Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !Frasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , RímZúfalé manželky


Zúfalé manželky

Komediálny seriál Zúfalé manželky, plný čierneho humoru, prináša pohľad na predmestie, kde intímne časti životov žien v domácnosti nie sú vždy pokojné a harmonické, ako sa to zdá na prvý pohľad. Každý ukrýva nejaké väčšie či menšie tajomstvo. Takisto aj ulica Wisteria Lane vyzerá ako tiché miesto bez konfliktov, no opak je pravdou.
Prvá odvysielaná premiéra bola 3.októbra 2004 v USA. Vysielala ho americká televízia ABC a pozrelo si ju 23 miliónov divákov.O tom, že tento seriál si získal veľa priaznivcov, svedčia mnohé ocenenia: 3 Zlaté glóbusy,6 cien Emmy, ale aj ďalších 20 ocenení a 55 nominácií v anketách venujúcich sa televíznej tvorbe. Výkonným producentom a tvorcom seriálu je Marc Cherry.
Seriál zaujal divákov predovšetkým neopozeranými príbehmi, sviežim a vtipným pohľadom na život súčasných žien a v neposlednom rade i výborným hereckým obsadením.

Dej, postavy a herci :

Seriál začína odchodom Mary Alice Young (Brenda Strong) na druhý svet. Mary Alice spácha samovraždu a tak opúšťa svoj dokonalý dom, ktorý stojí na kúzelnom predmestí. V tejto chvíli ale nás privádza do života svojej rodiny, priateľov a susedov a zo svojho nadhľadu komentuje celé dianie. Jej malý okruh priateliek sa diví,ako je možné,že niekto z najbližších môže urobiť niečo také neuvážené… a špinavé. Vystupuje tu Susan Mayer (Teri Hatcher), rozvedená a osamelá matka, ktorá je pre lásku schopná urobiť čokoľvek. Ďalej je tu Lynette Scavo (Felicity Huffman), žena, ktorá pracovala pre správnu radu z nudy a ktorá sa vo vnútri stretáva s pocitom strachu matky štyroch nezvládnuteľných detí, ďalej Bree Van De Kamp (Marcia Cross), dokonalá manželka a perfekcionalistka v domácnosti, ale aj Martha Stewart, závislá na steroidoch, ktorej rodina je v štádiu vzbury a Gabrielle Solis (Eva Longoria), exmodelka, ktorá má v živote všetko, čo si zmyslela – bohatého manžela i veľký dom. Takže načo jej je 17 ročný záhradník (Jesse Metcalfe)? Potom sú tu ich susedia včítane niekoľkonásobne rozvedenej Edie Britt (Nicolette Sheridan), ktorej romantické úlovky nenechajú nikoho chladným....UPOZORNENIE - adresy pri profiloch NIE SÚ OVERENÉ !


Marcia Cross Marcia Cross
Nar. 1962 je vyštudovaná psychologička. Pred účinkovaním v Zúfalých manželkách ju slovenskí diváci mohli vídať napríklad v seriáloch Everwood ako Dr. Lindu Abbottovú a ako psychicky labilnú Dr. Kimberley Shawovú v Melrose Place. V roku 2005 bola nominovaná na cenu Golden Globe v kategórii najlepšia herečka a na cenu Emmy v kategórii komediálnych seriálov. Tiež sme ju mohli vidieť vo filmoch Posledné dni Franka a Jessie Jamesových, Život v strachu, Vždy povedz zbohom, Tanec v semptembri, Zlý vplyv.

Marcia Cross
c/o Framework Entertainment
9057 Nemo Street, Suite C
West Hollywood,CA 90069, USA


Eva Langoria Eva Longoria
Nar. 1972 pochádza zo štyroch sestrier a vyrastala na ranči v Texase. Má titul bakalár v Kineziológii (One Brain - metóda jednotného mozgu sa zaoberá hľadaním príčin problémov a odstránením bariér, ktoré v nás boli naprogramované v minulosti). Po ukončení štúdia si zahrala v seriáloch The Bold and the Beautiful, General Hospital a Beverly Hills, 90210. Neskôr prišli filmy Harsh Times s Christianom Baleom,ktorý bol nedávno prijatý na Torontský filmový festival.Ďalej snímka The Sentinel,v ktorom hrá aj Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Besinger. Tiež sa objavila vo filme týždňa CBC The Dead Will Tell...

Eva Longoria
c/o Thruline Entertainment
9250 Wilshire Blvd, Ground Floor
Beverly Hills,CA 90212,USA


Dana Delany
Nar. 1956 je americká filmová, divadelná a televízna herečka. Prelomovým sa pre ňu stal rok 1988, keď sa až do roku 1991 objavovala týždenne na obrazovke v seriáli China Beach. V roku 1998 prišlo jej osudné odmietnutie roly v seriáli. Odmietla postavu Carrie Bradshaw v seriáli Sex v meste a svoju životnú rolu dostala Sarah Jessica Parker. Po roku 2000 pokračovala Dana Delany v práci v mnohých televíznych projektoch. V rokoch 2004 až 2006 hrala v epizódach seriálov Zákon a poriadok, Kojak, Kauzy z Bostonu, Battlestar Galactica. V roku 2004 prišlo ďalšie veľké seriálové odmietnutie. Producent pripravovaného seriálu Zúfalé manželky hľadal predstaviteľku pre rolu Bree. Dana Delany úlohu odmietla a na jej miesto sa dostala Marcia Cross. Manželky vyleteli na vrchol vlny popularity a sledovanosti. Ale stať sa jednou z gazdiniek z Wisteria Lane sa Dane Delany nakoniec predsa len podarilo, keď sa do ulice prisťahovala nová susedka s jej tvárou. Katherine Mayfair sa z pôvodne epizódnej úlohy vo štvrtej sérii zaradila medzi stálych obyvateľov ulice.

Dana Delany
"Desperate Housewives"
Touchstone Television
100 Universal City Plaza,Bldg. 2128, Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Ricardo Chavira Ricardo Chavira
Nar. 1971 je americký herec. V televízii sa pred Zúfalými manželkami objavil v seriáloch The Grubbs, Odpočívaj v pokoji a The Division. Medzi hosťovské role patria seriály Joan of Arcadia, Kingpin, 24, JAG, NYPD Blue a dva ďaľšie seriály Stevena Bochcoa: Philly a City of Angels. Ricardo zažiaril v Tracers v podaní Odyssey Divadla v Los Angeles a pracoval v niektorých regionálnych divadlách. Úspech v Zúfalých manželkách mu dal možnosť pomôcť v boji proti rakovine prsníka. V San Antoniu je čestným hovorcom pre Nadáciu rakoviny prsníka Susan G. Komenovej. Z ďalších filmov : Chasing 3000, Piraňa, Superman/Batman: Public Enemies, Days of Wrath, Pevnosť Alamo.

Ricardo Chavira
c/o Gilbertson-Kincaid Management
1334 3rd Street Promenade,Suite 207
Santa Monica,CA 90401,USA


Andrea Bowen Andrea Bowen
Nar. 1990 svoju hereckú kariéru začala už ako 6 ročná na Brodwayi v New Yorku. Zatiaľ čo vystupovala na Brodwayi, začala zároveň hrať v hosťovských rolách v seriáloch ako Law & Order a Third Watch a vo filmoch New York Crossing a Highball. Andrea teraz žije v Los Angeles a nedávno začala pracovať už na tretej sérii Desperate Housewives, kde hrá Julie Mayer - dcéru Susan Mayer. V tomto roku vyhrala aj cenu SAG za Najlepšie zostavenie hercov v komediálnom seriáli.. Pred Desperate Housewives hrala postavu Zooey Glass v seriáli stanice ABC: That Was Then. Hrala tiež 12-ročnú Riley Ellis s rozumom génia ako vedľajšiu úlohu v Boston Public stanice Fox a okrem toho sa objavila v mnohých príležitostných úlohách v iných seriáloch v skutočne širokej škále postáv.

Andrea Bowen
"Desperate Housewives"
c/o Touchstone Television
100 Universal City Plaza, Bldg. 2128, Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Mark Moses Mark Moses
Nar.1958 je americký herec, ktorý svoju kariéru začal v televízii a divadle. Pôsobil tiež na Broadway a v opere. Spolupracoval s niekoľkými svetovými režisérmi na významných filmoch. Napríklad s Oliverom Stoneom. Avšak do širšieho povedomia publika sa zapísal až ako Paul Young v seriáli Zúfalé manželky . Jeho rozsiahly zoznam divadelných úloh zahŕňa Slab Boys na Broadwayi, Love's Labors Lost na Shakespearovom festivale v New Yorku a Our Country's Good na Mark Taper Forum. Z filmografie : Agent v sukni 2, Doors, Mŕtvy alebo živý, Čata, Vesmírne preteky.

Mark Moses
c/o Aquarius PR
P.O. Box 56477
Sherman Oaks,CA 91413,USA


Shawn Pyfrom Shawn Pyfrom
Nar. 1986 je americký herec. Shawn rozvíril hladinu ako Andrew Van de Kamp-spurný syn Marcie Cross v Zúfalých manželkách je označovaný ako jedna z najjasnejšie vychádzajúcich hviezd Hollywoodu. Tento mladý herec sa objavil v epizóde 7th Heaven ako dieťa s Tourettovým syndrómom, v na Emmy nominovanej epizóde seriálu Touched by an Angel ako malý židovský chlapec a vo Filme týždňa stanice ABC: Come On Get Happy: The Partridge Family Story, kde hral vľúdneho Dannyho Bonaduceho. Pred Zýfalými manželkami hral vo vedľajších úlohách v komédii Still Standing a v hite 8 Simple Rules. Zahral si vo filmoch ako Pay It Forward s Helen Hunt a Kevinom Spaceyim, v kanadskej komédii A Day in the Life a v Disneyho Max Keeble's Big Move. U nás mse ho mohli vidieť v snímkach Môj manžel je chlpatý pes a Trieda číslo 402.

Shawn Pyfrom
c/o Podwall Entertainment
710 N. Orlando Avenue,Loft 203
West Hollywood,CA 90069,USA


Kyle Maclachlan Kyle Maclachlan
Nar. 1959 je americký herec. Svoju profesionálnu hereckú kariéru začal Kyle úlohou Romea v inscenácii Romeo a Júlia na Oregon Shakespeare Festival v Ashlande. Filmový debut zažil vo filme Davida Lyncha Duna. Krivka hereckej popularity začala pomaly stúpať po premiére filmu Modrý zamat v roku 1986. Nasledujúci rok sa Kyle objavil ako tajomný FBI agent Lloyd Gallagher v kultovom klasickom vedecko-fantastickom filme Skrytý. Skutočnú hviezdu z neho učinila až postava zvláštneho agenta FBI Dalea Coopera v seriáli Mestečko Twin Peaks. Potom prišiel prepadák Showgirls a Kyle dostával málo príležitostí na filmovanie. V posledných rokoch sú tu náznaky, že sa dostáva opäť do povedomia diváckej verejnosti. Ide o celkom vydarenú komédiu Dotyk ružovej a seriál Zúfalé manželky.

Kyle Maclachlan
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


James Denton James Denton
Nar. 1963 je americký herec známy ako Mike Delfino zo seriálu Zúfalé manželky. Na začiatku kariéry väčší úspech zaznamenal až v seriáli Chameleón. Hral aj v iných seriáloch - JAG, Ally McBeallová a Západné krídlo. Ale až Zúfalé manželky a postava sexi inštalatéra z neho urobili známu a populárnu tvár. V roku 1997 získal rolu záhadného sociopata pana Lylea v úspešnej dráme The Pretender. Nasledovali televízne filmy Pretender 2001 a Pretender: The Island of the Haunted. ďalej sme ho mohli vidieť v snímkach Živí mŕtvi, Snívať v oblakoch, Matrix: Možná hrozba.

James Denton
"Desperate Housewives"
c/o Touchstone Television
100 Universal City Plaza,Bldg. 2128,Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Doug Savant Douglas Savant
Nar. 1964 Prvé filmové úlohy prišli v priebehu 80. rokov, kedy si Doug zahral po boku Michaela J. Foxa v hororovej komédii Teen Wolf. V roku 1986 sa objavil v hlavnej úlohe hororu Trick or Treat. O dva roky neskôr hral v mysterióznom romantickom thrilleri Maškaráda. Jeho životná príležitosť prišla v roku 1992, kedy získal rolu homosexuála Matta Fieldinga v seriáli Melrose Place. O šesť rokov neskôr sa objavil ako seržant O'Neal v akčnom sci-fi Godzilla. A od roku 2004 ho diváci môžu vidieť ako Toma Scavu v seriáli Zúfalé manželky. Medzi jeho posledné filmové počiny patrí hlavná úloha profesora Anthonyho McAlistera v akčnom filme Praskliny.

Doug Savant
"Desperate Housewives"
Tc/o ouchstone Television
100 Universal City Plaza,Bldg. 2128,Suite G
Universal City,CA 91608,USA


Kathryn Joosten Kathryn Joosten
(1939-2012) bola americká seriálová herečka. U nás je známa vďaka seriálu Zúfalé manželky, kde hrá postavu prostorekej susedky pani Karen McCluskeyovej, za ktorú získala dvakrát cenu Emmy. Účinovala však vo viac ako päťdesiatich seriáloch. U nás boli vysielané Dharma & Greg, Všetci starostovi muži, Buffy, premožiteľka upírov, Ally McBealová, Will a Grace, Západné krídlo, Krvavé svedectvo. Zomrela na rakovinu pľúc.Jesse Metcalfe Jesse Metcalfe
Nar. 1978 je americký herec a model. Má exotické korene. Otec je francúzsko-talianskeho a matka portugalsko-talianskeho pôvodu. Pred kamerou začínal v seriáli Passions. Neskôr sa objavil v seriáli Smallville a v komédii zo študentského prostredia John Tucker musí zomrieť. Najviac zažiaril ako predstaviteľ Johna Rowlanda v sitcome Zúfalé manželky. Najradšej relaxuje hrou na gitare a skladá piesne. Z ďalších filmov: 44 minút: Prestrelka v severnom Hollywoode, Town Creek, Nakazený smrťou.

Jesse Metcalfe
c/o Untitled Entertainment
1801 Century Park E.,Suite 700
Los Angeles,CA 90067,USA


Richard Burgi Richard Burgi Richard Burgi
Nar. 1958 je americký herec. Svoju mladosť a štúdium plne venoval športu a o svet filmu a televízie sa nezaujímal. Zmena nastala, keď sa kvôli finančným ťažkostiam zúčastnil konkurzu na rolu v seriáli Another World, ktorú získal. Následne začína hosťovať v seriáloch Tak ide čas, či Matlock. Prvú veľkú rolu dostal až v seriáli Tiene nad Waikiki, kde si zahral detektíva Macka Wolfa. Veľkú popularitu mu priniesla hlavná rola v akčnom seriáli Ochranca, ktorý sa vysielal aj u nás. Po mizerných rolách vo filmoch Hviezdna pechota 2 a Návnada sa na čas stiahol do ústrania. Vrátil sa až vďaka seriálom 24 hodín a Zúfalé manželky. Následne si zahral aj vo filmoch Cellular, Pozná ju ako svoje topánky a Finty Dicka a Jane.

Richard Burgi
c/o Framework Entertainment
9057 Nemo Street, Suite C,
West Hollywood, CA 90069, USAJohn Slattery John Slattery
Nar. 1962 je americký herec. Narodil v Bostone a tu prežil aj svoje detstvo spolu so štyrmi staršími sestrami a jedným mladším bratom. Vyštudoval Catholic University of America a dosiahol titul bakalár v umeleckom odbore v roku 1984. Filmovaniu sa začal venovať v roku 1988, keď debutoval v TV seriáli Dirty Dozen. V seriáloch sa odvtedy objavuje často ako hosťujúci herec. Mohli sme ho vidieť napríklad vo Will & Grace, Zúfalých manželkách, Mad Men alebo Sex v meste. Objavuje sa aj vo filmoch. V ostatnom čase sme ho videli v Iron Manovi 2 alebo v Správcoch osudu. Bol 4x nominovaný na cenu Emmy. Hrá v divadelných predstaveniach na Broadway.

John Slattery
Innovative Artists L.A.
1505 10th Street
Santa Monica, CA 90401-2805, USAFrasier , Akty X , Priatelia , M*A*S*H* , Sex v meste , Sopránovci , Zúfalé manželky , Buffy , CSI , Nezvestní , Západné krídlo , Seinfeld , Čarodejnice , Smallville , Raymond , Klinika Grace , Odpočívaj v pokoji , Tudorovci , Rím