Kontaktné adresy nie su overené! / The addresses are not verified !Stránka/Page

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8Nicole Scherzinger Nicole Scherzinger

Nar. 1978 v Honolulu, je americká speváčka, tanečnica a líderka skupiny Pussycat Dolls. V skupine Pussycat Dolls, s ktorou vystúpila i v televíznej show Davida Lettermana, pôsobila od roku 2003. So skupinou vydala albumy PCD (2005) a Doll Domination (2008), z ktorých pochádzajú hity ako Don't Cha (feat. Busta Rhymes), Beep (feat. Will.i.am), Buttons (feat. Snoop Dogg), I Don't Need A Man, When I Grow Up či I Hate This Part. Nicole vydala prvý sólový album Killer Love v roku 2011. Štúdiovka obsahuje single Poison, Don't Hold Your Breath, Right There, Wet a Try With Me. V októbri 2014 uviedla na trh nahrávku Big Fat Lie. V roku 2011 zasadala v porote amerického X factoru. Mala na starosti kategóriu nad 30 rokov. Jeden z jej zverencov - Josh Krajcik, sa dostal až do finále.

Nicole Scherzinger
ReignDeer Entertainment
9220 Sunset Blvd., Suite 210
West Hollywood, CA 90069, USA


Johnny Hallyday Johnny Hallyday
Nar. 1943, vlastným menom Jean-Philippe Smet, je francúzsky spevák, skladateľ a herec. Od začiatku svojej umeleckej kariéry je považovaný za jednu z ikon francúzsky hovoriacich národov s prívlastkom francúzsky Elvis Presley. Jeho tvár bola na obálkach časopisov viac než 2 100 krát. Po dobu 15 rokov bol Johnny Hallyday ženatý s populárnou bulharsko-francúzskou speváčkou Sylvie Vartan. Absolvoval 181 koncertných turné a má vydaných 18 platinových albumov, ktorých predal na svete viac ako 100 miliónov. Vďaka tejto skutočnosti sa jeho meno nachádza v zozname najpredávanejších hudobných umelcov na svete. V roku 1997 dostal jeden z piatich najvyšších stupňov francúzskych vyznamenaní, keď získal Francúzsky rytiersky rad čestnej légie.

Johnny Hallyday Adéquat
21, rue d'Uzes
75002 Paris, France


Dionne Warwick Dionne Warwick
Nar. 1940 je americká soulová legenda. Pochádza zo st. New Jersey a je príbuznou zosnulej speváčky Whitney Houston. Začínala ako pianistka v gospelovej kapele Drinkard Singers. Neskôr (na začiatku 60.rokov) pôsobila v NYC v dievčenskom príbuzenskom triu Gospelaires. V roku 1962 podpisuje sólovú zmluvu a začína spolupracovať so skladateľskú dvojicou Burt Bacharach-Hal David. Po prvom singli Make Me Over (1963) nasledujú ďalšie hity. Dionne Warwick Dionne si udržiava vysokú popularitu a v roku 1969 dostáva Grammy za pieseň Do You Know The Way To San José. V tom čase účinkuje vo filme Slaves. Ďalšie Grammy dostáva v roku 1971 za pieseň I'll Never Fall In Love Again. V roku 1974 má hit Then Came You (so sk. Spinners), ktorý dosiahol vrchol americkej hitparády. Je držiteľkou 5 cien Emmy. Od počiatku kariéry predala viac ako 100 miliónov nosičov svojich albumov. Jedným z jej najznámejších hitov je song Heartbreaker. V roku 2013 vyhlásila osobný finančný bankrot.

Dionne Warwick
Red Entertainment Agency
505 8th Avenue, Suite 1004
New York, NY 10018, USA


Sting Sting
Nar. 1951 vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, je britský hudobník a občasný herec. Pretým ako sa sa vydal na sólovú dráhu bol vedúcim spevákom, hlavným skladateľom a basgitaristom skupiny 70. a 80. rokov The Police. Na jar 1984 sa na vrchole popularity rozpadla skupina The Police. Police vydali päť albumov. Posledný album Synchronicity (1983) je možno ich najlepší. Napriek tomu Sting dostal chuť vyskúšať niečo nové. K jeho veľkým láskam vždy patril jazz, preto sa logicky obklopil jazzovými hudobníkmi. Zahral sa na Milesa Davisa a nechal kapelu, aby dotvárala jeho myšlienky. Z jeho albumov : The Dream Of The Blue Turtles, Like The Sun, Soul Cages, Ten Summoners Tales, Mercury Falling...Hral tiež postavu Feyda-Rauthu Harkonnena vo filme Duna Davida Lyncha.

Sting
Markham and Froggatt Ltd
4 Windmill Street
London W1T 2HZ,UK


Bob Dylan Bob Dylan

Nar. 1941, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, je americký spevák, skladateľ, básnik a maliar. Je považovaný za jednu z hlavných postáv piatich desaťročí histórie populárnej hudby. Najviac významných diel z jeho tvorby pochádza zo 60. rokov, kedy začal neformálne reagovať a protestovať proti situácii v Amerike. Viacero jeho piesní ako je napríklad Blowin' in the Wind, či The Times They Are a-Changin' sa stali hymnami dvoch amerických hnutí afro-američanov za občianske práva v rokoch 1955–1968 a odporu proti vojne vo Vietname. Za svoje nahrávky má ceny Grammy, Zlatý glóbus, Cenu akadémie, bol uvedený do Rokenrolovej siene slávy, či Nashville Songwriters Hall of Fame a Songwriters Hall of Fame. V rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias, ktorý v roku 2003 vydal časopis Rolling Stone, má 10 albumov, z toho dva sú v prvej desiatke. Chodník, ktorým sa v rodnom Duluthe tídendžer Bob Zimmerman išiel v roku 1959 pozrieť na koncert Buddy Hollyho, bol na jeho počesť v roku 2008 pomenovaný na Cultural Pathway. V tom istom roku dostal Pulitzerovu cenu za umenie.Bonnie Tyler Bonnie Tyler
Nar. 1951 vl. menom Gaynor Hopkins, je britská speváčka. Patrí medzi najvýraznejšie osobnosti svetového ženského pop-rocku. Spoločne s Tinou Turner ide o dve najvýraznejšie mená tohto žánru histórie hudby. Svoju kariéru už ako 19 ročná, kedy sa zúčastnila talentovej súťaže. Vystupovala v kapele Bobby Wayne & The Dixies a o dva roky neskôr založila vlastnú kapelu Imagination. Mladú speváčku objavil producent Roger Bell, ktorý jej vybavil nahrávaciu zmluvu s RCA Records. Najslávnejšiu pieseň nahrala v roku 1983. Hudba slávneho skladateľa Jima Steinmana s piesňou Total Eclipse of the Heart doslova vystrelil Bonnie Tyler na absolútny vrchol showbiznisu. Skladba sa držala na prvých miestach svetových hitparád veľmi dlho a dokonca si vyslúžila nomináciu na cenu Grammy v kategórii skladba roka. Jej ďalšia známa pieseň je It's a Heartache. Symbolom popu 80. rokov sa stala pieseň Islands, ktorú naspievala pre inštrumentálneho mága Mika Oldfielda. Do roku 2013 nahrala 20 štúdiových albumov.

Bonnie Tyler
christophkrug@hotmail.com


Lady Gaga Lady Gaga
Nar. 1986 vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanott je americká speváčka a hudobníčka. Jej tvorba je ovplyvnená Madonnou, Michaelom Jacksonom a skupinou Queen. Od roku 2005 vystupovala po newyorských baroch. Všeobecne známou sa stala až v roku 2008, keď vydala svoj debutový album The Fame, sprevádzaný singlami Just Dance a Poker Face, ktoré sa stali medzinárodnými hitmi, nominovanými na cenu Grammy. Dodnes sa z tohto albumu predalo viac ako 10 miliónov kópií. V roku 2009 Lady Gaga vydala EP album The Fame Monster, na ktorom sa objavila mimoriadne úspešná skladba Bad Romance a ktorý upevnil jej postavenie medzinárodnej popovej hviezdy. V máji 2011 vydala album s názvom Born This Way. Začiatkom roka 2013 musela prerušiť a následne predčasne ukončiť svoje turné Born This Way Ball kvôli zraneniu, ktoré spôsobilo oneskorené vydanie albumu Artpop, ktorý napokon vyšiel 11. novembra 2013.

Lady GaGa
Born This Way Foundation, Inc.
10736 Jefferson Blvd., Suite 525
Culver City, CA 90230, USA


50 Cent 50 Cent

Nar. 1975 vlastným menom Curtis James Jackson III. je americký rapper a herec. Najväčšiu slávu dosiahol vydaním svojho druhého štúdiového albumu Get Rich or Die Tryin' v roku 2003 a ďalšieho v poradí The Massacre. Album Get Rich or Die Tryin' bol 8 krát certifikovaný na platinu od RIAA a celosvetovo sa predalo 15 miliónov kópií. Album The Massacre bol 5 krát certifikovaný na platinu od RIAA a celosvetovo sa predalo 11 miliónov kópií. S drogami začal už vo svojich dvanástich počas Crackovej epidémie v 80. rokoch. Po opustení obchodu s drogami sa začal venovať rapovej kariére, keď ho v roku 2000 deväťkrát postrelili. Po vydaní albumu Guess Who's Back? v roku 2002 bol objavený rapperom Eminemom a bol prichýlený pod vydavateľstvo Interscope Records. S pomocou Eminema a Dr. Dre sa Jackson stal jedným z najpredávanejších rapperov na svete. V roku 2003 založil nahrávaciu spoločnosť G-Unit Records. Je aktívny aj ako herec. Poznáme ho najmä zo snímok Zbohatni alebo zdochni (2005¦1, z vojnového filmu Home of the Brave (2006) a z filmu Oprávnené vraždy (2008).

50 Cent
Violator Management & Records
36 West 25th Street, 2nd Floor
New York, NY 10010-2706, USA


Seal Carey Seal

Nar. 1963 je britský soulový spevák s nigérijsko-brazílskymi koreňmi. V detstve ho postihla autoimunitná choroba lupus erythematosus, ktorá mu spôsobila charakteristické jazvy na tvári. Po ukončení povinnej školskej dochádzky začal študovať architektúru a strojárstvo. Je predstaviteľom britského soulu začiatku 90.rokov. Na počiatku kariéry spolupracoval s Adamskim. Výborný debutový album natočil v L.A. za producentského dohľadu Trevora Horna a v spolupráci s dvojicou Wendy And Lisa. Album Seal (1991) dosiahol vrchol britskej hitparády. Z neho pochádza hit Crazy. Album Seal II. (1994) je veľmi kvalitný a zúčastnilo sa na ňom aj niekoľko hostí. Tiež obsadil 1. miesto v brtistkom rebríčku. Priniesol hity Prayer For Dying a Kiss From A Rose (3 ceny Grammy). Po dlhšej odmlke vydáva album Seal IV. (2003). Nasledujú albumy System (2007) a Soul (2008).

Seal
Harvest Entertainment, Unit 217
Buspace Studios
Conlan Street
London, W10 5AP, UK


Mariah Carey Mariah Carey
Nar. 1970 je americká speváčka. V Guinessovej kinhe rekordov je citovaná ako "songbird supreme" a preslávila sa najmä svojím 5-oktávovým hlasovým rozsahom a schopnosťou využívať pri spievaní tzv. píšťalový register. V roku 1988 uzavrela s manažérom Columbia Records Tommym Mottolom hudobný kontrakt a v roku 1990 vydala svoj debutový album Mariah Carey. Po svadbe s Mottolom v júni 1993 a úspechu nasledujúcich albumov ako Emotions (1991), Music Box (1993) a Merry Christmas (1994) sa Mariah prepracovala na post celosvetovo uznávanej spevačky. V roku 2000 sa rozišla Columbia Records aj s Mottolom. Pred vydaním jej prvého filmu Glitter (2001) a soundtracku s rovnakým názvom vo Virgin Records sa Mariah fyzicky a duševne zrútila. Careyovej kariéra zaznamenala v tom období výrazný pokles. V roku 2002 podpísala kontrakt s Island Records a po neúspešnom období sa vrátila na vrchol svetových hitparád s albumom The Emancipation of Mimi (2005). V roku 2009 sa vrátila na filmové plátna v snímke Precious. Na konte má 5 cien Grammy, 17 World Music Awards, 11 American Music Awards a 31 Billboard Music Awards.

Mariah Carey
Handprint Entertainment
1100 Glendon Avenue,Suite 1000
Los Angeles,CA 90024,USAShirley Bassey Dame Shirley Bassey
Nar. 1937. je britská speváčka, ktorá je známa ako interprétka skladieb k filmom Goldfinger, Diamonds Are Forever a Moonraker. Ako jediný interprét nahrala skladby k viac ako jednému filmu o Jamesovi Bondovi. Z hitov: Essential, Back To Back, 'm In The Mood For Love...

Dame Shirley Bassey
24, Avenue Princess Grace
98000 Monte Carlo, MonacoRihanna Rihanna

Nar. 1988 celým menom Robin Rihanna Fenty, je americká speváčka. Jej debutový album Music of the Sun vyšiel 30. augusta 2005. Prvý singel s názvom Pon de Replay zaznamenal úspech v svetových rebríčkoch. Druhý album s názvom A Girl Like Me Rihanna vyšiel v apríli 2006. Nasledovali single SOS, Unfaithful, We Ride a Break It Off, ktorý naspievala v spolupráci so Seanom Paulom. Tretí album Good Girl Gone Badvyšiel 5. júna 2007. Z albumu vzišlo osem hitov, medzi ktoré patrí určite svetový singel č.1 Umbrella, ktorý naspievala spolu s Jay-Z-m. Nasledovali ho ďalšie veľmi úspešné single Shut Up and Drive, Don't Stop The Music. Ako herečka si zahrala seba vo filme Bravo Girls: Všetko alebo nič, objavila sa aj v jednej časti americkej telenovely All My Children a dráme Las Vegas.

Rihanna
Todd Shemarya Artists, Inc.
2550 Outpost Drive
Los Angeles,CA 90068,USA


Justin Bieber Justin Bieber

Nar. 1994 je kanadský spevák. V roku 2007 zaspieval pieseň So Sick od Ne-Yo na miestnej speváckej súťaži v Stratforde a umiestnil sa na druhom mieste. Jeho mama zverejnila video z vystúpenia na stránke YouTube, aby ho mohla vidieť rodina aj priatelia. Jeho prvým singlom bola pesnička One Time. Počas roku 2009 zaznamenala medzinárodný úspech. One Time sa dostal na 12.miesto na Canadian Hot 100. Baby, hlavný singel z druhej časti jeho debutového albumu, bol vydaný v januári 2010 a stal sa zatiaľ najväčším Justinovym hitom. V júli 2010 sa objavila správa, že Justin je najhľadanejšou celebritou na internete. Dňa 15. júla 2010 jeho hudobné video Baby prekonalo Lady Gaga a jej Bad Romance a stalo sa najsledovanejším videom na YouTube v histórii. Získal viacero ocenení, vrátane Artist of the Year na American Music Awards a bol nominovaný v kategóriách Best New Artist a Best Pop Vocal Album na 53. Grammy Awards. Magazínom Forbes ho v roku 2012 vyhlásil za tretiu najvplyvnejšiu celebritu sveta.Puff Diddy Puff Diddy

Nar. 1969 je americký rapper, tanečník, herec a hudobný producent. Vlastným menom Sean John Combs. Jeho otec bol zavraždený na Manhattane, keď bol Sean ešte malý. V roku 1987 zmaturoval. Potom bol prijatý na Howard University. V rovnakom čase začal pracovať u Uptown Records. Čoskoro bol vylúčený z univerzity a začal sa naplno venovať práci. Počas tejto doby prijal skupinu Jodeci a speváčku Mary J. Blige. Je trojnásobným držiteľom hudobnej ceny Grammy. Preslávil sa používaním samplov, teda starších beat či melódií z hitov, ktoré po úprave používal vo vlastných piesňach. Vlastní obchodnú spoločnosť Bad Boy Entertainment Worldwide, ktorú spravuje nahrávacia spoločnosť Bad Boy Records, módnu značku oblečenia Sean John, filmovú, produkčná spoločnosť Sean by Sean Combs a dve reštaurácie. V roku 2002 spustil svoju vlastnú reality show na MTV s názvom Making the Band 2. V roku 2009 začal propagovať svoje budúce CD Last Train to Paris, ktoré je prvým počinom jeho novej skupiny Dirty Money.

Puff Diddy
Bad Boy Entertainment Worldwide
1710 Broadway
New York, NY 10019, USA


Pete Doherty Pete Doherty

Nar. 1979 je britský spevák, hudobník, textár, básnik a herec. Keďže jeho otec bol dôstojníkom v britskej armáde, žil Pete túlavým životom. Bol vzorným a svedomitým žiakom, ktorý vyhrával hlavne poetické súťaže. Rok študoval literatúru na univerzite a potom sa rozhodol byť hrobárom. Medzitým čítal a písal. Koncom 90. rokov sa dal dokopy so spolužiakom svojej staršej sestry Carlom Barâtom a založili spolu kapelu Libertines. Úspech sa síce dostavil až po piatich rokoch s debutovým album Up the Bracke, avšak o to intenzívnejšie. Neskôr sa dostavila aj skúsenosť s drogami a následné väzenie. Z kapely odišiel. S problémami prišiel aj väčší záujem bulváru. Či už to bol vzťah s modelkou Kate Moss, či neskôr s Amy Winehouse. Nasledovalo niekoľko významných i menej významných spoluprác a dnes sa mu opäť darí. S kapelou Babyshambles. Umenie mu však bolo blízke počas celej kariéry. Jeho denníky sú prístupné na internete a pred niekoľkými rokmi vyšli knižne. Neslávne však dopadla jeho výstava obrazov s názvom Art of the Albion, ktoré maľoval vlastnou krvou a obrazy z ktorej boli označené ako nehodnotné. Blízke mu je herectvo i modeling. Bol tvárou kolekcie Roberta Cavalliho. Dnes žije vo Francúzsku.Billy Idol Billy Idol
Nar. 1955 je britský hudobník a spevák. Umelec s ostrými na blond odfarbenými vlasmi, ironickou vizážou a hlasom spôsobilým spievať rock and roll a mrmlavé balady, sa stal hudobnou ikonou počas roku 1980. Radom niekoľkých štýlových videoklipov sa stal Billy jednou z hviezd MTV. V roku 1976 pomáhal zakladať punk-rockovú kapelu Generation X, ktorá žánrovo patrila do prvej vlny britského punku. Idol formáciu neskôr opustil a v roku 1981 v New Yorku odštartoval sólovú dráhu. Na konte má zatiaľ sedem štúdioviek, pričom zatiaľ posledný, vianočný album s názvom Happy Holidays, vydal v roku 2006. Počas kariéry získal jednu Brit Award, trikrát ho nominovali na cenu Grammy a desaťkrát na MTV Video Music Award, pričom za videoklip ku skladbe Cradle of Love toto ocenenie aj získal. V súčasnosti pracuje na novom albume a plánuje tiež vydať autobiografiu Dancing With Myself.


Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8Page up