.
„Radar“ O'Raily (Gary Burghoff) bol významnou postavou tohoto seriálu. Nevinný mladíček s okuliarmi,ktorý neskôr vlastne nechtiac ovládal jednotku a tá by si neho nevedela dať rady.Bol administratívnym pracovníkom a jeho nevinnosť a postupné objavovanie seba ako muža prinášali množstvo zaujímavých príhod.Prezývka Radar vznikla z toho, že mával predtuchy, čo sa stane.Oznamoval dopredu prílet vrtulníkov, sanitiek a často uhádol, čo dotyčný chcel povedať hoci to ešte nepovedal.
Veliteľmi jednotky boli Dr. Henry Blake (McLean Stevenson),tiež chirurg,odišiel po asi 80 dieloch tak,že pri odlete domov jeho lietadlo zostrelili.Po oznámení tejto správy - počas operácie - svoj smútok,zdesenie a slzy herci nehrali,ale bolo skutočne úprimné. Scénaristi a režisér im totiž neprezradili,čo sa bude diať v nasledujúcich okamihoch.
Henryho nahradil Frank Burns a potom prišiel „zelený mozok“ plukovník Potter (Harry Morgan).Plukovník Potter - kavalerista bol vojakom od prvej svetovej vojny a vzbudzoval v predstavách Radara a chirurgov Hawkeya a Trappera hrôzu. Po úžasneom a na predpisy kašľúcom Henrym to bol vojak od kosti.Na prekvapenie všetkých, po prvej spoločnej operácii a následnej pijatike v Bažine zistili,že plukovník Potter je fajn chlap a dobrý parťák. otiahol to s MASH-om až dokonca seriálu a aj vojny.
Otec Mulcahy (William Christopher) bol katolícky kňaz slúžiaci v jednotke.Spestrením bolo množstvo rôznych ďalších postáv pohybujúcich sa v pozadí,ktoré občas dostali viac aj priestoru napr. plukovník Flagg, Klinger (Jamie Farr) atď.

Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím