Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herci / Actors


Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19


Jude Law Jude Law
Nar.1972 v Londýne. Jeho prvá významná filmová úloha vo filme Oscar Wilde ho však hneď dostala do povedomia filmových fanúšikov. A to rovnako skvelým hereckým výkonom, ktorý v ňom predviedol, ako aj tým, že vo filme stvárnil práve postavu Bossieho, milenca Oscara Wildea. Tu si ho všimli aj špičkoví režiséri ako Clint Eastwood, s ktorým natočil film Polnoc v záhrade dobra a zla, alebo iní. Nasledovala úloha v úspešnej snímke Talentovaný pán Ripley, vďaka ktorej zaznamenal svoju prvú nomináciu na Oscara a to ho definitívne voviedlo do profesionálnych kruhov Hollywoodu. Aj napriek tomu sa ešte aj po tejto snímke objavil v nízkorozpočtovom filme Love, honour and obey, no toto už bol jeho posledný „béčkový“ film. Následne prešiel rôznymi žánrami a postavami, aby sa opäť zaradil do nominácie na Oscara za film Návrat do Cold Mountain. Vďaka filmu Na dotyk z roku 2004 sa pracovne opäť vracia do Londýna, kde sa tento dej odohráva. Po tomto nasleduje ďalší úspešný film Svet zajtrajška. Vďaka tomuto sci-fi thrilleru, si podľa filmových analytikov vybojoval aj internetovú slávu, vďaka čomu sa jeho meno už navždy spojilo so strieborným plátnom.

Jude Law
Julian Belfrage Associates
Adam House,14 New Burlington Street
London W1S 3BQ,UK


Jean Claude van Damme Jean Claude van Damme
Nar. 1960 je americký herec belgického pôvodu. K bojovému umeniu priviedol malého Van Damme jeho otec Eugene Van Varenberg, ktorý nechal svojho syna zapísať do kurzu karate. Už vo svojich zhruba dvadsiatich rokoch sa stal majstrom Európy v strednej váhe. V tej dobe si v Bruseli otvára vlastné karate štúdio nazvané California Gym. Od mladosti túžil po hereckej kariére, ktorú si začal budovať na začiatku 80. rokov vo Francúzsku. Tu nakrútil film Ulička barbarov. Chcel však preraziť aj v Hollywoode. Podarilo sa mu to v štúdiu Cannon snímkou Krvavý šport. Po úspechu Krvavého športu podpísal Van Damme so spoločnosťou Cannon zmluvu na ďalšie tri filmy. Smrtiaci zatykač, Cyborg a Kickboxer. Film Kickboxer otvoril Van Damme cestu do štúdia Columbia Pictures. Tu nakrútil ďalšiu úspešnú snímku Dvojitý zásah v roku 1991. O štyri roky neskôr nakrútil svoj režijný debut Súboj cti. V ostatnom čase sa Van Damme pokúša o comeback na filmové plátna snímkami ako Zástupca veliteľa, Univerzálny vojak, JCVD, Až do smrti, Pastier.Channing Tatum Channing Tatum
Nar. 1980 Keď mal 21 rokov natočil svoju prvú reklamu s Brucom Weberom pre Vogue. Potom nasledovali kampane pre ďalšie značky Gap, Dolce & Gabbana, Emporio Armani a podobne. Začali si ho všímať hollywoodskí producenti. V roku 2004 sa po prvý krát objavil v seriali CSI: Miami. O rok neskôr si zahral v Havoc a neskôr Coach Carter. Ten istý rok si ešte zahral vo filme Supercross a získal titulnú rolu v pilotnom snímku The Prince. Prelomovým rokom bol pre neho rok 2006, keď si zahral vo filme Let´s Dance ako tanečník po boku Jenny Dewan. V tom istom roku natočil film She´s the man, kde hral futbalového kapitána na strednej škole. Z ďalších filmov : Super náhradník, V službách vojny, Verejní nepriatelia.

Channing Tatum
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Peter O'Toole Peter O'Toole
Nar. 1932 je írsky herec, osemkrát nominovaný na Oscara, držiteľ čestného Oscara, víťaz Emmy a Zlatého glóbusu. Začínal ako divadelný herec v Bristole. Televízny debut zažil v roku 1954 a filmový o päť rokov neskôr. Zlom v jeho kariére nastal, keď bol David Lean vybraný do úlohy T.E. Lawrence vo filme Lawrence z Arábie. Tento jeho výkon mu vyniesol prvú z ôsmich nominácií na Oscara a magazín Premiere túto rolu označil za najlepší herecký výkon všetkých čias. Je tiež jedným z hŕstky hercov, ktorí boli nominovaní na Oscara za rovnakú úlohu vo dvoch rôznych filmoch; zahral si kráľa Henricha II. vo filmoch Becket a Lev v zime. Za rolu v minisérii Johanka z Arku získal v roku 1999 Emmy. Zahral si tiež kráľa Priama v komerčnom letnom trháku Trója. V roku 2006 získal svoju zatiaľ poslednú nomináciu na Oscara za rolu vo filme Venuša. V roku 1987 mu bol ponúknutý šľachtický titul, ktorý odmietol. Peter O'Toole na žiadosti o autogram uz viac ako desať rokov nereaguje. V súčasnosti sú teda v obehu len tie jeho autogramy, ktore dovtedy poskytol.Martin Landau Martin Landau
Nar. 1928 je americký herec. Filmovo debutoval v roku 1959 v snímke Pahorok vedľa Gregoryho Pecka. Ale prvú skutočnú veľkú úlohu mu priniesol klasický thriller Alfreda Hitchcocka Na sever severozápadnou linkou. Potom sa objavil ako Rufio v známom a do tej doby vôbec najnákladnejšom spektákli Kleopatra (1963). Pomaly, ale isto sa stával jedným z najtalentovanejších charakterových hercov Hollywoodu. Koncom 80. rokov získava nominácie na Oscarov a Zlaté glóbusy (Zločiny a poklesky, Batman). Nasledovalo stvárnenie lovca nacistov Simona Wiesenthala v britskom televíznom filme Max a Helena (1990 ) a v roku 1994 toľko očakávaná méta, Oscar pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za kritiky nadšene prijatú postavu Bely Lugosiho v životopisnej dráme Tima Burtona Ed Wood (1994). Ďalšie nominácie na na Emmy získal v roku 2004 a 2005 za seriál Bez stopy (2002). V roku 2006 ako hollywoodsky producent snažiaci sa obnoviť svoju zašlú slávu hosťoval v seriáli Vincentov svet (2004). Za rolu bol potom v roku 2007 nominovaný na ďalšiu (šiestu) Emmy. Za zásluhy o filmový priemysel má dnes tiež hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.Jean Reno Jean Reno
Nar. 1948 je francúzsky herec, ktorý sa narodil v marockej Casablance ako Juan Moreno y Jederique Jiménez. Jeho rodičia boli Španieli. Európskou filmovou hviezdou sa stal vďaka legendárneho filmu Magická hlbočina (1988). Obľubu medzi filmovými fanúšikmi na celom svete si ale získal vďaka stvárneniu Victora "čističa" v Brutálnej Nikite (1990). Druhú nomináciu na Césara si vyslúžil vďaka fantasy-komédii Návštevníci (1993). O rok neskôr prišiel dnes už kultový Leon (1994). Po Leonovi sa pre Rena otvorili dvere do amerického filmového priemyslu. Najprv si zahral v romantickej komédii Francúzsky bozk (1995). Nasledoval akčný blockbuster Mission: Impossible (1996), Ronin (1998) alebo remake akčného sci-fi Godzilla (1998). Nasledovali snímky Drž hubu! (2003), Purpurové rieky 2 (2004) či akčný triler Ríša vlkov (2005). V roku 2006 si zahral v adaptácii románu Da Vinciho Kód.

Jean Reno
c/o Gaumont
30, Avenue Charles de Gaulle
92200 Neuilly sur Seine,France


Omar Sharif Omar Sharif
(1932-2015) bol americký herec narodený v Egypte. Vlastným menom Michael Shalhoub. Pochádzal zo sýrsko-libanónskej rodiny, jeho otec bol bohatý obchodník s drevom. Svoje detstvo a mladosť strávil v hlavnom meste Egypta Káhire. Študoval matematiku a fyziku. Po skončení školy pracoval tri roky v otcovej firme. V 60. rokoch získal celosvetovú popularitu za film Lawrence z Arábie, kde hral šejka Ali Ibn El-Khariša. Za túto rolu bol nominovaný na Oscara. Tiež je nositeľom dvoch Zlatých glóbusov. Ďalším svetoznámym snímkom, v ktorom sme ho mohli vidieť bol Doktor Živago alebo rola v muzikáli Funny Girl, kde hral manžela Barbre Streisand. Medzi jeho vášne patrila kreatívna hra Bridž, ktorej bol veľkým propagátorom. Z ďalších filmov : Oceán ohňa, Funny lady, Pyramída, Vikingovia, Záhady Egypta, Katarína Veľká, Ohrozenie Brittanicu.


Ewan McGregor Ewan McGregor
Nar. 1971 je škótsky herec. Za svoju rolu Marka Rentona v sfilmovanom románe Irvina Welsha Trainspotting získal ceny Empire Award, Scottish BAFTA Awards a ALFS Awards. V roku 1999 sa po prvý raz predstavil vo veľkom hollywoodskom filme. V nových Star Wars: Epizóda I – Skrytá hrozba stelesnil postavu Obi-Wana Kenobiho. Túto rolu si zopakoval ešte dvakrát vo filmoch Star Wars: Epizóda II – Klony útočia (2002) a Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005). Od tejto chvíle strieda roly v komerčných hollywoodských produkciách a menších nezávislých filmoch. V roku 2001 si zahral v komerčnom filme Moulin Rouge. V roku 2003 si zahral v romantickej komédii Kašlem na lásku a v snímke režiséra Tima Burtona Veľká ryba. O dva roky neskôr stvárnil dve postavy (Toma Lincolna a jeho klon) spolu so Scarlett Johanssonovou v ďalšom veľkofilme Ostrov. Spoločne s Naomi Watts a Ryanom Goslingom si zahral v thrilleri Hranica života. V roku 2007 natočil s Colinom Farrellom snímok Cassandra´s Dream. Nasledujú ďalšie jeho filmy: akčný thriller The List, romantická dráma Incendiary, fantasy komédia I, Lucifer, dráma The Great Pretender.


Lee Boardman Lee Boardman Lee Boardman
Nar. 1972 je britský herec. Vyštudoval Oxfordskú školu dramatických umení. Do roku 2009 hrával väčšinou v televíznych seriáloch. Ostatné roky sa mu darí aj vo filme : Kšeft za všetky prachy, Being Sold, Leila, Londýnsky gangster. Pri natáčaní Coronation Streets sa zoznámil so svojou manželkou, herečkou Jennifer James. Vo voľnom čase Lee rád spieva, hrá futbal, rugby i squash. V seriáli Rím zosobňuje postavu Žida Timona, milenca a spojemca Atie, ktorý je najímaný na mnoho špinavých úloh.

Lee Boardman
c/o Ken McReddie Associates
11 Connaught Place
London W2 2ET, UK


Robert Sean Leonard Robert Sean Leonard Robert Sean Leonard
Nar. 1969 je americký herec a držiteľ ceny Tony Awards za najlepšieho herca v divadelnej hre. Najviac sa preslávil rolou študenta Neila Perryho vo filme Spoločnosť mŕtvych básnikov z roku 1989 a rolou Dr. Jamesa Wilsona v seriáli Dr House. Vyštudoval históriu na Fordhamskej univerzite. Od 15 rokov sa stáva profesionálnym hercom a o rok neskôr už vystupuje na Broadwayi. Do sveta filmu preniká v 17 rokoch v akčnej komédii Vražedné hry. V roke 1989 rokoch sa objavuje po boku začínajúceho Ethana Hawkeho a Robina Williamsa vo vynikajúcej snímke Spoločnosť mŕtvych básnikov. O rok neskôr sa objaví vo filme s Paulom Newmanom Pán a pani Bridgeovci. V roku 1993 hrá v troch vynikajúcich filmoch - Vek nevinnosti, Veľa kriku pre nič a hlavne vo filme Swing Kids. V roku 2001 hrá postavu Jona Saltera vo vynikajúcej dráme Priznania. Od roku 2004 hrá v seriáli Dr. House.

Robert Sean Leonard
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills,CA 90212,USA


Burt Kwouk Burt Kwouk Burt Kwouk
Nar. 1930 je britský herec, potomok čínskych prisťahovalcov. Až do svojich sedemnástich rokov bol vychovávaný v Šanghaji. Herectvu sa venuje už od 50. rokov. Jeho najznámejšou postavou je Kato - sluha inšpektora Clouseaua (v podaní britského komika Petra Sellersa) v úspešnej komediálnej sérii Ružový panter. Úlohu verného sluhu, ktorý má za úlohu neustále fyzicky napádať svojho pána, aby si mohol udržať detektívnu ostražitosť, stvárnil v celkom siedmich filmoch. Prvýkrát v druhom dieli série v roku 1964 a naposledy v roku 1993. Burt si zahral aj v troch bondovkách Goldfinger, Casino Royale (verzia z roku 1967) a Žiješ len dvakrát. Zažiaril vo vojnovej dráme Stevena Spielberga Ríša slnka, nominovanej na šesť Oscarov. Veľký priestor dostal v úlohe majora Yamauchiho v televíznom seriáli z druhej svetovej vojny Tenko. 1. januára 2011 bol menovaný dôstojníkom Rádu britského impéria.


Kirk Douglas Kirk Douglas
Nar. 1916 je americký herec a producent. Otec herca a producenta Michaela Douglasa, producenta Joela Douglasa, producenta Petra Douglasa a herca Erica Douglasa (zomrel v roku 2004 na predávkovanie drogami). Medzi jeho najznámejšie filmové úlohy patrí Spartakus v rovnomennom americkom filme alebo Vincent van Gogh vo filme Túžba po živote, za ktorý bol nominovaný na Oskara. Nominovaný bol tiež za filmy Champion, The Bad and the Beautiful, ale žiadnu z nominácií nevymenil. Oskara nakoniec získal v špeciálnej kategórii za "50 rokov kreatívnej činnosti inpirující filmovou komunitou" v roku 1996. Kirk Douglas má tiež svoju hviezdu na chodníku slávy na Hollywood Boulevard a v roku 1984 vstúpil do siene slávy predstaviteľov westernových filmov. Umiestnil sa na 17. mieste zoznamu najväčších hviezd svetového filmu. V roku 1996 utrpel mozgovú mŕtvicu a bola čiastočne narušená jeho schopnosť rozprávania.


Hugh Grant Hugh Grant
Nar. 1960 je anglický herec. Celým menom Hugh John Mungo Grant, získal v roku 1979 štipendium na štúdium na prestížnej oxfordskej univerzite. Tu sa zaplietol do účinkovania v študentskom divadle, ktoré zrejme vyvolalo jeho záujem o herectvo. Jeho prelomovým filmom sa stala snímka Štyri svadby a jeden pohreb. Úloha plachého mladého muža mu priniesla nielen ocenenie Zlatý glóbus a cenu BAFTA za najlepšieho herca, ale aj celosvetovú popularitu. ďalej je známy z filmov Horký mesiac, Súmrak dňa, Rozum a cit, Notting Hill alebo Denník Bridget Jonesovej.

Hugh Grant
c/o Simian Films
3 Cornwall Place
London,SW7 2TE,England


Jeremy Irons Jeremy Irons
Nar. 1948 je britský televízny, filmový a divadelný herec. Na filmovom plátne sa prvýkrát objavil v roku 1980 snímkou Nijinski a už o rok neskôr hral po boku oscarovej Meryl Streep vo Francúzovej milenke. Deväťdesiate roky mu priniesli vytúženého Oscara, ktorého získal za rolu Clausa von Bülowa v snímke Zvrat šťasteny (1990). Je nositeľom ceny Tony Award za svoju úlohu v hre The Real Thing v roku 1984. Z filmografie : Lolita, Smrtonosná pasca 3, Muž so železnou maskou, Kupec benátsky, Casanova, Kráľovstvo nebeské, Eragon.

Jeremy Irons
c/o Ken McReddie Associates
11 Connaught Place
London W2 2ET,UK


George Gaynes George Gaynes
Nar. 1917 je americký herec fínskeho pôvodu. Vlastným menom George Jongejans. Vyštudoval operu v talianskom Miláne a spieval na popredných svetových scénach, kým sa neusadil v USA. Ovláda sedem svetových jazykov. V 40. a 50. rokoch sa uplatňoval na Broadway v rôznych muzikáloch a popri tom začal dostávať vedľajšie úlohy vo filme. Mŕtvi muži nenosia škótsku sukňu, Takí sme boli, Tootsie. Najväčšiu popularitu mu však priniesla úloha náčelníka policajnej školy Erica Lassarda v bláznivej filmovej sérii Policajná akadémia. Z ďalších filmov : Čarodejnice zo salemu, Fantastická štvorka.


Dustin Hoffman Dustin Hoffman
Nar. 1937 je jeden z najvýraznejších a najosobitejších amerických hercov súčasnosti. Jeho filmovým debutom bol film Tigrovi sa darí z roku 1967. Ale svetovú slávu mu priniesla až úloha absolventa, ktorý sa zaľúbi do vydatej pani Robinsonovej vo filme Absolvent. Za túto rolu získal prvú nomináciu na Oscara. Ďalšie nominácie získal za úlohy vo filmoch Polnočný kovboj, Lenny, Kramerová versus Kramer, Tootsie, Rain Man a Vrtieť psom. Dvakrát sa mu s nomináciami podarilo uspieť a získať Oscara. A to za rolu rozvedeného otca v snímke Kramerová versus Kramer a za úlohu autistu vo filme Rain Man. Poznať ho esťe môžme z filmov Maratónec, Smrtiaca epidémia, Hook, Spáči, Porota.

Dustin Hoffman address


Jean Rochefort Jean Rochefort
Nar. 1930 je francúzsky herec. Jeho prednosťou nie je atraktívny zjav, ale herecké schopnosti. Rozvíjal si ich v kabarete La Fontaine des Quatre-Saisons. Po prvý raz sa stretol s filmom v roku 1958 v snímke Náboj v kanóne. O rok neskôr nakrúca León Garosse hľadá priateľa. Potom sa už plne sa uplatňuje vo francúzskych veselohrách a dobrodružných filmoch. Napríklad Muž z Hongkongu, Cartouche, seriál historických filmov Angelika, Veľký blondín s čiernou topánkou, Osudové ženy. Na filmovom festivale v Cannes v roku 1975 vyvolal pozornosť svojim hereckým výkonom vo filme Šťastný rozvod. Výrečným dôkazom toho, že v poslednej dobe stále viac prekvapuje nezvyklými polohami svojho hereckého registra, je hlavná rola starnúceho kaderníka Antoina, pohrúteného do spomienok na svoje detstvo a napokon manželstvo s pôvabnou kaderníčkou v melodráme Manžel kaderníčky (1990). Za celoživotné dielo bol vyznamenaný Zvláštnym Cézarom v roku 1999.

Jean Rochefort
c/o Artmédia
20, Avenue Rapp
75007 Paris,France


Christoph M. Ohrt Christoph M. Ohrt
Nar. 1960 je veľmi populárny nemecký herec. Do povedomia slovenských divákov sa zapísal hlavne dvomi seriálmi. A to Helicops a Prípad pre dvoch. U nás sme ho mohli vidieť vo filmoch Otcova pomsta, Stratená dcéra, Len z lásky, Ostrov pirátov.

Christoph M. Ohrt
c/o Agentur Alexander, Carla Rehm GmbH
Lamontstraße 9
D-81679 München, Germany


Herbert Lom Herbert Lom
(1917-2012) bol britský herec narodený v Prahe v zámožnej židovskej rodine. Pôvodne sa volal Herbert Karel Angelo Kuchacevič zo Schluderpacheru. Svoju hereckú kariéru začal už v predvojnovom Československu dvomi filmami Žena pod křížem (1937) a Boží mlýny (1938). Priezvisko Lom, ktoré našiel v telefónnom zozname, si vybral práve pre svoju hereckú kariéru, keďže jeho skutočné meno bolo nepraktické. V roku 1939 emigroval pred nacistami do Veľkej Británie. Vytvoril vyše 100 rolí po celom svete. Hoci vo svete získal uznanie predovšetkým ako herec vážnych rolí (Vojna a mier 1956; Spartakus 1960; Cid 1961), do pamäti divákov sa najviac zapísal ako šéfinšpektor Dreyfus zo série filmov Ružový panter, v ktorých účinkoval po boku Petra Sellersa. Ešte v roku 2006 sa zúčastnil odovzdávania filmových cien Český lev.


Maurice Risch Maurice Risch
Nar. 1943 je francúzsky herec, ktorý sa preslávil hlavne po boku Louisa de Funésa. Najskôr sa objavil ako čašník vo filme Grand Restaurant pána Septima (1966) a väčšiu úlohu si zahral vo filme Senzačné prázdniny (1967). Do série filmových žandárov odohrávajúcich sa v Saint Tropez nastúpil až k posledným dvom epizódam - Žandár a mimozemšťania (1979) a Žandári a žandárky (1982). Už pri poslednom filme zo žandárskej ságy zomrel režisér Jean Girault a krátko po dokončení snímky zomrel aj predstaviteľ hlavnej úlohy L. de Funés. Z ďalších filmov : Posledné metro, Rana dáždnikom, Kapitán James Cook, Nevlastný otec, Mesto strachu, Moja žena zavolala Maurice.


Christian Slater Christian Slater
Nar. 1969 je americký herec. Prvykrát zažiaril na filmovom plátne ako 17 ročný v roku 1986 po boku Seana Conneryho vo filme Meno ruže. Po roku 1991 pokračoval vo hviezdenej dráhe vďaka úlohe v dobrodružnej snímke Robin Hood: Kráľ zbojníkov s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. O dva roky neskôr nasledovala Pravdivá romanca. Kriminálka podľa scenára Quentina Tarantina. V roku 1996 prišla ďalšia filmová perlička, ktorá zvýraznila jeho slávu Operácia: Zlomený šíp s Johnom Travoltom. Nasledovala herecká súhra s Morganom Freemanom vo filme Povodeň. Potom však začala Christianova sláva upadať a nedarí sa mu dodnes vrátiť na filmové plátno s nejakým väčším úspechom. Preto dnes väčšinou účinkuje v televíznych seriáloch.

Christian Slater
Untitled Entertainment
350 S. Beverly Dr.,Suite 200
Beverly Hills,CA 90212,USA

Stránka:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19

Page up