1 , 2 , 3

Robert Vano Robert Vano Robert Vano
Slávny svetový fotograf slovenského pôvodu Robert Vano sa mi veľmi milo ospravedlnil za neskorú odpoveď. Zrejme to v galérii niekto niekde poplietol, lebo som pánovi Vanovi poslal mnou vytlačenú fotografiu i nadpísanú obálku so známkou. Robert Vano mi poslal svoju fotografiu, vlastnoručne vypísal obálku i nalepil svoju poštovú známku. Vďaka, veľmi príjemne ma odpoveď prekvapila a cením si to.
Táňa Pauhofová Táňa Pauhofová Táňa Pauhofová
Populárna a veľmi talentovaná slovenská herečka Táňa Pauhofová mi napísala pár riadkov, ktoré ma veľmi potešili. Sú písané zo srdca a úprimne.
Jarka Obermaierová Jarka Obermaierová
Populárna česká herečka Jarka Obermaierová sa vyznala v liste z lásky k Slovensku, čo predsalen vyvolalo vo mne aspoň trošku pocit hrdosti a spolupatričnosti.
Daniela Kolářová Daniela Kolářová
Milé a úprimné riadky som dostal aj od českej herečky Daniely Kolářovej, ktorá sa mi veľmi páči hlavne v seriáli Taková normální rodinka, vo filmoch Léto s kovbojem a Vratné láhve.
Jan Saudek Jan Saudek Jan Saudek
Jeden z nakrajších listov, ktorý je ozdobou mojej zbierky, mi napísal a ilustroval svetoznámy český fotograf a maliar Jan Saudek. Takisto obálku, v ktore mi list poslal, nádherne vymaľoval. Fotokópia listu zdobí stenu mojej pracovne :-)
Marie Poledňáková Marie Poledňáková Marie Poledňáková
Slávna česká filmová režisérka Marie Poledňáková mi veľmi krásne ohodnotila môj celoživotný koníček zbieranie autogramov a poslala podpísanú fotografiu zo svojho sukromného archívu. Moja zaslaná fotografia pani Poledňákovú neoslovila :-(
Magda Paveleková Magda Paveleková
Populárna slovenská herečka Magda Paveleková mi za môj list poďakovala svojským spôsobom. Asi to bolo naozaj pútavé čítanie :-)
Eva Rysová Eva Rysová
Vianočné a novoročné želanie od herečky Evy Rysovej, ktorú dlhé roky poznám a veľmi si ju vážim z našej spoločnej spolupráce.
Karel Štědrý Karel Štědrý Karel Štědrý
Populárny český spevák, konferenciér a zabávač Karel Štědrý si vo svojom liste zaspomínal na všetko, čo ho počas života spájalo s východným Slovenskom i Prešovom, kde bývam.
Milan Markovič Milan Markovič Milan Markovič
V krásnom a úprimnom liste mi slovenský humorista, herec, moderátor a scenárista Milan Markovič prezradil, že časť svojho detstva prežil aj v Prešove. Naozaj som to ani netušil.
Kamila Magálová Kamila Magálová Kamila Magálová
Populárnu slovenskú herečku Kamilu Magálovú moja prosba o autogram zastihla v čase, keď sa sťahovala. Takže mi síce podpísala priloženú fotografiu, ale zároveň ma vyzvala, aby som sa jej neskôr ozval na novú adresu, že mi pošle aj fotografie, ktoré má k dispozícii ona, ale sú už zbalené. Cca o mesiac som napísal na novú adresu a pani Mgálová mi poslala tri krásne fotografie, ktoré zverejňujem v sekcii slovenský film.
Ludvík Vaculík Ludvík Vaculík Ludvík Vaculík
Významný český spisovateľ, novinár a autor samizdatu 2000 slov z roku 1968 Ludvík Vaculík mi odpísal spod lampy, ktorá je na fotografii. V liste si pospomínal aj na chvíle strávené v Prešove pri návšteve pravosláveho obradu, ktorý sa mu veľmi páčil. Obrad bol v pravoslávnom Chráme sv. Alexandra Nevského v Prešove.
František Mikloško František Mikloško František Mikloško
Jeden z organizátorov Sviečkovej manifestácie z roku 1988, slovenský politik František Mikloško mi nielen podpísal priloženú fotografiu, ale poslal mi do zbierky aj kartičku s podpismi legendárnej skupiny The Plastic people Of The Universe. Za čo som mu veľmi vďačný.
Jan Skopeček Jan Skopeček Jan Skopeček
Českého herca Jána Skopečka som poprosil, aby jednu z fotografií dal podpísať aj svojej manželke, tiež herečke, pani Věre Tichánkovej. Žiaľ, už to nestihol.

1 , 2 , 3Page up